انتخاب رنگ لباس برای افراد با رنگ پوست سبزه

0

انتخاب رنگ لباس برای افرادی که پوست روشن دارند کار ساده‌ای است اما برای پوست سبزه انتخاب رنگ مناسب کمی سخت‌تر است. اگر انتخاب درستی داشته باشند یک برنزه جذاب و اگر انتخاب غلطی داشته باشند سیاه سوخته به نظر خواهند رسید.  پس اگر سبزه هستید، بهتر است تمام نکات انتخاب رنگ لباس برای افراد با رنگ پوست سبزه را بدانید؟

گرم بپوشید

خیلی کم پیش می‌آید که افراد با پوست سبزه تن پوست سرد داشته باشند. با این حساب احتمالا رنگ‌‌های سرد روی پوست ‌تان تناسب خوبی ندارند. حتی اگر یک لباس رنگ سرد مثلا مانتوی آبی را برای پوشیدن انتخاب کرده‌اید، حتما لباس‌های دیگری از رنگ گرم مثلا شال قرمز انتخاب کنید که سردی آن را خنثی کند. وگرنه چهره‌‌‎تان بی‌روح و کدر به نظر می‌رسد. بهترین رنگ‌ها برای پوست‌های سبزه رنگ‌های گرمی مثل نارنجی و قهوه‌ای و زرشکی هستند.

تند بپوشید

رنگ‌های تند و روشن همان قدر که به سفیدها می‌آیند، به سبزه‌ها هم می‌آیند. پس از پوشیدن زرد یا سبز چمنی یا نارنجی جیغ ترسی نداشته باشید. برعکس، رنگ‌های مات به شما نمی‌آید. سعی کنید سراغ رنگ‌های چرک نروید.

انتخاب رنگ لباس برای افراد با رنگ پوست سبزه

رنگ‌های خنثی را به تنهایی نپوشید

سفید، سیاه، خاکی، کرم، بژ رنگ‌های خوبی هستند، اما نه به تنهایی. تی‌شرت مشکی را با یک شال نخی زرد یا شلوار زرشکی ست کنید یا مانتوی سفید را با یک روسری سبز ست کنید. بهترین ایده این است که تکه اصلی لباس را از رنگ‌های خنثی انتخاب کنید و بعد اکسسوری رنگی و تند به آن اضافه کنید.

تیره و روشن را ترکیب کنید

ترکیبی از روشن و تیره را بپوشید تا کنتراست پوست‌تان با سیاه و سفید مشخص شود و جذاب به نظر برسد. با این روش معلوم می‌شود که شما سیاه نیستید، بلکه برنزه هستید. سیاه و سفید همیشه ترکیب خوبی است.

زیورآلات براق بیندازید

زیورآلات براق به ویژه طلا به پوست شما جلوه درخشان و جذابی می‌دهند. یعنی دقیقا همان چیزی که برای تبدیل شدن از سیاه به برنزه نیاز دارید.

انتخاب رنگ لباس برای افراد با رنگ پوست سبزه

طرح‌های درشت سر نکنید

روسری‌ها و شال‌هایی که طرح‌های درشت و شلوغ دارند، صورت را کوچک می‌کنند و اگر پوست‌تان تیره باشد، حسابی سیاه به نظر می‌رسید. سراغ سرپوش‌های ساده و بدون طرح بروید. البته می‌توانید رنگ‌های تند را انتخاب کنید. حتی رنگ‌های فسفری‌‌ هم به شما می‌آیند.

آرایش سرخابی و زرشکی را انتخاب کنید

  • سراغ آرایش‌های سرد مثل آبی و سبز نروید. آرایش‌های مات مثل صورتی هم به شما نمی‌آیند. به جایش سراغ رنگ‌های خانواده قهوه‌ای، سرخابی و زرشکی بروید.
  • اگر خیلی تیره و قهوه‌ای هستید، با موهای مشکی یا قهوه‌ای تیره رنگ های قرمز، صورتی تیره، مرجانی و زرد بپوشید.
  • اگر سبزه زیتونی هستید و موهایتان قهوه‌ای است رنگ های قهوه‌ای، هلویی، صورتی روشن یا متوسط و طیف قهوه‌ای بپوشید.
  •  اگر سبزه مایل به گندمی هستید و موهایتان به قرمز یا بلوند می‌زند سبز، آبی روشن، فیروزه‌ای و یاسی بپوشید.

مطالب مرتبط:

1- اصول رنگ بندی لباس ها

2- ست کردن رنگ لباس

3- رنگ هایی که بعد از برنزه کردن باید بپوشید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :