اصول انتخاب کت و شلوار آبی رنگ

لباس مردانه انواع مختلفی دارد که شاید مهم ترین آن کت و شلوار باشد. یک دست کت و شلوار می‌تواند ظاهر شما را از یک جوان خام به یک مرد بالغ ارتقا دهد. کت و شلوار که به عنوان رسمی‌ترین نوع لباس مردانه به شمار می‌آید در مصاحبه‌های شغلی، قرارهای تجاری و … کاربرد دارد در این مقاله به اصول انتخاب کت و شلوار آبی رنگ می‌پردازیم.

یکی از رنگ‌های پیش روی شما برای کت و شلوار دوم رنگ آبی است. مشکلی که این رنگ دارد تکراری شدن سریع آن است. از این رو بعد از چندبار پوشیدن کت و شلوار آبی نفتی دلتان را می‌زند و دیگران هم با خود فکر می‌کنند که آیا کت و شلوار دیگری ندارید که بپوشید. نتیجتا شما از سوپر مدلی که هفته یا ماه قبل بودید تبدیل به یک فرد بی‌سلیقه در انتخاب لباس می‌شوید.

اصول انتخاب کت و شلوار آبی رنگ

البته کت و شلوارهای قهوه‌ای یا خاکستری هم خوب هستند ولی اگر شما هم مثل اکثر آقایان هستید بهترین انتخاب برای کت و شلوار دوم شما می‌تواند یک دست کت و شلوار آبی نفتی جذاب باشد. دیگر چه مواردی مهم هستند؟ از نظر ما بقیه فاکتورها به محل زندگی شما بستگی دارد.

1- آب و هوای سرد

اولین نکته‌ای که باید در انتخاب کت و شلوار آبی برای پوشیدن در آب و هوای سرد در نظر داشته باشید گرم بودن آن در عین سبک بودنش است. دومین نکته پشمی بودن آن است. و سومین نکته مهم رنگ کلاسیک آن است که به تیپ شما یک تم معمولی و عادی بدهد. برای ست کردن می‌توانید از کراوات‌های ابریشمی یا پشمی استفاده کنید و بسته به موقعیتی که در آن قرار می‌گیرید کفش مجلسی را با آن ست کنید.

اصول انتخاب کت و شلوار آبی رنگ

2- آب و هوای گرم

کت و شلوارهای دوخته شده از پشم استوایی برای پوشیده شدن در آب و هوای گرم ایده آل هستند زیرا زیر این کت و شلوارها چرخش هوا صورت می‌گیرد و از عرق کردن و خیس شدن بدن و چسبیدن پیراهن به آن جلوگیری می‌کند. مزیت دیگر آن‌ها چروک نشدن آن‌ها مانند کت و شلوارهای نخی یا پنبه ایست. آبی تیره بهترین رنگی است که برای پوشیدن در این آب و هوا می‌توان انتخاب کرد و اگر بتوانید مدل‌های طرح دار آن مثل چهارخانه یا شطرنجی را انتخاب کنید درست زده اید وسط خال. مدل‌های ساده و بدون طرح را در اولویت دوم خود قرار دهید.

 

داشتن یک دست کت و شلوار دوم برای خودتان علاوه بر اینکه جذابیت تیپ شما را بالا می‌برد نشان دهنده این است که شما تنها یک دست کت و شلوار تکراری برای ست کردن با پیراهن و کراواتتان ندارید و این نشان از خوش سلیقگی شماست.

مطالب مرتبط:

۱- اصول پوشیدن کت و شلوار چهارخانه

۲- چگونه با کت و شلوار جلیقه بپوشیم؟

۳- چگونه کت و شلوار مردانه بخریم؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :