راهنمای انتخاب لباس مناسب رنگ پوست برای آقایان و خانم ها

0

هر فردی رنگ مورد علاقه خود را دارد، اما رنگی که به آن علاقه دارید ممکن است بهترین رنگ ممکن برای لباس شما نباشد. برای هر فرد گروه خاصی از رنگ‌ها وجود دارد که باعث می‌شود زیبا به نظر برسد و برعکس، رنگ‌هایی وجود دارد که باعث می‌شود ظاهری بد داشته باشند. رنگ کدام لباس مناسب رنگ پوست من است؟ در این مطلب اصول انتخاب لباس مناسب رنگ پوست برای آقایان و خانم ها را شرح خواهیم داد. 

 

اصول انتخاب لباس مناسب رنگ پوست برای آقایان و خانم ها

نحوه انتخاب لباس مناسب رنگ پوست یک هنر است. اگر شما پولدارترین فرد جهان باشید و گرانترین لباس‌های دنیا را هم در کمد خود داشته باشید، اما ندانید که کدام لباس مناسب ویژگی‌های ظاهری شماست، همه چیز خراب می‌شود! در نتیجه، بسیار مهم است که به جزئیات با دقت نگاه کنید و بدانید که ترکیب کردن رنگ لباس‌ها و انتخاب رنگ درست چه کار حساس و مهمی است.

 

مشخصات رنگ پوست خود را پیدا کنید

ته رنگ پوست‌تان را تشخیص دهید. قطعا از رنگ‌های متناسب با ته رنگ پوست‌تان دل نخواهید کند. با اینکه تفاوت رنگ زیادی بین پوست‌های مختلف وجود دارد، فقط دو ته رنگ پوست وجود دارد: گرم و سرد. پوست گرم رنگ نارنجی یا زرد دارد، در حالیکه پوست سرد رنگ آبی یا صورتی دارد. دو روش برای تشخیص اینکه شما جزو کدام دسته هستید وجود دارد:
به رنگ‌های مچ دست یا کف دست‌تان نگاه کنید. افرادی که ته رنگ پوست گرم دارند رگ‌هایشان به رنگ سبز دیده می‌شود، در حالیکه افرادی که ته رنگ پوست سرد دارند، رگ‌های دست‌شان آبی یا بنفش است.

رنگ کدام لباس مناسب رنگ پوست من است؟
تست زیورآلات

زیر نور طبیعی، به یک دست خود دستبند نقره و به دست دیگر دستبند طلا ببندید. به هر دست خود نگاه کنید و تشخیص دهید که کدام در دست‌تان بهتر به نظر می‌رسد. اگر دستبند طلا در دست شما جلوه بهتری دارد پوست شما از تن گرم و اگر نقره بهتر به نظر می‌رسد پوست شما تن سردی دارد.
یاد بگیرید که چگونه گرم و سرد بودن رنگ‌ها را تشخیص دهید. یک قانون کلی این است که رنگ‌های گرم ته رنگ زرد دارند، در حالیکه رنگ‌های سرد ته رنگ آبی دارند. دانستن این دو حالت نیاز به تمرین دارد.

 

یک لیست کلی از رنگ‌های گرم و سرد

گرم: قرمزها ، نارنجی‌ها،  زردها، رنگ‌های نئونی
سرد: سبزها، آبی‌ها، بنفش‌ها

رنگ کدام لباس مناسب رنگ پوست من است؟

اصول انتخاب لباس مناسب رنگ پوست برای خانم‌ها

تن رنگ پوست‌تان را بخاطر بسپارید. به علاوه ته رنگ پوست، رنگ اصلی پوست شما نیز می‌تواند مشخص کننده این باشد که چه خانواده‌ای از رنگ‌ها به شما می‌آید. یک قانون کلی خوب این است که رنگ‌هایی که با پوست شما در روشنایی ایجاد تضاد می‌کنند بهترین انتخاب هستند.

اگر پوستی تیره دارید، رنگ‌های نارنجی و زرد سیر همیشه عالی به نظر می‌رسند، حتی اگر ته رنگ پوست‌تان سرد باشد. به همین ترتیب، رنگ‌های جواهرات تیره مثل زمرد، یاقوت، یاقوت ارغوانی، پوست‌های روشن را بدون در نظر گرفتن ته رنگ پوست خوب نشان می‌دهند.
روسری و تاپ‌هایی بپوشید که باعث می‌شود رنگ چشم‌های شما بیشتر دیده شود. اگر می‌خواهید کاری کنید که چشم‌هایتان درشت‌تر دیده شود، مطمئن شوید که رنگی در نزدیکی آن به کار رفته است که باعث دیده شدن آن‌ها می‌شود. ممکن است رنگی را انتخاب کنید که به رنگ چشم‌هایتان بسیار نزدیک است و یا رنگی که بهترین تضاد را می‌سازد.

 

رنگ کدام لباس مناسب رنگ پوست من است؟

لباس مناسب رنگ پوست روشن

پوست‌های روشن یعنی افرادی که معمولا موی روشن و رنگ چشم آنها سبز، آبی، خاکستری یا قهوه‌ای روشن است بهتر است رنگی را به کار ببرند که با رنگ پوستشان تضاد داشته باشد. به طور مثال رنگ‌های مناسب این گروه شامل آبی ملایم، قهوه‌ای بژ، آبی سیر و هر رنگی غیر از سفید است. رنگ‌های نامناسب این افراد قرمز، صورتی، نارنجی، زرد و ارغوانی است.

در این گروه باید به طور کلی از رنگ‌های تند و روشن استفاده نمود تا تضاد کافی با رنگ پوست به وجود آید. اما به کارگیری رنگ‌های گرم توصیه نمی‌شود. اگر خیلی سفید هستید، رنگ سفید و آبی روشن را کنار بگذارید.

لباس مناسب رنگ پوست روشن

 

لباس مناسب رنگ پوست معمولی

افرادی که دارای پوست‌های معمولی (نه تیره و نه روشن) هستند می‌توانند تقریبا از هر رنگ لباسی استفاده کنند. رنگ‌های مناسب این گروه عبارتند از بژ، آبی، سرمه‌ای، مشکی و صورتی و رنگ‌های نامناسب این افراد مغز پسته‌ای، بنفش، قهوه‌ای تیره است. تنها رنگ‌هایی را که این گروه اصلا نباید به کار برند رنگ‌های نزدیک به رنگ پوست‌شان است.

لباس مناسب رنگ پوست معمولی

 

لباس مناسب رنگ پوست تیره

اگر پوست تیره‌ای دارید،  باید لباسی را انتخاب کنید که با رنگ‌های تیره مغایرت داشته باشد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون می‌آورد و باعث جذابیت بیشتر فرد می‌گردد. رنگ‌های سفید، صورتی، آبی روشن، خاکستری روشن و خاکی بپوشید. بهترین رنگ‌ها برای کسانی که علاوه بر پوست تیره، رنگ موها و چشمانشان هم تیره است آن‌هایی است که با رنگ چهره آن‌ها در تضاد باشد تا روشن‌تر به نظر برسند. هرچه پوستتان تیره‌تر باشد، لباس‌های روشن‌تر بیش‌تر به شما می‌آید. از رنگ‌های مشکی،  قهوه‌ای، سرمه‌ای کم‌تر استفاده کنید و رنگ‌های  فیروزه‌ای و نعنایی را هم فراموش کنید.

لباس مناسب رنگ پوست تیره

اصول انتخاب لباس مناسب رنگ پوست برای آقایان

زمانی که دکمه خرید را فشار می‌دهید راه بازگشتی به مراتب پیچیده‌تر از دادن لباس به فروشنده و پرو کردن رنگ دیگر منتظر شما است پس نباید بی‌پروا انتخاب کرد. انتخاب رنگ مناسب با رنگ پوست شما کار سختی نیست اما می‌تواند مشکلات فراوانی در مورد انتخاب لباس آنلاین و حتی فروشگاهی را چاره کند. دو گام کلی برای انتخاب رنگ فراخور با رنگ پوست به شیوه چی بپوشم وجود دارد.

گام نخست، همه نتایجی که از تست‌های اینترنتی در مورد رنگ پوست به شما داده شده است را فراموش کنید و با روش ما رنگ پوست خودتان را تشخیص دهید. گام دوم اینکه، برای تشخیص رنگ پوست به روش چی بپوشم، از رنگ بازوی خود کمک بگیرید. باید بتوانید تشخیص دهید که رنگ پوست شما روشن، سبزه یا تیره است. بر اساس این سه رنگ ما به شما رنگ‌های لباسی که مناسب هر کدام از آن‌ها باشند را معرفی خواهیم کرد.

 

لباس مناسب رنگ پوست روشن

سفیدی پوست از جمله نشانه‌های زندگی سالم و تندرستی کامل در انسان است و این روزها همه به دنبال پوست سفیدتر هستند. اگر پوست بازوی شما سفید و روشن است، تنها نکته‌ای که باید در انتخاب رنگ لباس مراعات کنید، کنتراست و ناهمسانی رنگی پوست شما با رنگ انتخابی است. کنتراست رنگ پوست شما را بیش از پیش روشن‌تر نشان خواهد داد.

اصول انتخاب لباس مناسب رنگ پوست برای آقایان

 

چه رنگی بپوشید؟

رنگ‌های تیره مانند خاکستری، قهوه‌ای، زرشکی، سبز سدری، سرمه‌ای و طیف‌های تیره از آبی گزینه خوبی برای پوست‌های روشن هستند.

 

چه رنگ‌هایی نباید بپوشید؟

انتخاب کردن رنگ روشن یا طیف‌های روشن از رنگ‌های گوناگون می‌تواند رنگ پوست شما را به طور کامل نابود کند. برای اینکه از این اشتباهات دور بمانید، از رنگ‌های پاستلی، طیف روشن رنگ‌ها، سفید، بژ و کرمی دوری و به جای آن‌ها از رنگ‌های خاکستری، خاکی و شنی استفاده کنید.

برای کسانی که رنگ قرمز دوست دارند، استفاده از طیف روشن مانند صورتی راه چاره خوبی نیست اما استفاده از قرمز تیره می‌تواند انتخاب بهتری باشد. گفته‌های ما به معنی منع استفاده از رنگ‌های روشن برای پوست‌های سفید و روشن نیست به جای آن می‌توانید در کنار رنگ‌های روشن، از رنگ‌های تیره استفاده کنید تا رنگ پوست شما محو دیده نشود.

 

 

لباس مناسب رنگ پوست سبزه

پوست‌های سبزه یک درجه تیره‌تر از پوست‌های روشن هستند و در برابر درخشش آفتاب به نسبت آن‌ها تیره‌تر دیده می‌شوند. این طیف رنگی را به نام رنگ پوست گرم هم می‌شناسید.

لباس مناسب رنگ پوست سبزه

 

چه رنگی بپوشید؟

در حالی که بسیاری از رنگ‌ها با پوست سبزه خوب ترکیب می‌شوند اما باید کوشش کنید که با استفاده از طیف‌های کمی روشن‌تر یا تیره‌تر، ترکیبی به مراتب بهتر ایجاد کنید. برای مثال اگر دوست دارید که رنگ روشن مانند زرد انتخاب کنید، به سمت طیف‌های روشن آن بروید و اگر می‌خواهید رنگ تیره انتخاب کنید از طیف‌های تیره‌تر استفاده کنید.

برای فصل تابستان، از طیف‌های رنگی سفید می‌توانید استفاده کنید. به غیر از سفید هر رنگ روشن دیگری هم می‌تواند با پوست سبزه در تابستان جلوه مناسبی ایجاد کند. با اینکه سفید انتخاب خوبی می‌تواند باشد اما در کنار سفید می‌توانید رنگ‌های دیگری مانند کرم را هم تجربه کنید.

 

چه رنگ‌هایی نباید بپوشید؟

با توجه به اینکه رنگ دانه‌های بیشتر پوست شما زرد و سبز هستند نباید این دو رنگ را به طور آشکار در لباس‌های خود استفاده کنید و اشتباه پوشیدن لباس روشن با پوست روشن را تکرار نکنید. رنگ‌هایی مانند سبز پسته‌ای، زیتونی، خردلی یا قهوه‌ای روشن دقیقاً آن رنگ‌هایی هستند که نباید به سراغ آن‌ها بروید.

اگر می‌خواهید لباسی با رنگ دیگر مانند یک دست سفید انتخاب کنید، می‌بایست همه کوشش خودتان را بکنید که از رنگ‌های قهوه‌ای روشن، زیتونی و پسته‌ای فاصله بگیرید. بهتر است که رنگ‌های لباس شما به سوی سیاهی تمایل داشته باشد.

 

 

لباس مناسب رنگ پوست تیره

همانند رنگ پوست سبزه، کسانی که رنگ پوست تیره هم دارند می‌توانند با دستی باز هر رنگی را که دوست دارند انتخاب کنند اما باید نکات کوچکی را هم رعایت کنند.

لباس مناسب رنگ پوست تیره

 

چه رنگی بپوشید؟

دنیای لباس‌های رنگی برای شما ساخته شده است. می‌توانید با وجود پوست تیره با بیشتر رنگ‌ها پیوستگی خوبی برپا کنید و بدون اینکه نگران اشباع بیش از حد رنگ روشن با رنگ پوست سفید باشید هر رنگی را انتخاب و بپوشید. در مورد رنگ‌های بسیار روشن با اینکه دست شما در انتخاب کردن باز است اما باید دقت کنید که در یک قسمت از لباس‌های خود همانند شلوار یا پیراهن برابری رنگی تیره‌تری به وجود آورید.

 

چه رنگی نباید بپوشید؟

رنگ قهوه‌ای تنها رنگی است که شاید برای رنگ پوست شما مناسب به نظر نرسد. هرچند این عدم تناسب را تنها می‌توان در مقایسه با دیگر رنگ‌ها تعیین کرد چرا که در بعضی موارد رنگ قهوه‌ای هم مطلقاً ناسنجیده نیست.

پوشیدن رنگ قهوه‌ای به‌واسطه اینکه همانندی فراوانی با رنگ پوست شما دارد ممکن است کمی حالت اشباع رنگ تیره وجود آورد. در حالی که پوشیدن کت و شوارهای مشکی و سرمه‌ای برای داشتن یک استایل رسمی توصیه شده اما شما می‌بایست  از پوشیدن آن‌ها تا جایی که امکان دارد دوری کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟

۲- انتخاب رنگ لباس برای افراد با رنگ پوست سبزه

۳- آقایان با موهای جو گندمی چه رنگ لباسی بپوشند

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

سیمین در تاریخ 09 مارس 2017

پوست من ته رنگ زرد داره چه رنگ لباس مجلسی مناسب من هست؟

سارا کشفی در تاریخ 24 نوامبر 2018

عالی بود

ساناز در تاریخ 24 نوامبر 2018

واقعا عالی و کامل بود
مرسی چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :