کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟

0

جواهرات از مهم‌ترین و گران‌ترین اعضای مجموعه اکسسوری‌های هر خانم هستند که بر‌خلاف اندازه کوچک خود تاثیر زیادی در استایل رسمی و مجلسی  و حتی راحتی به جا می‌گذارند. همان‌طور که قبلا گفته‌ایم هر کسی باید بر اساس رنگ پوست خود رنگ لباس‌های خود را انتخاب کند و جواهرات هم از این قانون مستثنی نیستند. در نتیجه هر کسی باید رنگ جواهرات مناسب رنگ پوست خود را پیدا کند. این مطلب را بخوانید تا بدانید کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟

دو راه برای تشخیص تن پوست وجود دارد. اولین راه تشخیص رنگ رگ‌های دست است. دومین راه بررسی رنگ پوست و ویژگی‌های آن است. اگر رگ‌های دست شما آبی باشد تن پوست شما سرد است. در مقابل اگر رگ‌های دست شما سبز باشند تن پوست شما گرم است.

جواهرات مناسب پوست سرد

جواهرات با سنگ‌های آبی، بنفش و قرمز روی پوست با تن سرد بیشترین همخوانی را دارند. پوست‌هایی با ته رنگ سرد با طلای سفید و نقره مطابقت بیشتری دارند.

جواهرات مناسب پوست گرم 

اگر پوست شما تن گرمی دارد جواهرات و سنگ‌ها با رنگ زرد، نارنجی و سبز مناسب شما هستند.

در حالت کلی مرواریدها در سه رنگ متفاوت هستند. اکثر افراد مرواریدها را با رنگ سفیدشان می‌شناسند ولی باید بدانید که مرواریدهای رنگی و نقره‌ای نیز وجود دارند. پوست‌هایی که تن سرد دارند با مرواریدهای سفید و صورتی روشن همخوانی دارند. مرواریدهای نقره‌ای بیشتر مناسب پوست‌ با تن گرم هستند.

جواهرات مناسب فرم صورت 

جواهرات مناسب صورت گرد: صورت‌های گرد طول و عرض تقریبا یکسانی دارند و نمی‌توان گفت صورت پهنای بیشتری دارد یا کشیده است. یکی از سلبریتی‌هایی که فرم صورت گرد دارد پنه لوپه کروز است. صورت‌های گرد با جواهراتی که فرم گرد صورت را تعدیل کنند همخوانی دارند. گردنبندهایی که زنجیر بلند دارند انتخاب ایده‌آلی برای صورت‌های گرد خواهند بود. گوشواره‌هایی با آویزهای بلند و زاویه‌دار هم گزینه‌های مناسبی برای خانم‌هایی هستند که فرم صورت‌شان گرد است.

جواهرات مناسب صورت بیضی شکل: صورت های بیضی شکل کشیدگی بیشتری نسبت عرض‌شان دارند. این فرم صورت با بیشتر فرمهای جواهرات مطابقت دارد.

جواهرات مناسب صورت مربعی شکل: افرادی که فرم صورتشان مربعی شکل است، استخوان‌های فک زاویه دار دارند و پهنای استخوان فک آن‌ها با پیشانی‌شان تقریبا یکی است. گوشواره های مناسب برای این فرم صورت باید اشکال منحنی داشته باشند و توجه ها را از قسمت پایینی صورت منحرف کنند.

اگر ته رنگ پوست شما سرد است

چنین افرادی معمولا رنگ پریده هستند و رنگ‌های سرد مثل آبی و خاکستری به پوست آن ها بیشتر می‌آید. به همین دلیل جواهرات با رنگ‌های سرد مثل نقره و پلاتین برای آن‌ها انتخاب مناسب‌تری است. اما طلای ساده و ظریف نیز برای چنین افرادی است البته نه طلایی که به نارنجی متمایل باشد، مانند جواهراتی که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید:

کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟ کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟ کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟ کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟ کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟

اگر ته رنگ پوست شما گرم است

اگر ته رنگ پوست شما گرم است پوست شما به گندمی تمایل دارد و رنگ‌های گرم مثل کرم و نارنجی به شما می‌آید. در مورد جواهرات نیز همین قانون صدق می‌کند و رنگ‌هایی مثل زرگلد، برنز و طلای پر رنگ و درشت برای پوست شما مناسب خواهد بود مانند نمونه‌های زیر:

کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟ کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟ کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟ کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟ کدام جواهرات با رنگ پوست شما متناسب است؟

مطالب مرتبط:

۱- هر لباسی را با چه جواهراتی بپوشید؟

۲- چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

۳- ۵ برند جواهرات که شاید آن ها را نمی شناسید

۴- ۵ طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :