مهفام میرزایی در
0

تغییراتی که می‌توانید در لباس‌هایتان بدهید

تغییراتی که می‌توانید در لباس‌هایتان بدهید

حتما چند باری پیش آمده است که متوجه شده اید لباس نوی شما نیاز به تغییر دارد تا اندازه بدن شما شود به خصوص اگر شما جزو خانم های ریز جثه باشید حتما نیاز به کوتاه کردن شلوار یا آستین یا تنگ کردن کمر و … نیاز پیدا کرده اید. اما آیا این ها تنها تغییراتی هستند که یک خیاط می تواند در لباس شما بدهد؟ پاسخ منفی است.  این مطلب را بخوانید تا بدانید علاوه بر این تغییرات ساده تغییراتی که می‌توانید در لباس‌هایتان بدهید چه چیز هایی هستند؟

تغییراتی که می‌توانید در لباس‌هایتان بدهید

1- گشاد کردن آستین ها
واضح است که تنگ کردن آستین های گشاد کاری ساده و امکان پذیر است اما گشاد کردن حلقه آستین هم تغییری است که یک خیاط می تواند در لباس شما ایجاد کند. با اضافه کردن یک تکه پارچه اضافه در قسمت زیر بغل (مشابه کاری که در شلوار انجام می شود) می توان حلقه آستین را گشاد تر کرد و لباس را اندازه کرد.

2- تغییر خط یقه
اگر شکل یقه لباس مناسب اندام شما نباشد چه می کنید؟ دیگر آن را نمی پوشید؟ راه بهتری هست. می توانید آن را به خیاط بسپارید تا در یقه آن تغییراتی اعمال کند مثل حذف یقه ایستاده، باز تر کردن حلقه یقه یا تبدیل یقه گرد به یقه قایقی.

تغییراتی که می‌توانید در لباس‌هایتان بدهید

3- لباس های جین
اگر شلوار یا کت جینی خریده اید که به خوبی روی تن شما نمی نشیند نگران نباشید. تقریبا هر تغییری که فکرش را بکنید می توان روی لباس های جین انجام داد از تنگ کردن و گشاد کردن پاچه تا گشاد کردن کمر. فقط کافی است قسمت باسن آن اندازه باشد.

4- اضافه کردن زیپ
اگر لباسی دارید که نمی پوشید چون پوشیدن آن سخت است نگران نباشید. خیاط شما می تواند با اضافه کردن یک زیپ اضافه کار را برای شما ساده کند. زیپ می تواند مخفی یا مشخص باشد و فقط کمی جای اضافه برای دوخت در محل زیپ لازم است. واضح است که زیپ های خراب هم قابل تعویضند.

5- حذف پیلی
زمانی شلوارهای پیلی دار مد بود. شاید شما هم یکی دو عدد از این شلوارها را دارید که به خاطر دمده شدن نمی پوشید. اما با دادن این شلوار به خیاط و حذف پیلی های کمر آن دوباره مد روز و قابل پوشیدن خواهند شد.

مطالب مرتبط:

1- چگونه پاچه هاي شلوار جين را ريش ريش کنيم؟

2- 3 قانون ساده براي تا زدن شلوار جين

3- چگونه شلوار جين را سنگشور کنيم

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :