رنگ مناسب فصل بپوشید

همانطور که همه می‌دانیم هر فصل رنگ مخصوص به خود را دارد. اگر رنگ‌های تابستانه را در پوشاک زمستانه خود به کار ببرید ناخوداگاه متوجه یک تضاد خاص می‌شوید. رنگ مناسب فصل بپوشید عنوان مقاله ای است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود. 

۱- رنگ مناسب پوست‌تان بپوشید

پوست معمولا تمایل به سمت گرفتن رنگی مایل به آبی دارند یا مایل به زرد البته این تمایل به قدری نیست که روی زندگی شما تاثیر بگذارد ولی آنقدری شدید هست که رنگ لباس را می‌توانید با آن ست کنید. شاید همه افراد به این اندازه با این رنگ‌ها نتوانند خودشان را هماهنگ سازند ولی در اکثریت به این صورت است:

  • زمستان رنگ پوست شما را به سمت مایل به آبی می‌برد و رنگ چشم/ مو هم کنتراست خوبی با آن دارند.
  • تابستان هم همین رگه آبی را دارد با این تفاوت که کنتراست رنگ مو/چشم در آن کمتر است.
  • بهار رنگ پوستی مایل به زرد ایجاد می‌کند و رنگ مو/چشم روشن تر از آن خواهد بود.
  • پاییز هم رنگی مایل به زرد در پوست شما ایجاد می‌کند ولی با رنگ مویی تیره‌تر.

ایده اصلی این است که دو تای بالا (زمستان و تابستان) نیاز به پوشیدن رنگ‌های سردتر دارد و پاییز و بهار نیاز به پوشیدن رنگی گرم‌تر. در فصل‌هایی که کنتراست رنگ در آن‌ها بالاست یعنی زمستان و پاییز باید لباس‌های شما هم با کنتراست رنگ بالا انتخاب شوند در حالیکه در تابستان و بهار که کنتراست رنگ پوست شما و مو/چشم پایین‌تر است نیاز به پوشیدن رنگ‌ها سازگارتر با هم دارد.

رنگ مناسب فصل بپوشید

۲- رنگ مناسب فصل را بپوشید

برای مدتی این یک قانون نیمه رسمی فشن بود که مثلا رنگ‌های تابستانه باید فقط در تابستان پوشیده شوند و … ولی خوب هیچ قانونی در مد و فشن پایدار نیست.

این قوانین امروزه منسوخ شده‌اند ولی دانستن رنگ‌های پایه و دوری کردن از رنگ‌های متضاد برایتان خوب است. مثلا یک عروسی در باغ در تابستان اصلا موقع مناسبی برای پوشیدن یک پیراهن تیره و کت و شلوار تیره نیست، رنگی‌های پاستلی آبی مناسب شب عید نیستند و … برای اطلاع از رنگ مناسب فصل ادامه مطلب را مطالعه کنید:

  • رنگ‌های بهاره روشن و گرم هستند. زرد و صورتی مثال‌های بارز آن هستند. در کل همه رنگ‌های پاستلی گرم در دسته بهاره قرار می‌گیرند.
  • رنگ‌های تابستانه هم روشن‌اند ولی از رگه‌های رنگ‌های خنک تر می‌آیند. سبز روشن و آبی و بنفش رنگ‌های تابستانی‌اند.
  • رنگ‌های پاییزه  گرم و تیره‌اند. قرمز پررنگ و نارنجی و قهوه‌ای مناسب پاییز هستند.
  • رنگ‌های زمستانه خنک و تیره‌اند. خاکستری و مشکی و رگه‌های آن‌ها و سبز جنگلی و آبی تیره جزو رنگ‌های زمستانه محسوب می‌شوند.

مطالب مرتبط:

1- ست کردن رنگ لباس 

2- چطور رنگ های نامتجانس را باهم بپوشیم؟

3- با قرمز چه رنگی بپوشید؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 06 مارس 2017

من عاشق رنگ روشن لباس مردانه هستم. مرسی چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :