لاغری شکم با این راهکارها دور از ذهن نیست

0

آب کردن چربی‌های دور شکم به تلاش و مداومت بسیار زیادی نیاز دارد. چربی‌هایی که دور شکم انباشته می‌شوند هم ظاهر فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهند و روحیه و اعتماد به نفس او را تضعیف می‌کنند و هم فرد را معرض انواع و اقسام بیماری‌ها قرار می‌دهند. در این مطلب روش‌های موثری برای لاغری شکم و آب کردن چربی‌های دور شکم به شما معرفی می‌کنیم. با استفاده از این روش‌ها می‌توانید شکمی تخت و صاف داشته باشید. با چی بپوشم همراه باشید. 

 

شکم تخت و صاف با کم کردن مصرف کالری

بدون کم کردن دریافت کالری هیچوقت به شکم تخت و صاف دست نخواهید یافت. به یاد داشته باشید که اگر بخواهید هفته‌ای نیم کیلو تا یک کیلو وزن کم کنید باید میزان کالری و انرژی دریافتی روزانه بدن را تا چیزی حدود ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ کالری کاهش دهید. جالب است بدانید کاهش بیش از حد دریافت انرژی موجب کند شدن سوخت و ساز بدن می‌شود و در نتیجه بدن طی فعالیت‌های روزانه کالری کمتری را می‌سوزاند. نتیجه واضح است؛ اگر انرژی دریافتی بدن بیش از حد و به یکباره کم شود، نه تنها لاغر نخواهید شد، بلکه سیر کاهش وزن نیز به شدت کند خواهد شد.

 

لاغری شکم با این راهکارها

۱- ۳۰ دقیقه پیاده روی در طول روز

حتما شما هم می‌دانید که ترکیب رژیم غذایی و ورزش روزانه روش کاملا موثر و کارامدی برای کاهش وزن است. اصلا نیازی نیست ورزش سنگین و حرفه‌ای انجام دهید. پیاده روی روزانه و مداوم ۳۰ تا ۴۰ دقیقه‌ای می‌تواند تاثیر شگفت انگیزی در کاهش وزن شما داشته باشد.

لاغری شکم با این راهکارها دور از ذهن نیست

۲- مصرف چای سبز و قهوه تلخ

چای سبز و قهوه تلخ از مفیدترین نوشیدنی‌ها برای لاغری و کاهش وزن هستند. نوشیدن قهوه تلخ باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود. همچنین چای سبز نیز سرعت چربی سوزی بدن را افزایش می‌دهد.

لاغری شکم با این راهکارها دور از ذهن نیستلاغری شکم با این راهکارها دور از ذهن نیست

۳- اضطراب مانع کاهش وزن است

اضطراب باعث افزایش میزان ترشح هورمون کورتیزول می‌شود. افزایش هورمون کورتیزول در بدن با میزان اشتها و پرخوری رابطه مستقیم دارد. در نتیجه این شرایط هم چربی‌های دور شکم شما افزایش پیدا می‌کند و اضافه وزن زیاد موجب نگرانی بیشتر شما خواهد شد. حرکات ورزشی مانند یوگا و مدیتیشن می‌تواند در کاهش اضطراب و به حداقل رساندن آن موثر باشد.

لاغری شکم با این راهکارها دور از ذهن نیست

۴- مصرف روغن نارگیل

روغن نارگیل حاوی ترکیبات غنی از اسیدهای چرب می‌باشد و زنجیره تری گلیسرید متناسبی دارد. جایگزین کردن برخی از چربی‌های حیوانی که در طول روز مصرف می‌کنیم با روعن نارگیل در کاهش اشتها موثر است.

لاغری شکم با این راهکارها دور از ذهن نیست

۵- شکر مصرف نکنید

تحقیقات ثابت کرده است که مصرف شکر سفید با بیماری‌هایی مانند دیابت و کبد چرب رابطه مستقیم دارد. هرچه در طول روز در رژیم غذایی خود شکر بیشتری مصرف کنید، چربی‌های دور شکم نیز بیشتر خواهد بود. همچنین به این نکته توجه داشته باشید که شکر اضافه شده در بسیاری از مواد غذایی به صورت پنهان وجود دارد؛ پس به دقت مواد تشکیل دهنده محصولات غذایی را قبل از خرید بررسی کنید.

لاغری شکم با این راهکارها دور از ذهن نیست

۶- ماهی مصرف کنید

هر هفته یک یا دوبار از ماهی‌های چرب در رژیم غذایی خود استفاده کنید. ماهی‌های چرب سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند و به سلامتی بدن شما کمک شایانی خواهند کرد. اسیدهای چرب امگا ۳ می‌توانند به کاهش چربی‌های دور شکم کمک کنند.

شکم تخت و صاف : لاغری شکم با این راهکارها دور از ذهن نیست

۷- مصرف تخم مرغ

تخم مرغ سرشار از پروتئین است و غذای سالمی به شمار می‌رود. یک عدد تخم مرغ ۷۷ کالری دارد. مطالعات نشان می‌دهند که اگر در وعده صبحانه تخم مرغ مصرف شود، میزان کالری مصرفی در طی روز به شدت کاهش پیدا خواهد کرد.

لاغری شکم

۸- کالری مصرفی در طول روز را اندازه بگیرید

بررسی غذای مصرفی روزانه کمک زیادی به کاهش وزن شما خواهد کرد و بهترین راه برای این کار شمردن کالری غذاها است.

لاغری شکم با این راهکارها

۹- مصرف پروتئین

بدن کالری موجود در پروتئین‌ها را بیشتر از کالری موجود در چربی‌ها و کربوهیدرات‌ها می‌سوزاند. رژیم غذایی حاوی پروتئین اشتهای فرد را کاهش داده و موجب احساس سیری در فرد می‌شود.

۱۰- نوشیدن آب کافی

آب میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. نوشیدن آب نیم ساعت قبل از خوردن غذا در فرد احساس سیری ایجاد می‌کند و باعث می‌شود فرد کمتر غذا بخورد.

۱۱- مصرف غذاهای ساده کامل

غذاهای کامل ساده سرشار از ریزمغذی‌ها و فیبر و مواد معدنی هستند. مصرف این غذاها امکان ابتلا به اضافه وزن و چاقی را کاهش می‌دهد.

۱۲- اسیدهای چرب غیراشباع

اسیدهای چرب غیر اشباع در دمای اتاق به صورت مایع هستند. این نوع چربی‌ها سالم محسوب می‌شوند. بهتر است از رژیم غذایی مدیترانه‌ای که حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع است استفاده کنید.

۱۳- مصرف مواد غذایی حاوی پروبیوتیک

پروبیوتیک‌ها نقش مهمی در کاهش و متعادل نگه داشتن وزن افراد دارند. اصلاح اکولوژی معده و روده، کاهش کلسترول خون، کاهش خطر سرطان روده بزرگ و بهبود هضم لاکتوز از دیگر فواید مصرف مواد غذایی حاوی پروبیوتیک است.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۶ تمرین مهم برای داشتن سیکس پک

۲- چگونه در عرض ‍۱۲ هفته سیکس پک بسازیم؟

۳- چربی سوزی شکم با این مواد غذایی

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :