chadmin در
0

هفت نکته در مورد کاهش وزن که تاکنون نمی دانستید!

هفت نکته در مورد کاهش وزن که تاکنون نمی دانستید!

همه ما به خوبی می دانیم که چگونه وزن خود را کاهش دهیم و به تناسب اندام برسیم. میزان کالری که به صورت روزانه دریافت می کنیم باید کمتر از مقدار انرژی باشد که به صورت روزانه براثر فعالیت های جسمی و ذهنی می سوزانیم.  این که بدانیم چگونه وزن خود را کم کنیم و با ایجاد انگیزه در خود به رژیم غذایی مناسب خود عمل کنیم چیزی است که پیدا کردن آن بسیار سخت است.

کارشناسان چی بپوشم شما را به خواندن  هفت نکته در مورد کاهش وزن که تاکنون نمی دانستید! دعوت می کنند.

1- برای خود جملات انگیزشی بنویسید

همه ما بارها و بارها از کاغذهای پشت چسب دار برای نوشتن وظایف روزانه خود استفاده نموده ایم. شاید همین الان نیز یکی از این کاغذ ها به مانیتور کامپیوتر شما چسبیده باشد. سعی کن برای اینکه به تناسب اندام برسید جملاتی انگیزشی برای خود نوشته و آن را بر روی درب یخچال، کابینت و … بچسبانید.

2- برای خود لباس ورزشی بخرید

خرید لباس ورزشی حس خوبی را به شما خواهد داد و سبب می شود حتی برای 30 دقیقه در روز پیاده روی کنید و به انجام فعالیت های ورزشی بپردازید. نظم داشتن در انجام فعالیت های ورزشی سبب می شودورزش کردن به عادت برایتان تبدیل شود. و زودتر از آنچه گمان می کردید به تناسب اندام برسید.

3- فقط برای کاهش وزن ورزش نکنید

ورزش کردن تنها با هدف کاهش وزن باعث ایجاد خستگی در شما شده و ممکن است بعد از گذشتن چند هفته از این کار دلسرد شوید. سعی کنید به سایر فواید ورزش فکر کنید حتی آنها را لیست کنید و به نتایج بلند مدت ورزش کردن بعد از سال ها بیاندیشید. و بدانید نتایج به مرور برای تان اتفاق خواهد افتاد.

هفت نکته در مورد کاهش وزن که تاکنون نمی دانستید!

4- برای خود اسنک های کوچکی تهیه کنید

همان گونه که می دانید تهیه یک غذای سالم کار سخت و زمانبری است. پس برای خود اسنک های کوچکی تهیه کنید مانند تخم مرغ آب پز و یا میوه و نان و پنیر و سبزی که بتوانید در هنگامی که سرتان شلوغ است و فرصت تهیه غذا ندارید آن را میل کنید و به سراغ هله هوله نروید.

5- به خودتان جایزه دهید

با خودتان قرار بگذارید که اگر 1 کیلو وزن کم کردم برای خودم یک کییف دستی زنانه زیبا بخرم و یا 10،000 تومان در قلک برای خرید هایم ذخیره کنم. جایزه دادن به خود باعث ایجاد انگیزه برای رسیدن به تناسب اندام در شما خواهد شد.

6- با موسیقی همراه باشید

گوش دادن به موزیک باعث هیجان در شما می شود تا بتوانید بدوید! بنابراین برای خود یک دسته موسیقی ورزشی انتخاب کنید. در واقع دویدن بدون موسیقی بی معنی است!!!

7- به مقدار کافی آب بنوشید

 همیشه بطری آب خود را به همراهتان داشته باشید. هر انسان در طی روز حداقل به 8 لیوان آب احتیاج دارد. پس به مقدار مناسب آب بنوشید مخصوصا اگر فعالیت های هوازی انجام می دهید.

هفت مورد بالا تنها بخشی از برنامه هایی است که کارشناسان چی بپوشم به شما دوستان پیشنهاد می کنند. با سایر مقالات ما نیز همراه باشید.

مطالب مرتبط: توصیه هایی برای کاهش وزن

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :