نکات ورزشی کوتاه برای رسیدن به تناسب اندام

همه ما می دانیم که تمرین ورزشی از راه هایی است که علاوه بر سلامت جسم، لاغری و تناسب اندام موجب سلامت روح نیز می شود. تمرین ورزشی مستمر به صورت یک عادت را باید تمرین کرد و همچنین اصول آن را دانست. در این مقاله می خواهیم به بیان نکات ورزشی کوتاه برای رسیدن به تناسب اندام اشاره کنیم. 

۱- تمرینی را که زیاد در آن مهارت ندارید بیشتر انجام دهید

اگر در قسمت شکم و ماهیچه های آن ضعف دارید و بعد از دراز و نشست خسته می شوید حتما روی این حرکت تمرکز بیشتری کنید تا نتیجه ی بهتری بگیرید

نکات ورزشی کوتاه برای تناسب اندام

۲- در باشگاه قوی باشید و بیرون باشگاه متحرک

توجه داشته باشید برای یک تمرین خوب و داشتن عضلات شکم مناسب باید علاوه بر باشگاه بیرون باشگاه را نیز به گشت و گذار و پیاده روی و یا دویدن بپردازید تا تاثیر کار قدرتی که در باشگاه انجام داده اید نمایان شود.

۳- هرزگاهی به سویشرت ورزشی خودتان مجال استراحت دهید  

هرزگاهی بدن شما نیاز به بازگشت به حالت اولیه دارد. هرچقدر هم که تمرین کردن برای شما مهم باشد و بخواهید همه روزهای ماه را به تمرین کردن بگذرانید ولی باید روزهایی را برای استراحت بدنتان در نظر بگیرید که بعد از آن با نیروی بیشتری تمرین کنید.

۴- از خودتان بپرسید: وقتی تمرینم تمام شد می خواهم چه حسی داشته باشم؟

همیشه به این فکر کنید که فقط برای عرق ریختن تمرین می کنید یا اینکه حس بعد خوب بعد تمرین را می خواهید. این حس خوب با انرژی بیشتری در محل تمرین به دست می آید.

نکات ورزشی کوتاه برای تناسب اندام

۵- یک روز کامل استراحت کنید

اینکه یه روز به کوه نوردی بروید یا یک روز را به یوگا بگذرانید منظورمان نیست. منظور ما گذراندن یک روز کامل به استراحت است. هم استراحت روحی و هم استراحت جسمی.

۶- هیچ وقت چیزی آسان تر نمی شود. این شمایید که قوی تر می شوید

این قضیه در مورد مشکلات زندگی ما نیز صادق است. سختی هایی که ابتدا برای آب کردن شکم و یا رسیدن به تناسب اندام و یا هر تمرینی به نظر شما غول بزرگی هستند به مرور زمان و با تمرین بیشتر آسان تر نمی شوند، بلکه این شمایید که قوی تر شده اید و از پس آن ها بر آمده اید.

۷- برای خودتان همکار ورزشی پیدا کنید

همیشه داشتن یک دوست و یا همراه برای تمرین های ورزشی خیلی مهم است. انگیزه، هدف و حس رقابت است که باعث می شود شما برای ادامه ی تمرینتان انگیزه داشته باشید. پس به دنبال یک همراه در این زمینه باشید.

نکات ورزشی کوتاه برای تناسب اندام

۸- همیشه بیشتر انجام دادن کاری نشانه ی بهتر انجام دادن آن نیست

کمیت را به کیفیت ترجیح ندهید. با خود فکر نکنید که ۱۰۰ بار دراز و نشست رفتن بهتر است. با خود این تصور را داشته باشید که ۳۰ عدد دراز و نشست با تمرکز بیشتر و انرژی بیشتر تاثیر بیشتری در رسیدن به تناسب اندام شما خواهد داشت.

۹- یک روز کامل را از ورزش فیزیکی به دور باشید و به ورزش روحی و قلبی خودتان بپردازید

این که تمرین شما ذهنتان را به قدری درگیر کند که نتوانید در هفته یک روز را به تفریح و خستگی در کردن بگذرانید برای جسم و روح شما مضر است. حتما یک روز در هفته را برای پر کردن باک سوخت خودتان به تفریح بگذرانید و اصلا به تمرین ورزشی فکر نکنید.

۱۰- کتانی ۵۰۰ هزارتومانی لازم نیست

با فراگیر شدن شبکه های اجتماعی این قضیه هر روز برای ما پر رنگ تر می شود که کیفیت تمرین ما به نوع کتانی یا نوع لباس ورزشی ای که می پوشیم بستگی دارد. در صورتی که در حقیقت این گونه نیست. کتانی شما با هر کیفیتی هم که باشد اگر در تمرین کردن انرژی لازم را وقف پاهایتان کنید حتما نتیجه خواهید گرفت.

۱۱- تغذیه  بعد از تمرین خیلی خیلی مهم است

همیشه دکتران ورزشی و دکتر های تغذیه بر این امر تاکید داشته اند که اضافه کردن یا کمتر کردن وزن و لاغری ۵۰٪ به نوع حرکات ورزشی بستگی دارد و ۵۰٪ به تغذیه ی شما. مخصوصا تغذیه ای که بعد از تمرین مصرف می کنید. این تغذیه اثرش روی بدن شما به مراتب بیشتر خواهد بود. پس بهترین آن را استفاده کنید.

۱۲- فقط به خاطر اینکه در باشگاه حضور دارید به این معنی نیست که در حال تمرین هستید

نگذارید وسواس حضور شما در باشگاه شما را فریب دهد. وقتی در باشگاه حضور پیدا کنید که با بیشترین انرژی خودتان هستید و آماده اید تا به قول امروزی ها بترکانید. سعی کنید کیفیت تمرین ها را بیشتر کنید و زمان را نیز در دست داشته باشید. رسیدن به تناسب اندام کمی زمان بر است.

نکات ورزشی کوتاه برای تناسب اندام

۱۳ – هدف های بلند مدت داشته باشید

اگر قصد دارید ورزش خاصی را به طور اختصاصی و حرفه ای ادامه دهید باید هدف بلند مدت داشته باشید. هدف بلند مدت شما شامل تغذیه مناسب، خواب مناسب و جلوگیری از مصدوم یا مجروح شدن در هنگام تمرینات و از این قبیل موارد را شامل می شود.

مطالب مرتبط:

۱- ۸ آیتمی که بهتر است در باشگاه نپوشید

۲- خلاص شدن از شر بوی بد دهان

۳- آقایان: در باشگاه چی بپوشم؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :