محمد رضا اهوارکی در
0

نکاتی برای خرید لباس خانم‌های چاق

راستش این که بگوییم این نکات را فقط خانم های چاق باید رعایت کنند کمی اغراق کرده ایم. این نکات برای همه خانم‌ها با هر شکل و فرم بدنی که هستند صدق می‌کند. ولی برخی نکات ریزی که در این مقاله می‌بینید مخصوص شمایی است که به دلیل چاقی حین خرید دچار مشکل می‌شوید. با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید و راهنمای نکاتی برای خرید لباس خانم‌های چاق را بخوانید.

۱- به دنبال یک سینه‌بند مناسب باشید

مهمترین نکته داشتن یک سینه بند مناسب است. اگر در بدن شما سینه‌هایتان به خوبی و با فرم مناسب پوشش داده نشوند انتخاب لباس‌های متناسب برای هیکلتان سخت می‌شود. پس به دنبال سینه بند متناسب باشید. یک سینه بند مناسب سینه ها را بالا و قسمت کمر شما را باریک‌تر (شبیه به ساعت شنی‌ لباس پوشیده) نشان می‌دهد. برای انتخاب یک لباس زیر مناسب دقت کنید که قسمت مرکزی آن باید دقیقا روی قفسه‌ی سینه شما قرار بگیرد.

۲- لباسی بپوشید که اندامتان را متناسب نشان دهد

مهم نیست که شکم شما بزرگ است یا پهلو دارید، مهم این است که توهم لاغر بودن در دیگران ایجاد کنید. پس اولین قدم بررسی هیکل خودتان و فهمیدن اندازه های کمر و شکم و سینه و ران هاست. مثلا اگر سینه ها و ران های بزرگی دارید به دنبال دامن تنگ تر و بالاتنه ی کمی تنگ تر باشید که کمر شما را در نظر دیگران پر رنگ تر نشان دهد و به همان نسبت بزرگی ران ها و سینه را تا حدی متعادل کند.

نکاتی برای خرید لباس خانم‌های چاق

۳- به درزها خیلی توجه کنید

ساخت و دوخت لباس از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد. اگر نخواهیم به قیمت لباس ها توجه کنیم لباس های مناسب آنهایی هستند که دوخت مناسب،‌ سرشانه های پرنسسی و استایلی زیبا داشته باشد. در غیر این صورت از نظر مدل چنگی به دل نمی زند.

۴- در قسمت های مشکل دار خیلی حساس نشوید

به جای اینکار از بالا نگاه کنید و لباس را در تن خودتان تصور کنید و ببینید که آیا در کل متناسب بدن شما هست یا خیر. البته می توانید پرو هم بکنید.

نکاتی برای خرید لباس خانم‌های چاق

نکاتی برای خرید لباس خانم‌های چاق – لباس سایز بزرگ

۵- از طرح ها و الگو ها به نفع خودتان استفاده کنید

به جای اینکه همیشه از طرح های راه راه بزرگ بترسید و از لباس های الگو دار فراری باشید به خودتان شانس امتحان آن ها را بدهید.البته فکر شده! مثلا اگر سینه های بزرگی دارید یک شلوار طرح دار بپوشید که توجهات زیادتر را به سمت بالاتنه روانه نکند و خجالت شما بیشتر نشود.

نکاتی برای خرید لباس خانم‌های چاق

نکاتی برای خرید لباس خانم‌های چاق

۶- به دنبال برش هایی بگردید که متناسب اندام شماست

  • اگر کمر یا شکم شما بزرگ است:‌ یقه قایقی‌،‌ رافل ها و لباس هایی که در قسمت بالا تنه دوخت مزین تری دارند به همراه شلوارهای پاچه گشاد و دامن های A-Line مناسب حال شماست.
  • اگر سینه های بزرگی دارید:‌  دامن های A-Line به همراه شلوارهای پاچه گشاد و لباس های یقه باز مناسب شماست.
  • اگر بدن شما صاف است و زیاد برآمدگی ندارید : به دنبال لباس های مجلسی کمربند دار بگردید این لباس ها توهم ساعت شنی را که در بالا گفتیم در شما ایجاد می کنند.

مطالب مرتبط:

۱- با لباس خال خالی چی بپوشیم؟

۲- هنگام خرید ژاکت به این موارد توجه کنید

۳- چگونه شبیه کوکو شانل لباس بپوشیم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :