ساناز شمس در
0

۵ طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

۵ طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

بولگاری تبدیل به کمپانی لوکس با تاریخی غنی و متعهد به مهارت در ساخت و طراحی نامحدود به زمان شده است. شرکت بولگاری از برترین برندهای جواهرات در سبک‌های کلاسیک و مدرن بوده که به دلیل طراحی‌های منحصر به فردش در ایتالیا و بسیاری از شهرهای جهان معروف است، به طوریکه برخی از طراحی‌های بولگاری، نمادین شده‌اند. ما در «چی بپوشم» قصد داریم به معرفی  مدل‌های مجموعه‌ی جواهرات بولگاری بپردازیم و ۵ طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 

مجموعه‌ی بی‌نظیر  مارهای جواهر نشان: The Bulgari Serpenti Tubogas-Motif 

مجموعه ساعت‌های لوکس موتیف بولگاری برگرفته از فرهنگ و تاریخ مدیترانه است و زبان زد خاص و عام می‌باشد. مجموعه‌ی ساعت مچی‌های طلایی سرپنتی بولگاری در سال ۱۹۴۰ عرضه شد. مالک برند معروف بولگاری زمانیکه مجموعه موتیف را طراحی میکرد شاید تصورش را هم نمی‌کرد که روزی، مجموعه جواهرات و ساعت های لوکس او به عنوان مجموعه‌ای ارزشمند و  نمادین در این صنعت به مانند ستاره‌ای درخشان شناخته شوند. این مجموعه، براساس تکنیک رومی قدیمی کشیده شده و پیچ و تابی دارد که آن را تبدیل به جواهری بی‌نظیر و منحصر به فرد می‌کند.

ایده‌ی اولیه این مدل از جواهرات بولگاری، از طرح شیلنگ‌های ارتجاعی پمپ بنزین در ۱۹۲۰ الهام گرفته شده است! در مدل‌های سال ۱۹۶۵، این مدل از جواهرات با نگرشی مدرن‌تر به صورت ساعت‌هایی در دهان مار طراحی شدند که با ترکیب مدرنیته و کلاسیک و استفاده از المان مار، توانست توجه بسیاری از طرفداران مد و طراحی جواهرات را به خود جلب نماید.

اما المان مار برخاسته از چه نگرشی است؟ در بین خدایان رومی و یونانی، سرپنت نمایانگر بینش، زندگی، قدرت و فریبندگی است. که در طراحی‌های ۱۹۶۰ جواهرات بولگاری نیز آثار آن قابل مشاهده است. استفاده از این دستبند بولگاری توسط الیزابت تیلور بازیگر مشهور و بزرگ آمریکایی، نیز سبب افزایش بیش از حد شهرت این مجموعه گردید.

5 طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

مجموعه‌ی (BVLGARI) بولگاری

به دنبال فوت پدر و بنیانگذار اصلی برند بولگاری (سوتیریوس وولگاریس) در سال ۱۹۳۲، کنستانتینو و جورجیو وولگاریس وارثان بعدی این برد بزرگ، اقدام به باز طراحی تصویر برند بولگاری و لوگوی آن کردند. برای احترام به تاریخ ایتالیایی این برند، لوگوی آن را به نام نمادینش یعنی BVLGARI تغییر دادند که هنوز هم بولگاری تلفظ می‌شود. این نام از الفبای سنتی رومی نوشته شده و برای همین به جای U، از حرف الفبایی V استفاده می‌شود که این شیوه‌ی نام‌گذاری آن نیز از سکه‌های قدیمی رومی الهام گرفته شده است.

این لوگو اکنون بخشی جدایی‌ناپذیر از طراحی مجموعه‌های بی‌نظیر این برند است که در مجموعه‌ی بولگاری به نمایش گذاشته شده و در مجموعه‌ی B.Zero1 نیز مشاهده می‌شود.

5 طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

مجموعه بی زیرو وان (B.Zero1) بولگاری

مجموعه‌ی B.Zero1 جواهرات بولگاری در سال ۲۰۰۰ عرضه شد که ترکیبی زیبا از دو طراحی معروف بولگاری است:  مجموعه‌ی موتیف Tubogas و نماد رومی بولگاری.

خطوط شجاعانه و واضح مجموعه‌ی B.Zero1 نیز از کولوسئوم الهام گرفته شده است. این طراحی اگر چه غیرمتعارف است اما برای استفاده‌ی هر روزه ساخته شده بود. باید اعتراف کرد، مجموعه‌ی B.Zero1، نهایت زیبایی و ظرافت را به ویژه‌ی در طراحی مجموعه‌ی بانوان رعایت کرده است به طوریکه، از نظر دقت در طراحی زبانزد عاشقان طراحی و مد است.

این مجموعه با تغییر در رنگ‌ها و مواد جدیدی برای ساخت مجموعه‌ی خود، به صورت مستمر به روز رسانی و عرضه شد. اخیراً بولگاری مجموعه‌ی B.Zero1 را با الهام از معماری زاها حدید (Zaha Hadid) اسطوره معماری جهان و معروف به «ملکه‌ی انحناها»، به نمایش گذاشت زیرا این مجموعه، به طراحی‌های خمیده‌ی خود معروف است که از ترکیب خطوط منحنی و رسا برای ایجاد طراحی مدرن و زیبای مجموعه‌ی خود استفاده می‌کند.

5 طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

“آینه کلئوپاترا” بولگاری نگین جواهرات الیزابت تیلور

الیزابت تیلور بازیگری بود که علاقه‌ی زیادی به جواهرات داشت و در طول حیات خود، جواهرات بسیار زیبا و جذاب را با تعصب جمع‌آوری می‌کرد. مجموعه جواهرات وی اغلب، توسط همسران یا هواداران سرسختش به او اعطا می‌شد.

مجموعه‌ی جواهرات تیلور نیز شامل برخی از مشهورترین جواهرات بولگاری است. یکی از قطعه‌های نمادین آن هم “آینه‌ی کلئوپاترا” (Cleopatra Mirror) است که در سال ۱۹۶۲ توسط همسرش (ادی فیشر) به عنوان هدیه تولد ۳۰ سالگی‌اش برای او سفارش داده شده بود. آینه کلئوپاترا از طلای زرد و فیروزه به همراه یک موتیف مصری ساخته شده بود. این طراحی، همزمان با اکران فیلم کلئوپاترای تیلور، به بازار نیز عرضه شد.

5 طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

حلقه‌ی الماس دو سنگ آبی و سفید بولگاری

در دهه‌ی ۱۹۷۰، بولگاری حلقه الماس آبی بولگاری (BVLGARI Blue Diamond) بی‌نظیر خود را  در دو نوع متفاوت از الماس طراحی کرد. این حلقه دو سنگ دارد که شامل الماس‌هایی به شکل مثلث است: الماس مثلثی شکل سفید رنگ ۹٫۸۷ قیراط و الماس آبی رنگ ۱۰٫۹۵ قیراط دارد. الماس آبی آن، Fancy Vivid نوع مرغوبی از الماس بوده و یکی از الماس‌های رنگ شده‌ی کمیاب است.

برای اولین بار یک کلیسیونر ثروتمند این قطعه‌ی بی نظیر را به ارزش ۱ میلیون دلار تهیه کرد تا به همسرش هدیه دهد که در نهایت در سال ۲۰۱۲ با ارزشی معادل با ۱۲ میلیون دلار به حراج عمومی گذاشته شد. برهه‌ی زمانی در تاریخ برند بولگاری وجود دارد که در آن دوره، جواهرسازان ایتالیایی این برند، از گرایشات معمول طراحی جواهرات فرانسوی فراتر رفته و از ایده‌ها و ذوق هنری زیبایی‌شناسی خود در طراحی مجموعه‌های این برند استفاده کردند که این مدل معروف و بی‌نظیر نیز برخاسته از آن دوره است. زمانی که این جواهر را در مزایده‌ی کریستی (Christie) یه حراج گذاشتند، بزرگترین الماس آبی مثلثی شکلی لقب گرفت که تا آن زمان در حراجی جواهرات مشاهده شده بود، پیشنهاد برنده، ۱۵٫۷ میلیون دلار ایالات متحده بود که این ملکه زیبایی را به کلکسیون خود برد.

5 طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

 

مطالب مرتبط:

۱- ۱۲ مدل گردنبند دخترانه و زنانه شیک از برند چوپارد

۲- راهنمای انتخاب و استفاده از جواهرات مردانه

۳- ۵ روش برای ست کردن زیورآلات و جواهرات با لباس

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

مرسانا در تاریخ 19 ژوئن 2017

عالییی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :