مهفام میرزایی در
0

توصیه هایی برای خانم های ریزجثه در انتخاب لباس

توصیه هایی برای خانم های ریزجثه در انتخاب لباس

خانم های ریز جثه همیشه در انتخاب و خرید لباس دچار مشکل هستند. چون لباس هایی که کاملا اندازه تن آن ها باشد به سختی پیدا می شود از طرفی هم دوست دارند که بلند قد تر دیده شوند و به توصیه هایی برای انتخاب و خرید لباس مناسب و ساخت یک استایل خوب نیازمندند. اگرچه برندهایی در جهان وجود دارند که با عنوان Petite Clothing به طراحی و تولید لباس برای خانم های ریزجثه می پردازند ولی متاسفانه در ایران با وجود متوسط قد پایین چنین محصولاتی تولید نمی شود. در این مطلب با عنوان راهنمنای لباس پوشیدن خانم های ریز جثه همه ترفندها و توصیه هایی برای خانم های ریزجثه در انتخاب لباس وجود دارد را بررسی می کنیم.

single_content ad banner

توصیه هایی برای خانم های ریزجثه در انتخاب لباس

ابتدا باید مشخص کنیم که ریز جثه به چه کسی گفته می شود؟ در این اصطلاح منظور از ریز بودن داشتن قد کوتاه (کمتر از 160 سانتی متر) که باعث می شود یک خانم بالغ سایزی مشابه کودکان داشته باشد.
همه لباس های با سایزبندی نرمال برای خانم های با قد 160 تا 170 طراحی و الگوسازی می شوند و این مساله باعث می شود که پیدا کردن لباس مناسب برای خانم های ریزجثه غیرممکن شود و همیشه هزینه زیادی بابت اندازه کردن لباس ها بپردازند و نتیجه مناسبی هم نگیرند. البته خانم هایی که قد متوسطی هم دارند ولی پاهای کوتاه تر و بالاتنه بلند تر دارند هم جزو ریزجثه ها دسته بندی می شوند.

اگر شما هم جزو افراد ریز جثه هستید نگران نباشید. شما هم می توانید به دلخواه خود لباس بپوشید. فقط کافی است چند نکته را رعایت کنید:

ابتدا شکل اندام خود را بشناسید

خانم های ریز جثه هم ممکن است همه نوع شکل اندامی داشته باشند. از بسیار لاغر تا چاق، اندام ساعت شنی یا گلابی و … پس ابتدا فرم اندام خود را بشناسید و بر اساس آن اقدام به انتخاب لباس کنید واضح است که چاقی باعث می شود کوتاه تر به نظر برسید چون برجستگی های اندام چشم ها را از حرکت عمودی باز می دارد. پس باید لباس هایی بپوشید که قسمت های چاق اندام را تحت الشعاع قرار دهد. مثلا اگر پایین تنه چاقی دارید شلوار مشکی راسته یا دمپا گشاد یا دامن راسته تیره رنگ بپوشید. یا اگر بالاتنه چاقی دارید لباس زیر مناسب بپوشید.

پاها را بلند کنید

نکته بعدی تلاش برای بلند تر کردن پاها است! البته با ایجاد خطای دید. این کار باعث می شود قدبلند تر به نظر برسید. پوشیدن کفش های پاشنه بلند یا لژدار، شلوارهای دمپا گشاد و پوشیدن شلوار فاق بلند به ایجاد چنین خطای دیدی کمک می کند.

پوشیدن راه های افقی، یقه هفت و لباس کوتاه تر از زانو راه های شناخته شده دیگری هستند که کمک می کنند بلندتر به نظر برسید.

توصیه هایی برای خانم های ریزجثه در انتخاب لباس

مطالب مرتبط

1- چگونه دو سايز کوچکتر به نظر برسيد

2- راحت ترين راه لاغري چيست؟

3- چگونه با انتخاب طرح مناسب پارچه لاغرتر ديده شويم؟دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :