اشتباهات رایج در استفاده از جواهرات

جواهرات هر خانمی مهم ترین و گران ترین اعضای مجموعه اکسسوری های او هستند که بر خلاف اندازه کوچک خود تاثیر زیادی در استایل رسمی و مجلسی وی به جا می گذارند. ست کردن جواهرات با هم از مسائلی است که زیاد مورد توجه قرار نمی گیرد ولی اصولی دارد که اگر رعایت نشوند جواهرات زیبا و گران قیمت شما در کنار هم جلوه زیبایی نخواهند داشت. 

ad banner

ست بودن همه چیز

ست بودن و هماهنگی همه جواهرات با هم در دنیای مد و فشن دیگر چندان جذاب نیست.  اگر می خواهید طبیعی تر و شیک تر به نظر برسید از جواهراتی با رنگ ها و اندازه های متفاوت تر استفاده کنید.

اشتباهات رایج در استفاده از جواهرات

ترکیب نکردن فلزات

یکی از نباید های قدیمی مد این بود که نباید فلزات نقره ای و طلایی را با هم استفاده کنید. اما این قانون امروز شکستنی است و شما می توانید جواهرات طلایی و نقره ای و سفید خود را  در رنگ های مختلف و کنار هم استفاده کنید و از ترکیب ان ها لذت ببرید.

اشتباهات رایج در استفاده از جواهرات

ترکیب نکردن سنگ ها

همانند مساله مربوط به رنگ فلزات بسیاری از خانم ها از این که سنگ های جواهراتشان با هم ست و همرنگ نباشد وحشت دارند. اما این یک تصور اشتباه است و شما می توانید سنگ های با رنگ های مختلف را با هم و در کنار هم استفاده کنید مثلا یک دست بند زمرد با یک دست بند فیروزه و انگشتر یاقوت نه تنها نامناسب نیست بلکه بسیار جذاب و طبیعی هم خواهد بود.

استفاده بیش از حد از 

همیشه گفته شده که کمتر بیشتر است. استفاده از جواهرات بزرگ و درشت به تعداد زیاد در کنار هم مذموم است و توصیه نمی شود اما می توانید جواهرات ریز و ظریف خود را با هم استفاده کنید و زیبا باشید.

مطالب مرتبط:

1-  هر لباسی را با چه جواهراتی بپوشید؟

2-  چگونه اکسسوری هایم را تعمیر کنم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :