راهنمای انتخاب و استفاده از جواهرات مردانه

0

شاید این روزها بیش از هر زمان دیگری استفاده از جواهرات در میان آقایان مرسوم شده است. برای اینکه دچار خطا نشویم باید با قوانین آن آشنا شویم. استفاده از جواهرات مردانه نه باید کم و نه باید خیلی زیاد باشد که شما را شبیه به یک خواننده رپ تبدیل کند! راهنمای انتخاب و استفاده از جواهرات مردانه را در چی بپوشم مطالعه کنید. 

 

راهنمای استفاده از جواهرات برای مردان

شاید پیدا کردن جواهرات مردانه به واسطه استقبال زیاد مردان امروزی‌تر ساده شده باشد اما نحوه استفاده از آن‌ها چطور؟ آیا همه آقایان می‌دانند چگونه و با چه کیفیتی می‌توانند جواهر به دست کنند؟ همراه یک انگشتر می‌دانید چه چیز نباید داشته باشند؟ یا نه فقط سعی می‌کنند هر چقدر روی مچ و انگشتانشان جا هست، انگشتر و دستنبد اضافه کنند. در ادامه به شما شش مورد مهم و حیاتی به عنوان مرد برای پوشیدن جواهرات و اکسسوری ها خواهیم گفت که امیدواریم آن را آویزه گوش کنید و در انتخاب جواهرات مردانه و به کاربردن آن‌ها از این به بعد کمی هوشمندانه‌تر عمل نمایید. همراه ما بمانید.

 

اعتماد به نفس داشته باشید

به عنوان یک خوش تیپ و کسی که همیشه از شما به عنوان یک استایل لباس پوشیدن یاد می‌کنند، مسلماً پوشیدن یک‌باره جواهرات و اکسسوری ها برای شما کمی سخت و نیاز به اعتماد به نفس دارد. همه‌چیز در ابتدا کمی سخت است اما کم‌کم به استایل شما اضافه می‌شود و همه آن را به عنوان بخشی از شما قبول می‌کنند؛ اما استارت کار چگونه باید باشد. لازم نیست به یک‌باره وارد مغازه شوید و شروع به خرید کند. اصطلاحی به عنوان «خرید ویترینی» وجود دارد که در آن شما جواهرات و اکسسوری ها را داخل مغازه امتحان می‌کنید و خودتان را نگاه می‌کنید تا ذره‌ذره اعتماد به نفس پوشیدن و خریدن آن‌ها را به دست آورید.

بسیاری از فروشندگان اکسسوری و جواهرات مردانه اطلاعات و آگاهی کاملی در مورد محصولات و نحوه استفاده کردن از آن‌ها دارند که می‌توانید چند دقیقه‌ای هم با آن‌ها انگیزه خودتان را بالا ببرید. در صورتی که احساس کردید، چه شانسی را با نپوشیدن جواهرات از دست داده‌اید، دست به کار شوید و یکی از آن‌هایی را که دوست دارید بخرید و اگر همچنان نظر سابق خود را دارید، بهتر است به دنبال اکسسوری مناسب خود باشید و ناامید نشوید.

زیورآلات مردانه

با توجه به موقعیت از جواهرات مردانه استفاده کنید

اکنون شما باید به عنوان یک مرد متشخص با پوشیدن جواهرات به دیگران یاد بدهید که درست از آن استفاده کنند. برای پوشیدن جواهرات می‌بایست به موقعیت و مکانی که قرار است همراه با آن‌ها بروید دقت کنید. برای مثال برای حضور در مراسم سوگواری: احترام به صاحب مراسم اصلی‌ترین قانون در این موقعیت‌ها است. پس هیچ وقت جواهراتی که نظر دیگران به شما را جلب کند به تن نداشته باشید.

محیط کار نیز مانند مدرسه و دانشگاه دارای قوانین خاص به خودش است و شما می‌بایست به عنوان کارمند در آنجا همه قوانین و پوشش لباس را رعایت کنید. سعی نمایید از پوشیدن جواهراتی که جلب توجه می‌کنند خودداری کنید. همچنین اکسسوری ها را در مصاحبه تا جایی که می‌توانید تقلیل دهید تا وجه غیرحرفه‌ای به شما وارد نکند.

زیورآلات مردانه

تعادل در جواهرات و زیورآلات

شما قبل از استفاده کردن از جواهرات باید بدانید که میزان و تعادل در تعداد و اندازه تزئینات و جواهرات مردانه چیست. ضرب‌المثل معروفی وجود دارد که می‌گوید «جواهرات آخرین چیزی است که می‌پوشید و اولین چیزی است که دیده می‌شود». پس اولین نگاه را خراب نکنید چرا که همین اولین نگاه شخصیت شما را به دیگران نشان می‌دهد.

بعد از پوشیدن اکسسوری ها دقت کنید که لباس شما با جواهراتی که به دست دارید، هماهنگی داشته باشد. هیچ اکسسوری و تزئینی نباید روی لباس و استایل شما اضافه نه نظر برسد بلکه تکمیل کننده لباس‌های شما می‌بایست باشند. امیدواریم که درست توانسته باشیم منظور خودمان را از هماهنگی میان لباس و جواهرات بیان کنیم. برای مثال وقتی قرار است جلسه کاری با رئیس داشته باشید لازم نیست زنجیر طلایی رنگ دوران جوانی خودتان را به روی پیراهن بیندازید؛ اما اگر می‌خواهید فوتبال با دوستان خودتان بازی کنید می‌توانید خودتان را با انداختن گردنبند شبیه به بازیکنان فوتبال کنید. هرچند آن‌ها هم در زمین فوتبال گردنبند ندارند!

زیورآلات مردانه

 

 

تناسب رنگی تزئینات و پوست

هر کدام از ما رنگ پوست مشخصی داریم که با یک فلز یا رنگ می‌تواند جلوه خوبی درست کند. بهترین روش برای پیدا کردن رنگ مناسب امتحان کردن جواهرات روی پوست دست و گردن است. علاوه بر این می‌توانید به گفته‌های ما اعتماد کنید. قبل از هر کاری پوست دست خودتان را زیر نور آفتاب بررسی و رنگ غالب آن را تشخیص دهید. از دستور زیر استفاده کنید:

  • آبی: رنگ پوست سرد
  • رگه‌های سبز: رنگ پوست گرم
  • آبی، سبز و رگه‌های بنفش: رنگ پوست خنثی

حالا که رنگ پوست مشخص شد به سراغ انتخاب رنگ جواهرات و اکسسوری ها خواهیم رفت:

  •  رنگ پوست سرد: طلای سفید، پلاتین و نقره
  • رنگ پوست گرم: طلای زرد، رزگلد و برنج
  • رنگ پوست خنثی: فلزات زرد و سفید

زیورآلات مردانه

تأثیر فیزیک بدنی روی انتخاب اکسسوری و زیورآلات

امیدواریم تأثیر فیزیک بدنی روی اکسسوری ها را جدی بگیرید تا به مانند شخصیت‌های کارتونی زیر خرواری از فلز و جواهر دیده نشوید. برای کسانی که جثه‌های بزرگی دارند پوشیدن ساعت کوچک، دستبند نازک و حتی گردنید کوچک اصلاً مناسب نیست. از طرفی اگر جثه شما ریز است، پوشیدن یک ساعت با قطر سی سانتی‌متر مسلماً انتخاب خوبی بر اساس مچ نحیف شما نیست. برای انتخاب جواهرات و اکسسوری ها می‌توانید از نکات ساده‌ای استفاده کنید تا دچار مشکلاتی از این دست نشوید:

  • گردن‌های پهن نیاز به گردنبند دراز دارد.
  • مچ بزرگ و پهن نیاز به مچ‌بند، دستبند و انگشترهای بزرگ دارند و در انتخاب ساعت می‌توانید از صفحه‌های بزرگ استفاده کنید. انگشتر کوچک روی انگشتان بزرگ تقریباً محو می‌شود.
  • اگر جثه کوچکی دارید، هیچ وقت اکسسوری بزرگ نپوشید.

 

زیورآلات مردانه

کاربردی‌ترین جواهرات مردانه

از میان تعداد زیادی از جواهر مردانه ۵ مورد کاربرد بیشتری دارد، یک قانون نانوشته در صنعت مد و فشن وجود دارد: کم زیاد است. این قانون به این معناست که در استفاده از اکسسوری باید تعادل را حفظ کنید.

۱- گردن بند مردانه

بهتر است از یک گردن بند مناسب با پیراهن و یا تی شرت خود استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که همزمان بیش از یک گردن بند به گردن نداشته باشید و همچنین ضخامت زنجیر را براساس میزان ضخامت گردن و همچنین نوع پیراهن خود انتخاب کنید.

۲- دستنبند مردانه

استفاده از ساعت مچی امری مهم و ضروری است اما در کنار آن می‌توانید یک دستبند مناسب را داشته باشید البته در انتخاب آن دقت کنید که می‌خواهید جنس آن متناسب با ساعت باشد یا خیر. همچنین یک قانون کلی در استفاده از اکسسوری را باید به یاد داشته باشید و آن این است که همه آن‌ها باید یک رنگ باشند.

راهنمای انتخاب و استفاده از جواهرات مردانه

۳- انگشتر مردانه

اگر بخواهیم از میان جواهرات مردانه یکی را که بیشترین کاربرد در میان مردانه ایرانی دارد را انتخاب کنیم: انگشتر خواهد بود. از استفاده همزمان چند انگشتر با سنگ‌های قیمتی متفاوت در کنار هم خودداری کنید. قوانین استفاده از انگشتر را در این مقاله بخوانید.

راهنمای انتخاب و استفاده از جواهرات مردانه

۴- ساعت مچی مردانه

استفاده از ساعت مچی برای همه ما یک ضرورت به حساب می‌آید اما این روزها سر و کله ساعت هوشمند نیز پیدا شده است که می‌تواند بسیاری از قوانین را در این خصوص به هم بزند. با این حال همچنان هماهنگی و ست کردن اکسسوری باهم یکی از مهم ترین قوانین مد و فشن به حساب می‌آید.

راهنمای انتخاب و استفاده از جواهرات مردانه

۵- گیره کراوات، سگک کمربند و دکمه سر آستین

و گروه آخر از جواهرات مردانه بیشتر مرتبط با لباس مردانه رسمی می‌شود. کت و شلوار، پیراهن و در نهایت شلوار. در انتخاب این سه مورد نیز به ظرافت رنگ و طرح روی آن توجه کافی داشته باشید و اصل سادگی را برای انتخاب آن هرگز فراموش نکنید.

راهنمای انتخاب و استفاده از جواهرات مردانه

قبل از خرید جواهرات مردانه به این نکات توجه کنید

 

۱- رنگ جواهر مردانه

پیش از ورود به مغازه و خرید باید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید در غیر این صورت با مشاهده تعداد زیادی طرح و رنگ دچار سردرگمی خواهید شد.

۲- از چه جنسی انتخاب می‌کنید

به طلا، پلاتین و یا نقره؛ به کدام یک علاقه مند هستید، براساس علاقه مندی خود انتخاب کنید.

۳- به وزن و ظاهر توجه کنید

قبل از ورود به فروشگاه از وزن و ظاهر جواهری که مد نظر دارید آگاه باشید. باید بتوانید ظاهر آن را تشریح کنید. این وظیفه شماست نه جواهرساز!

۴- قیمت بسیار مهم است

شاید نخواهید در طلا فروشی به این بخش اشاره کنید اما یک عددی را در ذهن خود مشخص کنید. اگر عددی بالاتر به شما پیشنهاد شد فقط بگویید متاسفم و نه. بعضی از فروشنده‌ها سعی می‌کنند با شما چانه بزنند یا اینکه گزینه‌های ارزان‌تر را به شما معرفی کنند.

راهنمای انتخاب و استفاده از جواهرات مردانه

 

۵- جای درستی را برای خرید انتخاب کنید

همه جواهرفروش‌ها مثل هم نیستند. بعضی‌ها کلکسیون بزرگ‌تری دارند و بعضی دیگر قیمت‌های بهتری دارند و بعضی فروشگاه‌ها کارمندان مطلع و آگاهی دارند.

بعضی فروشگاه‌ها هم هستند که به صورت زنجیره‌ای فعالیت می‌کنند. این فروشگاه‌ها بیشتر روی حلقه‌های ازدواج و نامزدی، گوشواره، ساعت و گردن‌بند تمرکز دارند.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۶ ساعت هوشمند لاکچری برای عاشقان تکنولوژی

۲- راه تشخیص عینک آفتابی بربری اصل از تقلبی

۳- ۱۰ راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شما

حسین کریمی در تاریخ 16 ژوئن 2017

اطلاعات جامعی در مورد جواهرات مردانه در اختیار ما قرار دادید

شیما در تاریخ 16 ژوئن 2017

بسیارر جالب در مورد جواهرات مردانه گفتید ولی زنانه چی میشه پس؟

mostafa در تاریخ 18 ژوئن 2017

ای کاش درمورد دسبند‌هم مطلب بذارین
مطالبی در مورد ست کردن دسبند با لباس
و حتی مهم تر از همه انتخاب دسبند مناسب با شکل مچ،رنگ پوست و….

سارا هنجنی در تاریخ 09 سپتامبر 2017

مرسی چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :