راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

1 دسامبر 2017 ساعت 12:45

توسط محمد رضا اهوارکی

راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

پیراهن مردانه طی سالها به یکی از اساسی‌ترین لباس‌های کمد آقایان تبدیل شده است. در مقاله‌های اخیر به اشتباهات رایج آقایان در انتخاب پیراهن مردانه اشاره کرده‌ایم. برای انتخاب پیراهن مردانه مناسب باید به چه ویژگی‌هایی توجه داشت؟

 

ویژگی‌های پیراهن مردانه مناسب

پیراهن‌های مردانه معمولاً از پارچه‌های نخی و پنبه‌ای دوخته می‌شوند و دارای الگوهای خاصی هستند که اغلب ساده و  بدون جزئیات هستند. رنگ پیراهن‌ها نیز متنوع است و از یک قانون خاص تبعیت نمی‌کند. با تغییر هر کدام از ویژگی‌هایی که به شما گفتیم، پیراهن از یک لباس رسمی برای دیدار رئیس‌جمهور به یک لباس اسپرت و کژوال می‌تواند تغییر کند.

راهنمای خرید انواع پیراهن مردانه

اندازه پیراهن مردانه مناسب

اکثر آقایان پیراهن‌هایی می‌پوشند که اندازه تن آن‌ها نیست. مشکل از آنجا سرچشمه می‌گیرد که پیراهن‌های دوخته شده و آماده پوشیدن برای شخص خاصی دوخته نشده‌اند و هر کس باید پیراهن اندازه خودش را پیدا کند. همین باعث می‌شود که به ندرت پیراهنی در همه قسمت‌ها، مناسب و اندازه تن شما باشد. حتماً تجربه داشته‌اید که قد پیراهن برای شما خوب بوده است اما دور کمر خوب نباشد، دور یقه مناسب باشد اما پیراهن از دیگر قسمت‌ها ناهماهنگ باشد.

 

سرشانه‌های پیراهن مردانه

در پیراهن مردانه مناسب درزی که آستین‌ها را به بدنه لباس متصل می‌کند بسیار دقیق برش خورده و نزدیک سرشانه‌هاست. برندهای مشهور به دلیل اینکه پیراهن به تن اکثر آقایان با سایزهای مختلف اندازه شود پارچه‌ها را کمی اضافه برمی‌دارند و به همین دلیل این قسمت از پیراهن معمولا خوب نمی‌ایستد و کشیده شده و تا می‌خورد.

راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

یقه پیراهن مردانه

شما باید راحت بتوانید یقه پیراهن را ببندید طوریکه دو انگشت هم در آن جای بگیرد (بیشتر از این مقدار بزرگ است). اگر کراوات یا پاپیون می‌بندید یقه پیراهن اگر یک سایز بزرگتر یا کوچکتر از سایز شما باشد هم مشکلی ندارد.

راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

آستین پیراهن مردانه

آستین پیراهن (اندازه و شکل) نشان می‌دهد که سینه بازوها و زیربغل پیراهن شما تا چه حد اندازه‌تان است. اکثر برندها در قسمت بازو پارچه بیشتری به کار می‌برند و سعی می‌کنند طیف وسیعی را با سایزهای مختلف پوشش دهند. اگر هر گونه افتادگی پیراهن را از زیر آرنج تان حس کردید بدانید که پیراهن برای شما بزرگ است.

راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

کمر پیراهن مردانه

پیراهن‌های مردانه از قسمت زیر سینه تا کمر تنگ‌تر می‌شوند و با فرم بدن شما خودشان را وفق می‌دهند و روی بدن زیباتر جلوه می‌کنند و مرزی زیبا بین پیراهن و شلوارتان که پیراهن را درون آن قرار داده اید ایجاد می‌کنند.

راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

بلندی پیراهن مردانه 

بلندی پیراهن باید هم در حالت قرار داده شده در شلوار و هم حالتی که روی شلوار افتاده است طوری باشد که شما در آن آزادی حرکت داشته باشید. دو راه برای تشخیص آن وجود دارد‌: وقتی پیراهن بیرون شلوار است و دکمه‌هایش بسته شده‌اند، باید از پشت روی جیب‌های پشتی شلوار را بپوشاند (منظور ما شلوارهای پارچه‌ای است نه شلوار جین. شلوار جین کمر کوتاهتری دارد). راه دوم قرار دادن پیراهن درون شلوار است. بعد از این کار دستانتان را بالای سرتان بلند کنید. اگر پایین پیراهنتان از شلوار بیرون زد بدانید این پیراهن برای شما کوتاه است. بنابراین دنبال پیراهن مردانه مناسب باشید.

راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

 

جنس پیراهن مردانه مناسب 

پیراهن‌های مردانه بر اساس جنس پارچه نیز به چند دسته تقسیم می‌شوند. انواع مختلف پیراهن مردانه با جنس پارچه و طرح‌های متنوع برای موقعیت‌های متفاوت مناسب هستند که به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

 

پیراهن مردانه نخی و پنبه‌ای 

پارچه‌های پنبه‌ای و نخی، هدایت گرمایی، جذب رطوبت کافی، دوام و شکل‌پذیری نسبتاً خوبی روی بدن دارند. همچنین به راحتی شسته و تمیز می‌شوند.

پیراهن مردانه الیاف مصنوعی

هیچ وقت الیاف مصنوعی نمی‌توانند جای پنبه را بگیرند. استفاده از الیاف ساخته دست انسان کیفیت خوبی ندارند اما در مقایسه با پیراهن‌های پنبه‌ای قیمت پایین‌تری دارند. الیاف مصنوعی در مقابل چروک و همچنین لکه‌های رایج پیراهن مقاومت خوبی دارند. اگر چه ما توصیه می‌کنیم که هیچ وقت پارچه‌ای که در آن الیاف مصنوعی بیش از ۵۰ درصد باشد را خریداری نکنید. اما اگر مجبور باشید و بودجه شما اجازه ندهد می‌توانید از ترکیب‌های نزدیک ۵۰ استفاده کنید.

 

پیراهن مردانه الیاف مصنوعی

پیراهن مردانه ابریشمی

لوکس‌ترین نوع پیراهن‌ها مربوط به پیراهن‌های ابریشمی هستند. ظاهر این پیراهن‌ها شفاف و جذاب است ولی قیمت آن‌ها به اندازه زیبایی و شیک بودنشان، بالا است. همچنین باید از پیراهن‌های ابریشمی مراقبت‌های خاصی به عمل آورید.

 

رنگ پیراهن پیراهن مردانه

چهره، رنگ چشم و رنگ مو از مهمترین فاکتورهایی هستند که حین انتخاب یک بالاپوش باید به آن ها توجه کنید. متاسفانه اکثر آقایان با توجه به لباس‌های قبلیشان انتخاب می‌کنند و این موارد را در نظر نمی‌گیرند.

پیراهن مردانه سفید

رنگ رایج پیراهن‌های مردانه سفید است. تا به امروز رنگ سفید نسبت به دیگر رنگ‌ها، بار رسمی بودن بیشتری داشته است و شما می‌توانید با خیال راحت برای قرارهای کاری و مجالس رسمی از پیراهن سفید استفاده کنید.

پیراهن مردانه سفید

پیراهن مردانه آبی

محبوبیت این رنگ به درصد بالایی تطبیق‌پذیری با رنگ پوست آقایان برمی‌گردد. رنگ آبی امروزه در ایران یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها است و کارخانه‌های دوخت پیراهن، هر روز یک الگو جدید برای رنگ آبی تولید می‌کنند. امروزه رنگ آبی جایگزین خوبی برای سفید شده است و متأسفانه انواع مختلفی از رنگ آبی در کمد لباس آقایان پیدا می‌شود. ما دوست نداریم که رنگ سفید فراموش شود!

 

رنگ‌های دیگر پیراهن مردانه

صورتی، بژ، بنفش روشن، شیری، سبز تیره، زرشکی از جمله رنگ‌هایی هستند که آقایان می‌توانند آن را برای پیراهن خودشان انتخاب کنند. این رنگ‌های می‌توانند به صورت جداگانه در قالب الگو و طرح روی یکدیگر هم استفاده شوند تا تکراری به نظر نرسند. آمار نشان می‌دهد که ده درصد از آقایان از این رنگ پیراهن‌ها استفاده می‌کنند.

 

در مورد پیراهن‌ها، اجزای دیگری همانند نوع یقه، الگوهای بکار رفته روی پارچه (ساده، راه راه، چهارخانه)، نوع دوخت آستین و مچ پیراهن (دکمه ای، فرانسوی) و حتی دکمه‌های بکار رفته می‌توانند هر کدام به تنهایی قابل بحث باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواردی که به تفصیل در موردشان صحبت نشد می‌توانید به مقالاتی که در مجله مد و لباس «چی بپوشم» گرداوری شده است مراجعه کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- اشتباهات رایج انتخاب پیراهن مردانه

۲- بایدها و نبایدهای پوشیدن پیراهن چهارخانه

۳- این چهار پیراهن مردانه را تهیه کنید!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4٫43 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 2 دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • خوب بود ممنون. در مورد جنس پیراهن هم برامون بنویسید.

  • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت مو شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

    ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

    This site is protected by wp-copyrightpro.com