ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

رنگ‌های خاصی در دنیا هستند که از یک منبع طبیعی الهام گرفته شده‌اند و تنالیته‌های متفاوتی از آن‌ها وجود دارد. آبی یاقوتی یا کبود یکی از آن‌هاست ترکیب جادویی از آبی و مشکی که به شما این فرصت را می‌دهد تا از گروه‌هایی قابل ترکیب با هر دوی این‌ رنگ‌ها استفاده کنید. بد نیست کمی درباره سبک و هارمونی مورد نظر آبی کبود بدانید تا در این رنگ سحرآمیز و افسانه‌ای به نظر برسید. ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی یاقوتی را در این مقاله بخوانید. 

 

انتخاب تنالیته درست براساس رنگ پوست

به طور کلی ابتدا درباره سازگاری رنگ آبی با پوست‌های مختلف باید بدانید و اینکه انتخاب یک طیف دقیق و درست تا حد بسیار زیادی می‌تواند در جذابیت و هارمونی ظاهر شما در چشم مخاطبان تاثیرگذار باشد. در ادامه چند مثال جزئی از پوست‌های متفاوت در کنار رنگ آبی می‌خوانیم:

  • برای خانم‌هایی با پوست و موی روشن بهترین طیف آبی روشن Periwinkle است، با توجه به سایه‌های زرد و روشن پوست و موی این افراد این طیف تاثیر رنگ پریدگی و سردی برایشان ندارد. بنابراین بهتر است اگر این افراد قصد پوشیدن آبی کبود را دارند آن را در تکه‌های نزدیک صورت انتخاب نکنند مثلا دامن یا شلوار گزینه مناسبی برای آنهاست.
  • برای پوست‌های سبزه و مات پوشیدن این رنگ آزمایش جسورانه‌ای است. آن‌ها می‌توانند انواع لباس‌ها را در این طیف انتخاب کنند و جالب‌تر اینکه انتخاب هر طیفی از آبی به اندازه دیگری بر ظاهرشان تاثیرگذار خواهد بود.
  • برای دختران بور تکه‌هایی که نزدیک صورت قرار می‌گیرند مثل تاپ، بلوز، کت و ژاکت نتیجه بهتری در ترکیب با آبی خواهند داشت.
  • درنهایت افرادی با موهای قهوه‌ای بهتر است آبی‌های طبیعی را انتخاب کنند، آبی مرواریدی و آبی اقیانوسی از گزینه‌های کلیدی این افراد هستند و پوست گرم آن‌ها در کنار این تنالیته مطبوع و دلپذیر آبی ترکیب ایده‌آلی می‌سازد.

 

انتخاب آبی مناسب فصل

بله درست حدس زدید  در نظرگرفتن فصل‌ها در انتخاب تنالیته درستی از هر رنگ بسیار مهم است اما چطور باید براساس آب و هوا تصمیم بگیریم که آبی روشن یا تیره و سرد یا گرمی بپوشیم:

  • در زمستان اغلب افراد به سمت تیره‌ترین آبی‌ها می‌روند و بهترین انتخاب برای این فصل بازی با درجات متفاوتی از آبی عمیق و پررنگ است.
  • بهار فصل روشن‌ترین‌هاست و در مورد آبی هم همین‌طور است روشن‌ترین طیف این رنگ مخصوصا آبی آسمانی بسیار مناسب خواهد بود.
  • در تابستان کمی طیف آبی بهاری پررنگ‌تر می‌شود و آبی‌های پاستلی از پیشنهادهای اصلی این فصل هستند.
  • برای پاییز بهترین آبی طیفی با کمی گرما و رنگمایه‌ای گرم است و گزینه اصلی شما رنگ سبز-آبی در تنالیته‌های متفاوت است.

 

آبی یاقوتی جایگزینی برای مشکی

کلاسیک‌ها همیشه تاثیری واجب دارند.این درمورد آبی یاقوتی هم وجود دارد، نکته بسیار جالب درمورد آبی یاقوتی تاثیر آن در باریک و ظریف به نظر رسیدن ظاهر شما در لحظه است. این آبی حس پاکیزگی و مرتب بودن را منتقل می‌کند و تاثیر آن بر مثبت بودن در کنار کمی رمز و راز باعث می‌شود همان قدر که به اندازه مشکی جذاب است ویژگی‌های منفی آن را منتقل نکند. این رنگ ترکیبی از کبالت، زمرد و مشکی است و چطور می‌توان تاثیر این ترکیب جادویی را به راحتی توضیح داد.

بنابراین زمانی که قرار است آبی کبود را جایگزین مشکی کنید ممکن است آن را انفرادی و تک رنگ بپوشید یا در نهایت با طیف‌های روشن‌تر همین رنگ اما بد نیست بدانید که انواع سفید در کنار این آبی ترکیب فوق العاده‌ای می‌سازد و استایلی مناسب یک روز کاری. حال اگر قرار باشد برای رفتن به تئاتر یا کنسرتی این آبی ترکیب اصلی استایل شما باشد، می‌توانید آن را در کنار رنگ‌های روشنی همچون لیمویی، قرمز، نارنجی و بنفش قرار دهید.

ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

با آبی کبود چه بپوشیم؟

دقت کنید که در مورد انتخاب لباس در ترکیب با این آبی اکسسوری‌ها هم اهمیت ویژه ای می‌یابند. مثلا یک پالتو کشمیر آبی یاقوتی را می توانید با یک روسری که ترکیب رنگ‌های آن صورتی، بژ و قرمز هستند ست کنید، شلوار جینی تنگ، یک کیف دستی بزرگ کرم و یک جفت بوت پاشنه بلند این ترکیب را کامل می‌کنند.

 

استایل‌های اصلی سازگار با آبی کبود

استایل کلاسیک از زنانه‌ترین و ظریف‌ترین ترکیب‌هاست. با انتخاب آبی کبود برای تکه‌های کلاسیکی همچون کت یا شلواری راسته به نظر می‌رسد که استایلی شیک و مناسب یک روز کاری چیده شده است. یکی دیگر از طیف‌های این رنگ آبی ملوانی است که گزینه‌های بسیار زیادی را برای ایجاد استایلی خاص در اختیار شما می‌گذارد. همچنین از دیگر سبک‌های سازگار این رنگ می‌توان به استایل کژوال یا ورزشی اشاره کرد. گاهی هم کمی آبی کبود در ترکیب درست با سایر تکه‌ها می‌تواند سبکی رمانتیک و عاشقانه برای دختران بسازد.

 

چه رنگ‌هایی با آبی یاقوتی هارمونی دارند؟

زمانی که شما آبی یاقوتی را در کنار رنگ‌های پاستلی می‌آورید درواقع به دنبال ایجاد تعادل رنگی در کلیت ظاهر هستید، کمی صورتی پاستلی می‌تواند ترکیبی شیرین و رمانتیک از استایل شما بسازد.

ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

در ترکیب آبی یاقوتی با قرمز و نارنجی، آبی نقش مهمی در حس انرژی بخشی این ترکیب بازی می‌کند و یکی از مناسب‌ترین چیدمان‌ها برای تابستان محسوب می‌‌شود. برای گرفتن نتیجه بهتر می‌توانید ترکیب آبی با قرمز یا نارنجی را در طرح پارچه تجربه کنید، مثلا راه راه قرمز آبی که گاهی افزودن کمی سفید هم به چنین ترکیبی هارمونی فوق العاده‌ای برای شما ‌ایجاد می‌کند.

ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

یکی دیگر از ترکیب‌های معروف رنگ آّبی در هر طیفی قرار گرفتن در کنار زرد است که اثری پرجنب و جوش گرم و با طروات می‌سازد.

ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

در مورد ترکیب آبی و مشکی باید یادآوری کنیم که دو رنگ تیره در کنار هم کسل کننده به نظر می‌رسند. درمورد آبی کبود و خاکستری هم تا حدی این موضوع صدق می‌کند مگر اینکه هر دو تکه لباس از پارچه‌های بسیار ظریف و سبک انتخاب شوند و البته اضافه شدن گزینه سومی همچون یک کمربند در رنگی گرم و روشن می‌تواند این ترکیب خسته کننده را تازه جلوه دهد.

ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

درمقابل آبی کبود در کنار سفید و سبز هارمونی سنتی زیبایی ایجاد می‌کند و بهترین انتخاب به عنوان یک ترکیب خلاقانه و بی نظیر است.

ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

اگر به دنبال یک ترکیب کاربردی همه پسند برای لباس مجلسی خود باشید آبی و بژ این خواسته شما را برآورده خواهد کرد، ترکیبی که برای هر سن و سالی و هر موقعیتی مناسب است.

ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

در نهایت برای آن‌هایی که به دنبال یک استایل افسانه‌ای و به یاد ماندنی در یک قرار مهم هستند، آبی کبود و بنفش بهترین انتخاب است.

ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی لاجوردی

اکسسوری‌های مناسب آبی یاقوتی

کیف‌های دستی یکی از لوازم جانبی اصلی هستند که می‌توان در طیف رنگی آبی کبود انتخابشان کرد فقط باید به این نکته توجه کنید که اندازه کیف هنگام ترکیب با لباس اهمیت بسیاری دارد و اگر قرار است لباس سفید شما بیشتر جلوه کند باید کیفی با اندازه متوسط و با جنسی مات استفاده کنید چراکه آبی کبود رنگ قدرتمندی است که می‌تواند بقیه تکه‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

ایده‌هایی برای ست کردن لباس آبی یاقوتی

در مورد زیورآلات تمام اکسسوری‌های فلزی در دو رنگ نقره‌ای و طلایی ترکیب خوبی با آبی کبود شما خواهند داشت.

اگر تصمیم دارید آبی و مشکی را باهم ست کنید، یک جفت کفش مشکی، یک جین مشکی و کیف دستی آبی یکی از گزینه های اصلی شماست. یک جفت بوت جیر شیک هم در کنار کیف جیر آبی پیشنهاد بدی نیست. به طور کلی یکی از پرکاربردترین اکسسوری‌های آبی یاقوتی کفش است، مثلا در ترکیبی سیاه و سفید یا پیراهنی زرد یک جفت کفش پاشنه بلند آبی عالی خواهد بود. از دیگر پیشنهادها کفش آبی برای لباس‌های صدفی و مرواریدی است.

با دنبال کردن این نکته‌های ساده ترکیب حلاقانه و رویایی آبی کبود خودتان را بسازید.

مطالب مرتبط:

1-ست لباس مجلسی مشکی

2-با لباس آبی لاجوردی چی بپوشیم؟

3-دو مدل ست کردن لباس مجلسی آبیدیدگاه شما

سیمین در تاریخ 07 مارس 2017

لباس آبی با کفش نقره ای میشه ست کرد؟

سارا هنجنی در تاریخ 07 مارس 2017

لباس آبی عشقه :-*

مبینا در تاریخ 05 دسامبر 2020

عکس کو پس اصلا خوب نیست من عروسی پسر دایم اما نمیدانم چی بپوشم 1سال بعد اما من ماده ن شش ودمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :