چگونه موهای زیبا داشته باشیم؟

مو یکی از مهم ترین ملاک های زیبایی برای خانم هاست، بنابراین مراقبت از آن نیاز به توجه به نکاتی دارد که کارشناسان چی بپوشم در این مثاله به آن پرداخته اند. چگونه موهای زیبا داشته باشیم؟

1- اجتناب از حرارت دادن زیاد موها

گاهی مجبور هستیم از وسایل حرارتی برای حالت دادن به مو استفاده کنیم. مایکل دوئناس، آرایشگر مشهور توصیه می کند از اتو بخار برای این کار استفاده کنیم. اتوهای بخار مو، که تنها  با عبور بخار از فوم غلطک گرم می شود. اما اگر شما خیلی از ابزار حرارتی (سشوار، دستگاه فرمو، اتو های مو …) برای فرم دادن به موی خود استفاده می کنید، همیشه ازیک لایه اسپری محافظ حرارتی کمک بگیرید.

2- خوابیدن روی بالشتی با پارچه ابریشمی
بافت ابریشمی کمک می کند تا صبح که بیدار می شود موهایتان به هم نپیچد و همچنان صاف و نرم بماند، این شبیه خواب است اما واقعیت دارد امتحانش کنید.

3- تمیز نگه داشتن مو
مطمئن هستیم که شنیده اید (شامپوها  روغن  طبیعی مو را از بین می برند)، اما آرایشگر معروف اسکات فونتانا میگوید “تا زمانی که زنان از  محصولات با کیفیت استفاده کنند، می توانند موهایشان را هر روز بشویند” او توضیح می دهد “شستشوی مرتب مو از مو خوره جلوگیری می کند، رطوبت کافی برای پوست سر را فراهم می کند و مو را تمیز و براق نگه می دارد”

4- اجازه ندهید رطوبت موهایتان کم شود
هر بار بعد از حمام متناسب با موهایتان موها را چرب کنید. چرب کردن مو با روغن های گیاهی باعث جلوگیری از موخوره می گردد.

چگونه موهای زیبا داشته باشیم؟

5- از محصولات آرایشی یک برند استفاده کنید
این یک تصور غلط است که  تغییر مارک محصولات مراقبت از مو برای سالم نگه داشتن مو مفید است. هر محصولی که با موهای شما سازگاری دارد و برایتان مشکلی ایجاد نکرده، به طور ثابت از آن استفاده کنید چرا که انطباق یک محصول جدید با مو خود زمان می برد.

6- مواد غذایی مناسب
رژیم غذایی غنی از آهن، روی، اسیدهای چرب امگا3 و پروتئین به تحریک فولیکول های مو برای رشد آن کمک می کنند. توصیه  می گردد مصرف  هفتگی گوشت قرمز، مرغ، و ماهی برای سلامت موی خود داشته باشید.

7- مصرف ویتامین ها

حتی اگر رژیم غذایی شما مناسب است، این امکان وجود دارد که شما برخی از ویتامین های مورد نیاز مو را جذب نکنید. دکتر فرانک لیپمن، بنیانگذار یازده مرکز درمانی، می گوید به پوست ناخن های خود نگاه کنید اگر خشک و پوسته پوسته است امکان ضعیف بودن موهایتان نیز وجود دارد با مصرف  ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه، و گیاهان، شما می توانید ناخن و موهای درخشانتر و قوی تر در عرض چند ماه داشته باشید.

چگونه موهای زیبا داشته باشیم؟

8- شانه زدن موهای بلند

شانه های چوبی با دندانه های پهن و بلند، بهترین گزینه برای مرتب کردن موهای زیبا است. موها را از وسط تا پشت گردن، به دو قسمت تقسیم کنید. سمتی که می خواهید اول شانه کنید، روی شانه بریزید. البته موهای ریخته شده روی شانه، در یک مرحله و با هم شانه نمی شوند رشته مو را با انگشتان دست به قسمت های کوچکتری تقسیم کرده و ابتدا رشته های زیر را به آرامی شانه کنید. سپس این رشته را از بقیه موها جدا کرده و به همین ترتیب ادامه دهید. بعد می توانید طرف دیگر را به همین نحو برس کشیده و یا شانه کنید.

9- جلوگیری از گره خوردن موها

اگر موهای زیبا شما مستعد گره خوردن است، سعی کنید با بافتن و دم اسبی کردن آن از درهم ریختگی آن جلوگیری کنید. وقتی می خواهید موها را شانه بزنید، به جای اینکه همه موها را یکدفعه شانه کنید، اول آن را به سه تا چهار بخش تقسیم کرده و بعد هر بخش را یک بار شانه بزنید. با موهای خیس نخوابید و اجازه دهید موها به درستی خشک شود و بهتر است قبل از خواب موها را ببافید.
10- شستن موها با آب سرد و ولرم
آب خیلی داغ منجر به از بین رفتن چربی طبیعی موها که باعث حفظ نرمی و انعطاف آنهاست می‌شود.

مطالب مرتبط:

1- انتخاب رنگ موی مناسب با توجه به رنگ پوست

2- این کار ها را با مو هایتان نکنید

3- رنگ موی رز گلد در اینستاگرام

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :