چند روش برای باز کردن گره زنجیر گردنبند

0

مراقبت از لباس‌ها و اکسسوری‌ها از اصول اولیه مد است و جواهرات هم از گرانترین و با ارزش‌ترین آنهاست. که هر خانمی به آن‌ها احتیاج دارد. اگر شما گردنبند و مدالی دارید که زنجیر آن نازک و ظریف است حتما با مشکل گره خوردن این زنجیرها مواجه شده‌اید که گاهی باز گردن آن غیر ممکن به نظر می‌رسد و تقلای شما برای باز کردن گره وضع را بدتر هم می‌کند. اگر گره را اصولی و با روش درست بازنکنید ممکن است زنجیر گردنبند شما آسیب ببیند و مجبور به قطع کردن زنجیر شوید. در این مقاله می‎خواهیم چند روش برای باز کردن گره زنجیر گردنبند را به شما آموزش دهیم.

چند روش برای باز کردن گره زنجیر گردنبند

شما می‌توانید یکی از این سه روش را امتحان کنید و اگر نتیجه نگرفتید همه روش‌ها را یکی یکی تست کنید و اگر باز هم نتیجه نگرفتید باید به یک تعمیرکار جواهر متخصص مراجعه کنید تا کار باز کردن زنجیر را برای شما انجام دهد یا اگر زنجیر در این فرآیند آسیبی دید آن را تعمیر کند.

1- روغن بچه

با یک پنبه که آغشته به روغن بچه شده است روغن را به محل گره بمالید. این کار باعث سر خوردن حلقه‌های زنجیر و در نتیجه شل‌تر شدن گره می‌شود و کار را ساده‌تر می‌کند.

2- سنجاق ته گرد

یک سنجاق ته گرد صاف و بلند را مستقیما داخل مرکز گره فرو کنید تا به نقاطی که دست شما نمی‌رسد تماس پیدا کند و باعث باز شدن گره شود.

3- پودر بچه

پودر بچه هم اثری مشابه روغن بچه دارد که کمک می‌کند حلقه‌های زنجیر روی هم دیگر لیز بخورند و گره شل‌تر شود.

مطالب مرتبط:

1-  چطور گردنبند مناسب هر یقه پیدا کنیم؟

2- ست گردنبند و لباس مجلسی

3- راهنمای خرید گردنبند

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :