رنگ‌های پاستلی کدام رنگ‌ها هستند؟

این بار می‌خواهیم راجع به یکی از محبوب‌ترین ترندهای امسال که لباس‌های رنگ روشن هستند، صحبت کنیم. این رنگ‌ها بسیار ظریف، جذاب، لطیف و شیرین هستند و به راحتی با رنگ‌های دیگر ست می‌شوند. رنگ‌های پاستلی انتخابی بسیار عالی، برای طبق مد لباس پوشیدن هستند. رنگ پاستلی و روشن را درست مثل رنگ‌های طبیعی می‌توان با رنگ‌های فانتزی دیگر ست و ترکیب کرد. فرقی نمی‌کند که یک دخترخانم جوان باشید یا یک خانم میانسال شیک پوش، راه‌های ساده‌ای وجود دارد که بتوانید از این رنگ‌های روشن به طور مناسب استفاده کنید. این ها رنگ هایی روشن و ملایم هستند که بسیار  هستند. با ما همراه باشید تا بیشتر راجع به این رنگ‌های فانتزی بدانید.

 

رنگ‌های پاستلی کدام رنگ‌ها هستند؟

رنگ‌های پاستلی، رنگ‌های روشن و ملایمی هستند که به رنگ‌های خنثی بسیار نزدیکند. این رنگ‌های رمانتیک و زیبا مخصوص دختر خانم‌هایی است که از رنگ‌های یکنواخت خسته شده‌اند و دوست دارند در استایل خود تنوعی ایجاد کنند. رنگ‌های پاستلی عبارتند از رنگ کاراملی روشن، هلویی، صورتی روشن، نعنایی روشن، موزی، بنفش روشن، و آبی روشن. استفاده از این رنگ‌‎ها، استایل شما را به طرز مثبتی تغییر می‌دهد. با این حال، ست کردن لباس‌هایی که رنگ‌های پاستلی دارند، شاید زیاد آسان نباشد. به همین دلیل قصد داریم که در مقاله امروز، شما را با این رنگ‌های زیبا و نحوه ست کردن آنها با رنگ‌های دیگر آشنا کنیم.

چرا رنگ‌های پاستلی محبوب شدند؟

چرا رنگ‌های پاستلی محبوب شدند؟

در حال حاضر دنیای مد و لباس پر است از رنگ‌های تند و طرح‌هایی که چشم را به خود خیره می‌کنند. به همین دلیل، رنگ‌های پاستلی به این عرصه پا گذاشته‌اند تا این رنگ‌های تند را خنثی کنند و ما با نگاه کردن به آن‌ها، کمی آرام شویم. بسیاری از طراحان مد و لباس ترجیح می‌دهند در لباس‌هایی که طراحی می‌کنند، از پارچه‌های توری استفاده کنند و با کمک گرفتن از امپرسیونیسم رنگ‌های پاستلی، یک هارمونی شاعرانه و چشم‌نوار ایجاد کنند. استفاده از رنگ‌های پاستلی در یک لباس زیبای حریر، یک تاپ و یا دامن توری، باعث می‌شود این لباس‌ها خانمانه‌تر شوند و زیبایی آن‌ها نیز دوچندان شود. حتی یک لباس ساده و غیر رسمی که ما به طور روزمره از آن استفاده می‌کنیم هم می‌تواند با استفاده از رنگ سبز روشن، بژ، یا آبی روشن، و با پارچه ابریشمی یا توری، به یک لباس بسیار زیبا و طبق مد روز تبدیل شود؛ به شرطی که بسیار ساده و مینیمال باشد و کمترین میزان تزئینات را داشته باشد.

چرا رنگ‌های پاستلی محبوب شدند؟

یکی از جذابترین روش‌هایی که می‌توانید از طریق آن، با ترند رنگ‌های پاستلی همراه شوید این است که این رنگ‌های زیبا را با رنگ‌های متضادشان ست کنید. برای مثال، می‌توانید رنگ صورتی پاستلی را با رنگ لیمویی روشن، رنگ آبی را با سبز نعنایی، و رنگ پرتقالی روشن را با بنفش ست کنید. همچنین می‌توانید رنگ‌های پاستلی را با رنگ‌های روشن‌تر ست کنید. در هر دو حالت باید به طیف رنگی‌ای که انتخاب می‌کنید، بسیار دقت کنید.

یکی دیگر از ترندهای جذابی که در حال حاضر در دنیای مد و فشن طرفداران بسیاری دارد، پوشیدن شلوار جین به رنگ پاستلی است. برای مثال، می‌توانید یک شلوار جین به رنگ لیمویی روشن، هلویی، سبز روشن و مرجانی که رنگ‌هایی بسیار خانمانه و لطیف هستند را تقریبا با هر مدل تاپ و کفشی به رنگ پاستلی ست کنید و از هارمونی زیبایی که خلق کرده‌اید، لذت ببرید. همچنین می‌توانید شلوارهایی که به رنگ‌های پاستلی هستند را علاوه بر فصل تابستان، در فصل پاییز هم بپوشید و بدین ترتیب، روزهای غم‌انگیز پاییزی را شاد و رنگی کنید! سعی کنید این شلوارها را با یک تاپ خنثی و یا با تاپی که رنگی متضاد با رنگ‌های پاستلی دارند ست کنید. فقط یادتان باشد که توجه به طیف رنگی‌ای که به کار می‌برید، امری ضروری است.

رنگ‌های پاستلی کدام رنگ‌ها هستند؟

نکاتی در مورد نحوه ست کردن رنگ های پاستلی

سعی کنید مینیمال باشید!

مهم‌ترین نکته در مورد ست کردن رنگ‌های پاستلی این است در استفاده از آن‌ها افراط نکنید. شاید پوشیدن لباس‌هایی سر تا پا لیمویی با تزئینات توری، و ست کردن آنها با سر بند، کیف و کفشی به رنگ پاستلی در یک مهمانی شیک و جذاب به نظر برسد، اما در زندگی واقعی، این استایل کمی نامناسب است. برای اینکه چنین اتفاقی رخ ندهد، بهتر است لباس رنگ روشن خود را با زیورآلات و لوازم جانبی به رنگ مشکی، سفید، و یا دیگر رنگ‌های خنثی ست کنید. به طور کلی، زمانی که در حال انتخاب یک لباس به رنگ پاستلی هستید، بهتر است مینیمالیسم را در نظر بگیرید؛ یعنی لباس‌هایی انتخاب کنید که الگوی مشخصی دارند و بدین ترتیب، توجه افراد بیشتر به سمت مدل لباس جلب می‌شود تا رنگ پاستلی آن.

نکاتی در مورد نحوه ست کردن رنگ های پاستلی

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های خنثی

از ترکیب کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های خنثی نترسید! رنگ‌هایی مثل بژ و یا تناژهای نسکافه‌ای به شما کمک می‌کنند تا از میزان دخترانه بودن رنگ‌های پاستلی بکاهید. همچنین، ترکیب رنگ‌های پاستلی با تناژهای مختلف رنگ‌هایی مثل خاکستری و کرم نیز بسیار زیبا می‌شود.

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های خنثی

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های متضاد

بدون هیچ شکی، تمام رنگ‌های پاستلی به زیبایی با یکدیگر ست می‌شوند و شما می‌توانید در یک استایل خاص، از دو یا چند رنگ پاستلی استفاده کنید. با توجه به قوانین ست کردن رنگ لباس، می‌توانید از این رنگ‌ها در لباس‌هایی که الگوی مشخص و ساده‌ای دارند استفاده کنید. یادتان باشد که استفاده از رنگ‌های پاستلی برای لباس‌هایی که  تزئینات، پارچه و یا الگوی پیچیده‌ای دارند، زیاد کار جالبی نیست. بر خلاف رنگ‌های خیلی روشن، در مورد رنگ‌های پاستلی قانون سختی وجود ندارد. شما حتی می‌توانید در استایل خود به طور هم زمان از چهار رنگ پاستلی متفاوت استفاده کنید؛ اما بهتر است در آخر از زیورآلات پر زرق و برق استفاده کنید تا تضادی زیبا در ظاهرتان ایجاد شود.  با این حال، اگر رنگ پوست و موهایتان تیره است بهتر است به صورت افراطی از رنگ‌های پاستل استفاده نکنید.

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های متضاد

نحوه استفاده از رنگ‌های پاستلی با توجه به رنگ پوست و مو

قانون رنگ‌های پاستلی می‌گوید بهتر است خانم‌هایی که پوست و موی تیره‌ای دارند، از رنگ‌های پاستلی با تناژ کرم استفاده کنند. این در حالیست که خانم‌هایی با پوست و موی روشن، بهتر است به سراغ تناژهای تیره‌تر رنگ‌های پاستلی مثل نسکافه‌ای بروند. به طور کلی، خانم‌هایی که موهای بلوندی دارند (صرف نظر از تناژ بلوند موهایشان) با پوشیدن لباس‌هایی به رنگ پاستلی، بسیار زیبا دیده می‌شوند. این خانم‌ها می‌توانند بدون هیچ گونه نگرانی، چندین رنگ پاستلی را در استایل خود به طور هم زمان استفاده کنند؛ حتی می‌توانند سر تا پا پاستلی بپوشند و شیک و جذاب دیده شوند! اما خانم‌هایی که پوست و موی تیره دارند و همچنین خانم‌هایی که در موهایشان تناژ رنگ قرمز وجود دارد، با استفاده زیاد از رنگ‌های پاستلی، رنگ پریده به نظر می‌رسند. به همین دلیل، اگر شما هم جزو این دسته از خانم‌ها هستید، بهتر است با استفاده از رنگ‌های دیگر در استایل خود یک تضاد زیبا ایجاد کنید. برای مثال می‌توانید از اکسسوری و لوازم جانبی (مثل کفش، کیف، عینک آفتابی، زیورآلات، دستمال گردن، کمربند و غیره.) با رنگ‌های تیره‌تر مثل مشکی، یا رنگ‌های متضاد دیگر استفاده کنید.

نحوه استفاده از رنگ‌های پاستلی با توجه به رنگ پوست و مو

 

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ مشکی و سفید

ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ مشکی یا سفید، و حتی هردوی آنها به طور هم زمان، اصلا کار اشتباهی نیست. برای مثال می‌توانید یک شلوار جین به رنگ پاستلی را با یک تاپ سفید و مشکی بپوشید و در آخر هم لباس خود را با یک صندل لژدار با رنگ تیره ست کنید. همانطور که می‌دانید، رنگ مشکی یک رنگ غالب است، به همین دلیل می‌توانید آن را با چند رنگ پاستلی ست کرده و یک استایل مدرن و شیک خلق کنید. ممکن است رنگ‌های پاستلی در کنار رنگ مشکی کمی خسته کننده به نظر برسند. به همین دلیل می‌توانید رنگ مشکی را با رنگ‌های کمی روشنتر مثل خاکستری روشن و یا تناژهای رنگ بژ ست کنید. رنگ سفید نیز ظرافت و زنانگی رنگ‌های پاستلی را دوچندان می‌کند و هم زمان، با برقراری تعادل میان رنگ‌های استفاده شده در استایل شما، یک هارمونی زیبا خلق می‌کند. البته یادتان باشد که ترکیب کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ سفید مخصوص فصل‌های گرم مثل تابستان است. استفاده از این ترکیب رنگی در فصل زمستان کار چندان جالبی نیست.

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ مشکی و سفید

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های درخشان

برای اینکه استایل شما به طرز جالب و زیبایی جلب توجه کند، می‌توانید رنگ‌های پاستل را با رنگ‌های درخشان ست کنید. بدین ترتیب، میزان دخترانه بودن و ظرافت این رنگ‌ها را کاهش داده و سلیقه منحصر به فرد و خلاقیت خود را ترکیب کردن رنگ‌ها نشان می‌دهید. برای مثال، می‌توانید یک شلوار به رنگ سبز نعنایی را با یک کت سبز روشن و یک تیشرت سفید ست کنید. در آخر هم تنها چیزهایی که برای تکمیل کردن استایل خود به آنها نیاز دارید، یک کیف و کفش به رنگ خنثی است. ترکیب کردن این رنگ‌ها درست مثل ترکیب کردن رنگ‌های مختلف اسکوپ بستنی است، پس از این کار نترسید!

حوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های درخشان

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با لباس‌های طرح‌دار

اگر تصور می‌کنید که پوشیدن رنگ‌های پاستلی یعنی یک استایل تک رنگ، کاملا در اشتباه هستید! رنگ‌های پاستلی در ترکیب با پارچه‌های طرح‌دار بسیار زیبا می‌شوند؛ به خصوص اگر طرح این پارچه‌ها نیز به رنگ پاستلی باشند. برای مثال، می‌توانید یک بلوز به رنگ بنفش یاسی را با دامنی که طرح‌هایی به رنگ بنفش یاسی و هلویی دارد ست کنید. بدین ترتیب، بین رنگ‌های دامن و بلوز خود یک هارمونی زیبا ایجاد کرده‌اید. با این حال، توصیه می‌کنیم که با رنگ‌های پاستلی از طرح‌های گلدار استفاده نکنید؛ چون این کار باعث می‌شود کمی دور از ترندهای روز دنیای مد و لباس به نظر برسید. در عوض، از پارچه‌هایی استفاده کنید که طرح‌های مینیمال و مدرن دارند.

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با لباس‌های طرح‌دار

نحوه ایجاد یک استایل تک رنگ (مونوکروم) با این رنگ‌ها

اگر به استایل مونوکروم یا تک رنگ علاقه داشته باشید، می‌توانید لباسی انتخاب کنید که سر تا پا یک رنگ پاستلی داشته باشد. بدین ترتیب، می‌توانید اندام خود را باریکتر و کشیده‌تر نشان دهید. برای اینکه زیبایی این استایل را دو چندان کنید، همراه با آن از زیورآلات و لوازم جانبی جذاب و خلاقانه استفاده کنید. همچنین، در استایل مونوکروم با رنگ‌های پاستلی، می‌توانید با خیال راحت از جنس‌های متفاوت پارچه (حتی چند لایه) استفاده کنید.

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با لباس‌های طرح‌دار

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های طبیعی

تناژهای رنگ بژ و کرم بسیار متنوع و زیبا هستند و به راحتی با هر رنگ پاستلی و خنثی دیگری ست می‌شوند. ترکیب رنگ کرم و بژ با رنگ‌های خنثی استایلی بسیار موقر و شیک خلق می‌کند و شما می‌توانید از این ترکیب در محل کار استفاده کنید. همچنین در هنگام پوشیدن لباس‌هایی به رنگ پاستلی، می‌توانید از یک کفش یا لوازم دیگری به رنگ کرم استفاده کنید.

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های طبیعی

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی در فصل پاییز و زمستان

درست است که رنگ‌های روشن و پاستلی مخصوص فصل بهار و تابستان هستند، اما اگر شما عاشق این رنگ‌ها هستید، می‌توانید با چند روش ساده از آنها در فصل پاییز و زمستان هم استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید یک پلیور به رنگ پاستلی را با یک شلوار جین مشکی یا تیره ست کنید. همچنین می‌توانید از یک کت به رنگ پاستل روی لباس خود استفاده کنید.

نحوه ست کردن رنگ‌های پاستلی در فصل پاییز و زمستان

نحوه استفاده از زیورآلات به رنگ پاستلی

اگر حس می‌کنید که هنوز اعتماد به نفس استفاده از رنگ‌های پاستل در لباس‌های خود را ندارید، می‌توانید در ابتدا از چیزهای کوچک شروع کنید؛ مثلا زیورآلات و یا لوازم جانبی با این رنگ‌ها. برای مثال می‌توانید از یک کیف دستی، زیورآلات، کلاه و یا کفش به رنگ پاستلی استفاده کنید. همچنین می‌توانید با رنگ‌های پاستلی آرایش کنید؛ مثلا با یک پیراهن مشکی یا کت و شلوار به رنگ سفید، لاک صورتی روشن یا آبی روشن بزنید. اگر لباس شما سر تا پا مشکی است، می‌توانید با استفاده از یک کیف دستی کوچک مثلا به رنگ سبز نعنایی، یا گردنبندی به رنگ پاستلی استایلی خاص و زیبا خلق کنید.

نحوه استفاده از زیورآلات به رنگ پاستلی

با رنگ‌های پاستلی چه کفشی بپوشیم؟

بهترین رنگ کفشی که می‌توانید با لباس‌هایی به رنگ پاستلی ست کنید، یک کفش با رنگ خنثی یا رنگ درخشان است؛ مثلا مشکی، قهوه‌ای، کرم، بژ، قهوه‌ای و یا خاکستری. بدین ترتیب یک هارمونی زیبا خلق می‌کنید. اگر دوست دارید به استایل مونوکروم خود که رنگ پاستلی دارد کمی رنگ و لعاب بدهید، می‌توانید از یک کفش که تناژ رنگ آن با رنگ لباستان هماهنگ است استفاده کنید. این قاعده در مورد لوازم جانبی دیگر مثل کیف، کمربند، و دستمال گردن نیز صدق می‌کند. زیورآلات متالیک به رنگ طلایی و نقره‌ای هم با لباس‌هایی به رنگ پاستلی بسیار شیک و زیبا می‌شوند.

نحوه استفاده از زیورآلات به رنگ پاستلی

با رنگ‌های پاستلی چطور آرایش کنیم؟

اگر لباسی که می‌پوشید رنگ پاستلی دارد، از آرایش کردن با رنگ‌های تند خودداری کنید. در عوض، به صورت کاملا مینیمال و با رنگ‌های خنثی و گرم آرایش کنید؛ برای مثال از یک سایه چشم با رنگ‌های گرم، و یک رژ لب با رنگ روشن و طبیعی استفاده کنید. آرایش کردن با رنگ‌های پاستلی هم همراه با لباس‌هایی به رنگ پاستلی و هم همراه با لباس‌هایی به رنگ خنثی زیباست. برای مثال، برق لب بی‌رنگ، سایه چشم مرواریدی و رژ گونه به رنگ صورتی روشن برای خلق یک استایل زیبا و طبیعی بسیار مناسب هستند. لاکهایی که رنگ پاستلی دارند هم در حال حاضر بسیار محبوب هستند. سعی کنید رنگ لاک خود را دقیقا همرنگ با لباس، یا به رنگی کاملا متضاد با رنگ لباستان انتخاب کنید. لاک سبز نعنایی براق با لباس مشکی، لاک صورتی کم رنگ با لباس لیمویی، و لاک بنفش یاسی با لباس سفید و صورتی بسیار زیبا می‌شود.

با رنگ‌های پاستلی چطور آرایش کنیم؟

 

استفاده از اکسسوری به رنگ پاستلی

بهترین چیزی که می‌توانید از طریق آن به استایل خود جلوه‌ای زیبا، شاداب و رمانتیک ببخشید، یک کیف دستی کوچک مربعی به رنگ پاستلی است. برای مثال، صورتی کم رنگ، موزی، بنفش یاسی و یا سبز نعنایی. سعی کنید کیفتان دارای جزئیات فلزی یا ریش ریش باشد. کفش‌هایی که رنگ پاستلی دارند هم با یک شلوار سفید یا یک پیراهن رنگ روشن بسیار زیبا می‌شوند. همچنین می‌توانید این کفش‌ها را با یک دامن یا شلوارک رنگ روشن ست کنید. یادتان باشد که از عینک آفتابی و زیورآلات با رنگ‌های پاستلی غافل نشوید!

 

 

چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی

برای داشتن یک استایل کژوال عالی می‌توانید شلوار جین آبی روشن فاق بلند، ژاکت سبز آبی و کیف و کفش سفید را با هم ست کنید.

چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی
نکته: اگر مدت زیادی نیست که با این ترند آشنا شده‌اید، پس لباس‌های با زمینه خنثی انتخاب کنید. بسیاری از شما علاقه‌مند هستید که رنگ سفید و مشکی بپوشید. اگر واقعا می‌خواهید از این رنگ‌های روشن استفاده کنید، بهترین کار این است که آن را با رنگ‌های زمینه‌ی خنثی ست کنید. می‌توانید لباس زنانه صورتی را همراه با شلوارک یا دامن سفید بپوشید یا اینکه همراه با یک پیراهن با رنگ پاستلی یک کت مشکی بپوشید.
نکته: اگر از قبل با این ترند آشنا هستید و میخواهید که همه چیز جذاب و شیک به نظر به رسد، پس به دنبال استفاده از رنگ‌های مختلف برای تکه‌های لباس خود باشید(ترکیب رنگ بلوکی). برای پایین تنه از رنگ روشن استفاده کنید و رنگ‌های پاستلی را در لباس بالا تنه به کار ببرید و یا اینکه از دو رنگ پاستلی به طور همزمان استفاده کنید. با این ترند استایل تابستانی دل نشین‌تری خواهید داشت.

دوست دارید در تیپ مشکی خود تغییر ایجاد کنید؟ به دنبال یک شلوار تنگ جین مشکی، تی شرت مشکی با راه راه‌های سفید، کفش تخت پنجه باریک و یک ژاکت بلند به رنگ صورتی کم‌رنگ باشید.
چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی
تاپ راه راه سفید و صورتی همراه با دامن صورتی، کیف دستی صورتی کم‌رنگ، عینک آفتابی سفید گرد و صندل دو رنگ بسیار عالی دیده می‌شود.

چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی
تاپ پشت گردنی با رنگ آبی فانتزی همراه با کیف دوشی و کفش صورتی براق شیک و خیره کننده است. برای اینکه رنگ‌های پاستلی را به زیبایی برای یک میهمانی شب ست کنید، بهتر است در استایل خود تضاد ایجاد کنید. برای مثال، از زیورآلات و لوازم جانبی با رنگ‌های خیره کننده استفاده کنید. با این حال، به یاد داشته باشید که رنگ‌های پاستلی باید در استایل شما غالب باشند؛ پس یا از یک کفش با رنگ تند استفاده کنید، یا یک کیف با این رنگ.

چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی
پیراهن آبی آسمانی با آستین سه ربع را می‌توان همراه با اکسسوری سفید، مثل  صندل و کیف تکمیل کرد.

چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی
تی شرت با زمینه سفید-صورتی را میتوان با شلوارک گلدار صورتی رنگ فانتزی و کفش نوک تیز صورتی ست کنید.

چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی
اگر کمی هوا سرد است، این ست هم پیشنهاد خوبی است. یک ژاکت یقه اسکی خاکستری و دامن پلیسه‌ای صورتی و صندل پاشنه‌دار بپوشید.

چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی

 

پیراهن با رنگ آبی پاستلی همراه با اکسسوری صورتی را می‌توان در یک مجموعه قرار داد.

چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی
شلوار پارچه‌ای سبز رنگ همراه با تاپ کرم، کفش پاشنه‌دار و یک کیف دایره‌ای شکل بژ بسیار شیک دیده می‌شود.

چند ست لباس زنانه با رنگ پاستلی
مطالب مرتبط:

۱-نحوه ست کردن شلوار جین رنگی

۲- ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

۳- پیشنهاد ۱۰ ترکیب رنگی عالی برای سال جدید

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

سیمین در تاریخ 08 مارس 2017

خیلییییی خوبن این رنگها واسه فصل بهار

سارا هنجنی در تاریخ 08 مارس 2017

بهترین ست لباس زنانه که می شد معرفی کنید. دمتون گرم

ساناز در تاریخ 28 سپتامبر 2018

عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :