چگونه لکه شمع را از روی لباس پاک کنیم؟

شمع یکی از زیباترین وسایلی است که در بسیاری از مراسم‌ها مانند عروسی و یا مهمانی‌ها برای زیباتر نشان دادن محفل از آن استفاده می‌کنند علاوه بر این نور شمع برای آرامش درونی بسیار مفید است. اما ممکن است در حین مهمانی بر اثر تصادف چند قطره‌ای از پارافین شمع بر روی لباس شما بریزد. حال این سوال برای شما پیش می‌آید که چگونه لکه شمع را از روی لباس پاک کنیم؟ با چی بپوشم و آموزش پاک کردن لکه شمع همراه شوید.

ad banner

 

مطالب مرتبط:

۱- پاک کردن لکه مداد شمعی از روی لباس و پارچه

۲- پاک کردن لکه چمن از روی لباس با راهکارهای ساده و کاربردی

۳- پاک کردن لکه شاه توت از روی لباس با این راهکارها

پاک کردن لکه شمع از روی پارچه و لباس

برای پاک کردن لکه شمع شما با چند مرحله ساده می‌توانید لباس خود را دوباره مثل روز اول دربیاورید پس اصلا نگران نباشید:

۱- بگذارید پارافین شمع خشک شود. هرگز زمانی که پارافین شمع داغ است آن را از روی لباس خود پاک نکنید. بگذارید به خوبی خشک و سفت شود در غیر این صورت لکه آن باقی خواهد ماند.

۲- با استفاده از یک جسم سخت مانند قاشق فلزی سعی کنید پارافین سفت شده بر روی لباس را پاک کنید. اگر پارافین به خوبی سفت و محکم شده باشد به آسانی با قاشق برداشته خواهد شد.

۳- در مرحله بعد سعی کنید تا مقداری حرارت بر روی لکه باقی مانده ایجاد کنید. می‌توانید بر روی لکه یک پارچه نازک داغ شده یا دستمال قرار دهید اما مراقب باشید اگر لباس شما چرم است حرارت بالایی به آن وارد نکنید که موجب چسبندگی و خراب شدن بافت لباس می‌شود.

پاک کردن لکه شمع از روی پارچه و لباس

۴- برای حرارت دادن لکه می‌توانید از یک کاغذ یا دستمال استفاده کنید تا بافت خود پارچه آسیب نبیند برای این کار شما دستمال یا کاغذ را روی محل لکه قرار داده سپس با درجه متعادلی از اتو به آن قسمت حرارت می‌رسانید. این کار را تا زمانی انجام می‌دهید تا تمامی پارافین باقی مانده بر روی لباس به حالت ذوب شده درآید تا برداشتن آن راحت شود.

۵- در مرحله بعدی لباس را در ماشین لباس شویی قرار داده و با تنظیمات معمول با استفاده از یک ماده شوینده بسیار خوب آن را شستشو دهید.

۶- سپس لباس را در یک محیط باز قرار دهید تا خشک شود. سپس شما شاهد از بین رفتن لکه شمع از روی لباس خود خواهید بود.

۷- اگر با انجام مراحل بالا باز هم اثری از لکه شمع باقی مانده بود دوباره مراحل را از قسمت حرارت دادن آغاز کنید تا به مرور لکه‌ها از بین بروند.

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :