اصول انتخاب کت اسپرت مردانه – قسمت دوم

در قسمت قبلی از این مقاله سعی شد تا به صورت کلی بلیزر و کت اسپرت زیر ذره بین قرار بگیرد و نقات ضعف و قوت آن بررسی شود. در این قسمت قصد داریم به صورت جزیی و دقیق تر به بررسی بلیزر بپردازیم و به شما بگوییم که حین خرید یک بلیزر یا کت اسپرت به چه مواردی باید دقت کنید. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

انتخاب کت اسپرت مناسب

پیشنهاد همیشگی ما در این زمینه انتخاب مدل های کلاسیک و ساده است. به یاد داشته باشید یک بلیزر خوب بلیزری است که اولا مقاوم باشد و در ثانی سبک و انعطاف پذیر.

اصول انتخاب کت اسپرت مردانه - قسمت دوم

تعداد دکمه های کت اسپرت

برای تازه وارد ها ما مدل های تک دکمه و دو دکمه را پیشنهاد می کنیم. مدل های سه دکمه برای قد بلند ها پیشنهاد می شود. همانطور که ذکر کردیم به دنبال مدل های ساده تر باشید که معمولا دو دکمه نیز هستند.

اصول انتخاب کت اسپرت مردانه - قسمت دوم

رنگ کت اسپرت

اگر زیاد اهل ریسک کردن نیستید و به دنبال رنگ های ساده و شیک می گردید بهترین انتخاب شما خاکستری روشن است. تنها رنگی است که با همه ی رنگ ها به راحتی ست می شود و حتی با شلوار حین و شلوار رنگی هم سازگاری دارد.

در حالت عمومی خاکستری به دلیل اینکه از رنگ های پایه محسوب می شود با همه ی رنگ ها ست است و هرگونه پیراهن و شلواری را می توان با آن پوشید.

اصول انتخاب کت اسپرت مردانه - قسمت دوم

رنگ های آبی، بژ ، سبز و خاکی و قهوه ای هم رنگ های کم خطری هستند و تقریبا با همه چیز ست می شوند. از نظر ما تنها رنگی که مناسب بلیزر نیست مشکی است. به غیر از مشکی رنگ های دیگر را باید با سعی و خطا و امتحان کردن پوشید.

اصول انتخاب کت اسپرت مردانه - قسمت دوم

نکات مهمی که باید در نظر داشت :

اصول انتخاب کت اسپرت مردانه - قسمت دوم

  • سرشانه ها: بدون کش آمدن و یا استفاده از موارد اضافی سرشانه های بلیزر شما باید دقیقا در بالای شانه هایتان قرار بگیرد.
  • دوخت: باید باز دوخته شده باشد. یعنی استخوان میانی کمرتان را نمایش دهد و شکم شما را به خوبی نشان دهد. از طرفی بلیزر باید فیت بدن شما باشد.
  • طول: وقتی در حالت ایستاده با دست های آزاد هستید بلیزر باید دقیقا تا کمر شما باشد. آستین ها باید ۱ سانت بالاتر از پیراهن در حالت معمولی و ۲ الی ۳ سانت بالاتر موقع خم شدن یا دست دادن باشند.
  • سایز: بلیزر در مرکز نباید زیاد تنگ باشد همانطور که در تصویر می بینید. حین بسته دکمه بلیزر شما نباید کش بیاید یا از شکل معمولی خودش خارج شود.

اصول انتخاب کت اسپرت مردانه - قسمت دوم

مطالب مرتبط:

۱- اصول انتخاب کت اسپرت مردانه-قسمت اول

2- فرق بین بلیزر و تک کت و کت

3- روش صحیح بستن دکمه ی کت

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :