چگونه خیاط ماهر پیدا کنیم؟

پیدا کردن خیاط ماهر کار سختی است و فروشنده‌های لباس اغلب آگاهی کافی برای راهنمایی کردن درست شما ندارند. در این مقاله به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید خیاط مورد نظر خود را پیدا کنید خیاطی که بتواند نحوه لباس پوشیدن شما را متحول کند. مراحل زیر را به دقت بررسی کنید و سعی کنید به آن ها پایبند باشید. چگونه خیاط ماهر پیدا کنیم؟

ad banner

 

۱- سطح آگاهی خود را در مورد استایل و مد بالا ببرید

قبل از اینکه با یک خیاط قرار ملاقات بگذارید باید اصول سبک پوشش مردانه را بدانید. شاید احساس کنید صرف زمان برای خواندن مقالات مد و لباس در مورد، پیراهن مردانه، کت و شلوار مردانه و … لازم نباشد. با این حال هنگامی که آقایان شروع به مطالعه در این زمینه می‌کنند شیفته دنیای مد و لباس می‌شوند و دوست دارند اطلاعات خود را تکمیل کنند. خواندن مقالات مرتبط با مد مردانه به شما کمک می‌کند به جزئیات دقت کنید و بعد از مدتی تغییراتی که در سبک پوشش شما ایجاد خواهد شد را خواهید دید. شما بعد از این به تناسب کت و شلوار، اندازه و بلندی آستین پیراهن مردانه و بلندی شلوار مردانه دقت خواهید کرد. شما مسئول چیزی هستید که در مورد خود به اطرافیان نشان می‌دهید. قبل از خرج کردن باید یاد بگیرید. با ورود به دنیای مد مردانه متوجه خواهید شد لباس‌های شما پیغام‌های مهمی را درباره شما منتقل می‌کنند و بسیاری از افرادی که هر روز از کنار شما می‌گذرند فقط بر اساس ظاهر و لباس پوشیدن شما، شما را مورد قضاوت قرار می‌دهند.

ظاهر تنها چیزیست که دیگران در مورد شما در اختیار دارند و می‌بینند. قبل از اینکه شما شروع به صحبت بکنید لباس‌هایی که به تن می‌کنید می‌گویند شما که هستید  و می‌گویند که آیا شایسته مورد توجه قرار گرفتن هستید یا خیر!

چگونه خیاط ماهر پیدا کنیم؟

۲- پیشنهادهای اطرافیان

دقت کنید که خیلی از افراد دقت زیادی در انتخاب خیاط ندارند و با کار خیاطی لباس‌هایشان را به خیاطی که سالها قبل انتخاب کرده‌اند می‌سپارند چون خیاط خوب دیگری را نمی‌شناسند. ولی این حقیقت را باید بپذیرید که زمانی که شما اطلاع دقیقی از اندازه‌های خود و اینکه کدام لباس مناسب شما است نداشته باشید هر خیاطی می‌تواند شما را متقاعد کند.

به نحوه پوشش و استایل دوستان خود دقت کنید. کدامیک بهترین استایل را دارند؟ این افراد می‌توانند شما را در انتخاب خیاط مناسب راهنمایی کنند. به این نکته نیز دقت داشته باشید که یک خیاط ماهر لباس زنانه ممکن است، همان توانایی را برای دوخت لباس مردانه نداشته باشد.

۳- مهارت‌های برقراری ارتباط

در این مرحله شما لیستی از خیاط‌های مورد نظر خود را دارید. حالا نوبت به صحبت و مذاکره با این خیاط‌ها رسیده است. می‌توانید از ایمیل و یا تلفن برای تنظیم قرار ملاقات استفاده کنید. هدف شما پیدا کردن فردی است که به راحتی با او کار کنید. آیا افراد مورد نظر شما مهارت‌های ارتباطی مناسبی دارند؟ آیا به حرف‌ها و نظرات شما توجه می‌کنند یا صرفا سعی بر تحمیل نظر و عقیده خود دارند؟ آیا زمان کافی برای شنیدن حرف‌های شما دارند یا نه؟ درست است که بسیاری از خیاط‌های ماهر مشتری‌های زیادی دارند ولی هر خیاطی حداقل ۲۰ دقیقه باید برای شنیدن نظرات و ایده‌های شما در مورد لباس جدیدتان وقت بگذارد. شما باید خیاطی را انتخاب کنید که به او و کارش اعتماد دارید.

حقیقت این است که خیاط تا زمانی که مشتری از نتیجه کار راضی نیست نباید راضی باشد. این مسئله به این معنی نیست که نتیجه کار یک خیاط ماهر همیشه آن چیزی از آب در می‌آید که شما می‌خواهید. کار خیاط زمانی ارزشمند خواهد بود که درک درستی از چیزی که شما در ذهن خود دارید داشته باشد و بتواند نتیجه کار را به لباس مورد نظر شما نزدیک کند.

چگونه خیاط ماهر پیدا کنیم؟

۴- آیا خیاط شما درک درستی از استایل و مد دارد؟ 

با اینکه خیلی از خیاط‌ها این قابلیت را دارند که لباس‌هایی که شما در نظر دارید را تنها با توصیفاتی که می‌کنید برای شما بدوزند ولی برخی هم درک درستی از ترکیب رنگ‌های مناسب و پارچه‌ها ندارند. سعی کنید نمونه کارهای قبلی خیاط را بررسی کنید. آیا لباس‌هایی را که قبلا این خیاط دوخته است نزدیک به سلیقه شما هست؟ اگر از استایل کلی لباس‌ها راضی بودید یک قدم جلوتر بروید و جزئیات را بررسی کنید. دوخت‌های لباس را بررسی کنید. آیا درزهای لباس تمیز و مرتب دوخته شده‌اند؟

در آخر قیمت را در نظر داشته باشید! این مورد کمترین اهمیت را در بین نکاتی که در بالا ذکر شد دارد چرا که در بسیاری از اوقات صرف مقدار بیشتری پول برای در اختیار داشتن لباسی که کاملا اندازه تن شماست و خوش دوخت است ارزش بیشتری دارد.

 

مطالب مرتبط: 

۱- ۵ برند لوکس تولید کننده لباس مردانه را بشناسید

۲- برای خرید لباس مردانه تابستانی چقدر هزینه کنیم؟

۳- تیپ مردانه شیک با کت و شلوار ارزان

 

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 05 می 2017

مهفام جان مقاله شما عالی بود.
من همیشه به چی بپوشم سر میزنم و مقاله های شما را میخونم. مرسی



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :