ترفندهای لباس پوشیدن که هر دختری باید بداند و آن ها را رعایت کند

شما هم مانند بسیاری در تا کردن و آویزان کردن لباس‌هایتان مشکل دارید؟ یا حتی نمی‌توانید تی‌شرت‌های خودتان را داخل کشو لباس بچینید؟ حتی ممکن است نتوانید آدامسی که به شلوارتان چسبیده را از آن جدا کنید. این‌ها همگی نیاز به دانستن ترفندهای لباس دارد. ترفندهایی که با وجود سادگی، می‌توانند گره‌های بزرگی را باز کنند. امروز در چی بپوشم به ترفندهای لباس پوشیدن که هر دختری باید بداند اشاره خواهیم کرد که کمک زیادی به شما خواهند کرد، پس همراه ما باشید تا همین امروز با مشکلات بزرگ لباس خداحافظی کنید.

 

ترفندهای لباس پوشیدن که هر دختری باید بداند

آویزان کردن حرفه‌ای شلوار

شلوار روی رگال و آویز هیچ وقت بند نمی‌شود. برای اینکه بتوانید شلوار را روی رگال بدون اینکه سر بخورد، آویزان کنید می‌بایست به جای آویزان کردن متداول شلوار، ابتدا دو پای شلوار را روی هم قرار دهید، بعد شلوار را از قسمت انتهایی به دست بگیرید و آویزان نگه دارید. حال، یکی از دم‌پاهای شلوار را همانند روش متداول از داخل آویز رد کنید. دم‌پای دوم را همانند اولی تا و از آویز رد کنید. با این روش تا کردن، شلوار هیچ وقت از رگال جدا نمی‌شود.

ترفندهای لباس پوشیدن که هر دختری باید بداند

رنگ کردن کفش‌های قدیمی

یکی از ترفندهای لباس پوشیدن که باید بدانید استفاده از لباس و کفش‌های قدیمی است. به جای دور انداختن کفش‌های قدیمی که دیگر از آن‌ها خسته شدید، آن‌ها را برای داشتن کفش رنگی استفاده کنید. اسپری رنگ دلخواه خودتان را خریداری کنید. با استفاده از چسب کاغذی یا روزنامه قسمتی از کفش که دوست ندارید رنگی شود را بپوشانید. اسپری رنگ را روی دیگر قسمت‌های کفش بزنید. اجازه دهید تا رنگ روی کفش کاملاً خشک شود. حالا روزنامه یا چسبی را که زده‌اید باز کنید. حالا کفش رنگی جدید دارید.

 

پوشیدن شلوار دم‌پا گشاد با بوت

هوا رو به سردی است و بوت ها کم‌کم از جاکفشی‌ها بیرون می‌آیند. مشکل بزرگی که برخی‌ها با آن مواجه هستند، نبود فضای کافی برای قرار دادن دم‌پای شلوار داخل بوت است. ترفند ساده‌ای وجود دارد که به شما در این مورد کمک خواهد کرد. دم‌پای شلوار را روی تن خودتان کمی تا کنید. کاملاً شلوار را روی ساق پا بکشید و اضافی پارچه را روی ساق برگردانید. حال جورابی که می‌خواهید بپوشید را به پا کنید. با این کار شلوار دم‌پای گشاد به راحتی داخل بوت قرار می‌گیرد.

شلوار دم‌پا گشاد داخل بوت

حذف لکه یا پارگی لباس

لکه‌هایی که هیچ وقت پاک نمی‌شوند یا پارگی‌های لباسی که هیچ راه‌حلی جز بیرون انداختن لباس ندارند، با یک ترفند ساده می‌توانند حل شوند. از لباسی دارید که لکه‌های پاک نشدنی روی آن هست، از خلاقیت خودتان استفاده کنید. می‌توانید روی لکه‌ها را با تزئینات دیگر همانند استیکرها، گل‌های تزئینی یا قطعه پارچه‌ای متفاوت بپوشانید. یا اینکه آن قسمت را ببرید و زیر آن پارچه‌ای دیگر با رنگ متفاوت بدوزید، کسی متوجه نخواهد شد کار شما عمدی بوده است. همچنین اگر شلواری دارید که زانوی آن یا هرجائی دیگر پاره شده دارد، پارچه‌ای زیر آن قرار دهید و دور تا دور پارگی را بدوزید. می‌توانید تزئینات دیگری برای طبیعی‌تر جلوه دادن کنار پارگی بدوزید.

 

تعمیر زیپ شلوار

یکی دیگر از ترفندهای لباس پوشیدن که باید بدانید نحوه تعمیر زیپ شلوار است. شاید شما هم بارها تجربه باز شدن زیپ شلوارهای جین را داشته باشد؛ اما راه‌حل ساده‌تر به جز عوض کردن زیپ چیست؟ برای حل ساده این مشکل نیاز به یک گیره زیپ‌دارید. از حلقه‌های جاکلیدی استفاده کنید و گیره زیپ درست کنید. آن را از داخل حلقه زیپ رد کنید و زمانی که زیپ تا انتها کشیده شده است، دور دکمه شلوار بیندازید. حلقه‌ای انتخاب کنید که بتوانید به راحتی از دکمه رد کنید. خب، مشکل باز شدن زیپ شلوار هم حل شد.

تعمیر زیپ شلوار

 

پاک کردن لکه دئودورانت ها

۹۰ درصد لباس‌های تیره من و شما دارای خط سفید حاصل از استفاده از دئودورانت است. حتی دئودورانت های مخصوص لباس‌های تیره هم از خود اثری روی لباس باقی می‌گذارند، چاره کار پاک کردن این لکه‌ها چیست؟ به جای شستن کامل لباس، دستمال مخصوص بچه یا دستمال مرطوب تهیه کنید و با کمی فشار روی این خطوط سفید رنگ بکشید. خودتان متوجه خواهید شد که به چه سادگی این خطوط حذف می‌شوند.

پاک کردن لکه دئودورانت ها

جا کردن لباس‌ها داخل کشو

اگر تعداد تی‌شرت‌های شما از فضای داخلی کشو لباس بیشتر شد باید چه کار کنید؟ خب ساده است، مثل همیشه آن‌ها را تا نکنید. به جای چیدن تی‌شرت‌ها روی هم آن‌ها را تا کنید و کنار هم بچینید. با این کار از فضای محدودی که داخل کشو وجود دارد، بیشترین استفاده را خواهید کرد.

جا کردن لباس‌ها داخل کشو

 

گشاد کردن کفش تنگ

هر بار که کفش می‌خریم نگرانیم شاید کفش برای پایمان، تنگ‌ شود اما ترفند ساده‌ای وجود دارد که هر کفش تنگی را می‌تواند تا حدودی برای پای شما جادارتر کند. برای این کار، کیسه‌های زیپ‌دار تهیه کنید، مقدار آب داخل آن بریزید و هوای آن را کامل بگیرید. کیسه‌ها را داخل کفش نو خود قرار دهید. حال برای اینکه کفش کمی گشادتر شود، کفشتان را با کیسه آب داخل آن، درون فریزر یا جایی که یخ‌ساز یخچال قرار داد، بگذارید و یک شب به آن مهلت دهید. صبح فردا شما کفش‌های گشاد شده از یخچال خارج خواهید کرد.

گشاد کردن کفش تنگ

 

استفاده از لباس‌های بافتنی قدیمی

بافت های قدیمی زیادی داریم که یا لکه‌های پاک نشدنی روی آن‌ها هست یا قسمتی از آن خراب شده و دیگر قابل استفاده نیستند. این بافت‌های به درد نخور قدیمی می‌تواند باز هم کاربرد داشته باشد. از آستین بافت می‌توانید به عنوان تزئین در کنار بوت و گرمای بیشتر روی ساق پا استفاده کنید. بخشی از آستین بافت را ببرید، گره‌های بریده شده را کور کنید و زیر بوت بپوشید. اگر می‌خواهید شکل تزئینی داشته باشد مقدار از بافت بریده شده را بیرون از بوت قرار دهید.

لباس‌های بافتنی قدیمی

از بین بردن لکه زرد عرق

این لکه‌های زرد در تابستان و حتی زمستان می‌توانند لباس‌های سفید شما را بدشکل و بدرنگ کنند. راه ساده رفع لکه عرق چیست؟ هر بار که نمی‌توانید پیراهن خودتان را بشویید و دوباره به تن کنید. چاره کار در مخلوط آب‌لیمو است. مقدار آب و آب‌لیمو را تا جایی که بدن رنگ دیده شود، درون بطری اسپری مخلوط کنید. روی قسمت‌هایی که مستعد لکه‌های زرد هستند، قبل از پوشیدن با حالت پودری اسپری کمی از این مخلوط بپاشید. با لکه‌های زرد خداحافظی کنید.

از بین بردن لکه زرد عرق

ضد آب کردن کفش پارچه‌ای

یکی دیگر از ترفندهای لباس پوشیدن ضد آب کردن کفش‌ها در زمستان است. کفش‌های پارچه‌ای عالی هستند اما نه برای روزهای بارانی و خیس. این کفش‌ها را زمانی می‌توانید به پا کنید که کاملاً ضد آب شده باشند. برای ضد آب شدن کفش پارچه‌ای، از موم زنبور عسل استفاده کنید. موم را روی کفش بکشید و با استفاده از سشوار آن را آب کنید. با این کار کفش پارچه‌ای شما لایه نازک روغنی خواهد داشت که از نفوذ آب جلوگیری می‌کند.

ضد آب کردن کفش پارچه‌ای

 

رفع مشکل فضای کم کمد لباس

لباس زیاد و فضای کم داخل کمد جالباسی مشکلی است که تقریباً همه افراد با آن مواجه هستند. برای اینکه بتوانید لباس بیشتری داخل رگال جاسازی کنید، به شما راه‌حل ساده‌ای پیشنهاد می‌کنیم. دفعه بعدی که نوشابه قوطی خوردید، در فلزی آن را بیرون بیندازید. در فلزی را از داخل سری گیره لباس عبور دهید. این گیره را به رگال آویزان کنید و گیره لباس بعدی را به جا خالی روی در قوطی نوشابه که داخل گیره قبلی قرار دادید، آویزان کنید. با این کار می‌توانید به جای یک گیره، دو گیره داشته باشید. همچنین با قرار دادن یک درب قوطی دیگر، ظرفیت رگال را بیشتر می‌کنید.

رفع مشکل فضای کم کمد لباس

آویزان کردن چند تی‌شرت به یک گیره

اگر هنوز با وجود راه‌حل‌هایی که برای آویزان کردن تی‌شرت‌ها گفتیم مشکل دارید، می‌توانید به آخرین راه‌حل در لیست ما توجه کنید. برای جا دادن چند تی‌شرت روی یک گیره تی‌شرت‌ها را یک به یک از دست خود رد کنید در آن‌ها گیره لباس را به دست بگیرد. حال باید راه رفته را برگردید. تی‌شرت‌ها را یکی پس از دیگری از دستتان خارج و داخل گیره بکشید. با این کار می‌توانید تعداد زیادی تی‌شرت در داخل آویز لباس جا کنید.

 

پاک کردن لکه آدامس از روی پارچه

روی صندلی مترو می‌نشینید و آدامس مسافر قبلی که از شیطنت روی صندلی چسبانده شده بود، به شلوارتان می‌چسبد. چسبیدن آدامس به پارچه کابوس بزرگی است که هر کسی را می‌تواند ناراحت کند؛ اما پاک کردن لکه آدامس از پارچه کار سختی نیست. به جای بغل کرد زانوی غم، وقتی به خانه رسیدید، تکه یخ بردارید و روی پارچه و آدامس قرار دهید. مطمئن شوید که آدامس سرد شده باشد. حالا که یک آدامس منجمد شده دارید به راحتی با یک کارد یا چاقو آن را از روی پارچه با احتیاط بتراشید.

ترفندهای لباس پوشیدن

 

جا انداختن کش یا ریسمان هودی

پیش آمده است که کش شلوار در برود یا ریسمان هودی را بکشید و از یک سر خارج شود. برای جا انداختن ساده ریسمان یا کش، کافی است که از یک گیره لباس به سر آن‌ها استفاده کنید و گیره را در داخل مجرای لباس حرکت دهید. این کار هم برای شما سخت بود، کش را می‌توانید داخل نی بگذارید و نی را از داخل مجرا عبور دهید، مسلماً این مورد راحت‌تر از گیره خواهد بود.

اگر شما هم راه‌حل‌های ابتکاری و ترفندهای لباس پوشیدن جدیدی سراغ دارید به ما معرفی کنید. منتظر ایده‌های شما هستیم.

 

مطالب مرتبط:

۱- چند ترفند آرایشی برای اینکه جوان‌تر دیده شوید

۲- نکات و ترفندهای آرایش بادوام که عروس خانم ها باید بدانند

۳- ترفندهایی برای پاک کردن لکه ماژیک از روی لباس‌ ها

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :