محمد رضا اهوارکی در
0

اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

شاید برابتان جالب باشد که بدانید ۵ نوع فرم اصلی برای بدن افراد وجود دارد و هرگونه لباسی که انتخاب می کنند باید با توجه به این فرم باشد. در صورتی که تا به حال فرم اصلی بدن خود را نمی شناختید در این مقاله با ما همراه باشید تا علاوه بر شناخت آن راه های انتخاب لباس مجلسی مناسب برای آن را نیز با هم مرور کنیم. 

۱- کمی چاق در قسمت مرکزی بدن

اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

اگر همیشه مجبورید شلوارهای گشاد به تن کنید واقعا در حق خودتان ظلم می کنید. یک شلوار پاچه گشاد بهترین گزینه برای شماست اگر آن را با لباس های طرح دار بلوکی ست کنید. برای قسمت مرکزی بدنتان به دنبال رنگ های روشن تر باشید و مسلما از ژاکت های کوتاه و تنگ و یا شلوارهای تنگ دوری کنید. برای قسمت اکسسوری ها پیشنهاد ما انتخاب گردنبند های بلند است.

۲- کوچکتر در بالاتنه و بزرگتر در پایین تنه 

اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

همیشه در پیدا کردن شلوار برای خودتان دچار مشکل هستید ولی نگران نباشید. کمپانی های بزرگ به دنبال راه حل برای این مشکل شما هستند. از رنگ های ساده و شیک استفاده کنید. همه ی سعیتان این باشد که قسمت بالاتنه بیشتر از پایین تنه دیده شود. از تونیک ها یا یقه گردها استفاده کنید. لباس مجلسی هایی را انتخاب کنید که روی کمر شما سوار و از بالای پایین تنه ی شما آویزان می شوند. برای جواهرات هم کوتاهترین قطعه ای را که می توانید به عنوان گردنبند انتخاب کنید.

۳– بزرگتر در بالاتنه و کوچکتر در پایین تنه

اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

خانم های با عرض شانه ی عریض و سینه های بزرگ و پاهای به نسبت کوتاهتر در این دسته قرار می گیرند. لباس های یقه هفتی و برش دار بهترین گزینه برای شما هستند چراکه توهم شکل ساعت شنی به بدن شما می دهند و از نظر دیگران بهتر دیده می شوید. برای پایین تنه یا از شلوارهای بلند تاکسیدو استفاده کنید و یا دامن های تا بالای زانو. گردنبند های بلند هم که توجهات را از روی سینه های شما دور می کند مناسب حالتان است.

۴– تقریبا صاف و بدون انحنا

اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

بهترین و راحت ترین فرم بدن برای تیپ زدن همین فرم است. نمی شود گفت همه ی تیپ ها با بدن شما سازگاری دارد ولی اکثر تیپ ها قابل پیاده سازی روی بدن شماست. انتخاب لباس مجلسی های کمربند دار و یا لباس های با طرح های بلوکی رنگی بزرگ بهترین انتخاب های شما هستند. دامن کوتاه هم جزو انتخاب های محبوب شما خواهد بود. ولی از شلوار رنگی های سبک مردانه ی فاق کوتاه و همچنین بگی‌ (گشاد)‌ دوری کنید. از گردنبند های عریض کوتاه استفاده کنید.

۵- منحنی های متعادل در بالاتنه و پایین تنه

اصول انتخاب لباس مجلسی با توجه به فرم بدن

اگر در بالاتنه و پایین تنه لباس های هم سایز می پوشید و عرض شانه ها و کمر شما متعادل است شما جزو این دسته هستید. همیشه سعی می کنید قسمت کمر خود را بیشتر نمایان کنید بدون اینکه به این فکر کنید که می توان از شلوار های کوتاه تر و تنگ تر استفاده کرد. از لباس مجلسی های کمربند دار حتما استفاده کنید. استفاده از لباس های الهام گرفته از لباس آقایان هم ایده ی خوبیست اما از پوشیدن شلوار های پارچه ای سبک مردانه که شکل قسمت پایین تنه ی شما را خراب می کنند،‌ دوری کنید. برای جواهرات هم از گردنبند های کم طول استفاده کنید.

امیدواریم بعد از خواندن این مقاله در انتخاب لباس مجلسی مشکلی نداشته باشید. منتظر سوالاتون در بخش نظرات هستیم.

مطالب مرتبط:

1- نکاتی برای خرید لباس خانم های چاق

2- خانم های خوشتیپ تابستان چی بپوشند؟

3- با لباس خال خالی چی بپوشم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :