مصی روشن در
6,284

از غفوریان تا داوودنژاد؛ بازیگران ایرانی چگونه وزن زیادی کم کردند؟

از غفوریان تا داوودنژاد؛ بازیگران ایرانی چگونه وزن زیادی کم کردند؟

بازیگران جدا از نقش‌های خاصی که انتخاب می‌کنند و این نقش‌ها نیاز به کاهش وزن دارند مثل افراد عادی انگیزه‌های مختلفی برای کم کردن وزن‌شان دارند. از سلامتی گرفته تا رسیدن به ظاهری بهتر از دلایلی هستند که باعث می‌شود آنها وارد مراحل کاهش وزن شوند و برای رسیدن به این هدف راه‌های مختلفی را انتخاب کنند. فکر می‌کنید کدام بازیگرها تغییر شاخصی درباره وزن‌شان داده اند؟

لاغری زیاد بازیگران ایرانی

داوودنژاد، کاهش وزن و بستری شدن در بیمارستان

لاغری زیاد بازیگران ایرانی

شاید خیلی از شما رضا داوودنژاد را با صورت تپل بامزه که کمی هم غبغب داشت در فیلم‌هایی مثل «نیش زنبور» یا سریال‌هایی مثل « باغچه مینو» یادتان باشد. ولی به نظر می‌رسد رضا از یک زمانی این اضافه وزنش را دوست نداشته و احتمالا با مشکلات جسمی و بیماری‌هایی روبرو بوده است. بنابراین او تصمیم می‌گیرد با رژیم سخت اضافه وزنش را برطرف کند اما در همین زمان در بخش آی‌سی‌یوی بیمارستان بستری می‌شود.

بعضی‌ها گفتند علت این اتفاق همان رژیم بوده ولی بعد از مدت کوتاهی اعلام شد او به نارسایی کبد دچار شده. در این بین پزشک متخصص لاغری هم گفت بیماری رضا داوود نژاد ربطی به برنامه غذایی و رژیم او ندارد. به هر حال رضا عمل پیوند کبد انجام داد و این روزها خیلی لاغرتر از حدود یک دهه پیش است.

لاغری و سکته مهران غفوریان

 

طی دو سه سال گذشته با خبرهایی مثل «راز لاغری مهران غفوریان»، « مهران غفوریان به خاطر رژیم سکته کرد»، «تصاویری از لاغری مهران غفوریان» مواجه شده‌ایم و شایعات مختلفی هم شنیدیم. البته مهران با حضور در برنامه «خندوانه» با همان لحن شوخ و بانمک مخصوص خودش درباره این موضوع گفت: «به خدا معده‌امو کوچیک نکردم. من سه ساله رژیمم. من اینقدر گشنگی کشیدم بیچاره شدم. من همیشه گشنه‌ام.»

لاغری زیاد بازیگران ایرانی

او ‌به شوخی ادامه داد: «لباس‌های قبلی‌مو دارم تنگ می‌کنم.» مهران غفوریان که با مشکلاتی در ناحیه کمر و پا روبرو بود در جهت رفع آنها و حرکت به سوی سلامتی هم وزن خودش را کم کرد.

بی‌انگیزگی و لاغری ملیکا شریفی‌نیا

ملیکا شریفی‌نیا هم که کاهش محسوس وزن داشته در مصاحبه‌ای تصویری گفت: «زمانی لاغر شدم که خیلی هم بی‌انگیزه بودم و اتفاقا در پروژه‌ای شرکت نداشتم و بیکار بودم.» او در بخش‌هایی از حرف‌هایش به این نکته اشاره کرد که موضوعی که در زمان اضافه وزن او را ناراحت می‌کرده مخاطبان صفحه اینستاگرامش بوده‌اند.

لاغری زیاد بازیگران ایرانی

بعضی از آنها حتی وقتی او عکسی از خودش منتشر نمی‌کرده با لفظ «خیکی» خطابش قرار می‌داده‌اند و یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های ملیکا برای لاغری این بوده که دیگر این اجازه را به آنها ندهد. او گفت: «شنیده بودم کم کردن وزن با زیاد شدن سن سخت می‌شود و به همین خاطر در 29 سالگی تصمیم گرفتم بیست کیلو وزن کم کنم.» ملیکا با خوردن سبزیجات، کم خوری، حذف مواد قندی و نوشابه به وزن ایده‌آلش رسیده است.

امیر نوری لاغری شگقت انگیز

این اواخر عکس‌هایی که امیر نوری از خودش منتشر کرد باعث تعجب و شگفتی خیلی‌ها شد. به نظر می‌رسد تپلی بامزه امیر که از همان زمان نوجوانی مثلا در فیلم « دایره زنگی» دلنشین‌ترش می‌کرد دیگر برای او مهم نبوده و به این نتیجه رسیده که خوش‌تیپ و خوش استایل بودن اهمیت بیشتری دارد.

لاغری زیاد بازیگران ایرانی

عکس‌هایی که تغییرات چشمگیر وزن او را نشان می‌دهد و حتی تغییرات قابل توجه را در آرایش موهایش نشان دهنده این است که او در حال حاضر از ظاهر خود رضایت بیشتری دارد.

نعیمه نظام‌دوست با بالنی در معده

نعیمه نظام‌دوست هم بنا به گفته خودش از آن دسته افرادیست که یکهو و در اثر بی‌توجهی اضافه وزن پیدا کرده بدون اینکه بخواهد در نقش خاصی بازی کند البته مقداری از این چاقی به تزریق آمپول کورتون به دلیل بیماری هم برمی‌گشته ولی دلیل اصلی‌اش همان بی‌برنامگی در تغذیه بوده و وزنش به 120 کیلو هم رسیده بوده.

لاغری زیاد بازیگران ایرانی

او برای لاغری عمل بالون معده هم انجام داد اما با سهل‌انگاری پزشکش حدود بیست کیلوی دیگر به وزنش اضافه شد و در آخر توانست با عمل اسلیو معده حدود 35 کیلوگرم وزن کم کند. این همان روشی است که بهاره رهنما توانست از طریق آن 40 کیلوگرم لاغرتر شود. آن‌قدر که به گفته خودش با دیدن عکس‌های جدیدش با خودش احساس غریبگی می‌کرد.

باران کوثری و کاهش وزن در عرق سرد

لاغری زیاد بازیگران ایرانی

بازیگرانی هم بوده‌اند که برای ایفای نقشی خاص وزن خود را کم کرده‌اند. باران کوثری برای بازی در فیلم «عرق سرد» به کارگردانی سهیل بیرقی که در سال 1396 ساخته شد، حدود 20 کیلو وزن کم کرد. او در این فیلم نقش کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران را بازی می‌کرد.

محسن تنابنده و لاغری روی رینگ پایتخت

محسن تنابنده هم در یکی از فصل‌های سریال «پایتخت» که نقی به عنوان عضو تیم ملی پیش‌کسوتان کشتی معرفی می‌شود و باید در مسابقات شرکت کند شروع به کم کردن وزنش می‌کند.

لاغری زیاد بازیگران ایرانی

او تا انتهای این فصل که نقی باید روی تشک برود و مسابقه بدهد حدود 10 کیلوگرم وزن کم کرد.

و …..

خسرو احمدی، بهاره رهنما، فریبا نادری،نرگس محمدی،شهره لرستانی و خیلی بازیگران دیگر را هم باید به این لیست اضافه کنید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :