محمد رضا اهوارکی در
0

5 راه برای کم کردن وزن در خواب!

5 راه برای کم کردن وزن در خواب!

 یک خواب ضعیف نه تنها شما را کسل می کند بلکه باعث چاقی شما نیز می شود. تحقیقات نشان می دهد خوابیدن  کمتر از 8 ساعت در روز سطح هورمون استرس شما را افزایش می دهد که تاثیر منفی آن روی میکروب هایی درون بدنتان است که متابولیسم بدنتان را نشان می دهند. کارشناسان چی بپوشم در این مقاله برای شما 5 راهکار اساسی که قبل از خواب باید انجام دهید تا در طول خواب چربی بیشتری بسوزانید را آماده کرده اند. با ما همراه باشید:

1- در طول شب وزنه بلند کنید

 با توجه به ژورنال بین المللی رژیم ورزشی

بعد از کار مستقیم به سمت دمبل ها و یا وزنه های موجود در منزلتان رفته و نرخ متابولیک بدنتان را تا 16 ساعت سرعت ببخشید.

2 – تنظیم پروتئین بدنتان را ارتقا دهید

به ماهیچه های گشنه تان با مصرف شیر بعد از هر تمرین، غذا دهید. این انتشار آرام پروتئین ها به طور تدریجی در 8 ساعت ذخیره می شود و آتش متابولیک شما در طول شب را مشتعل تر می کند. محققان هلندی همچنین می گویند که مواد لبنیاتی سنتز پروتئین را سریع تر می کنند، که به شما کمک می کند روزانه برای هر پوند ماهیچه ای که اضافه می کنی، 35 کالری بیشتر  بسوزانید.

5 راه برای کم کردن وزن در خواب!

3- قسمت های تحتانی بدن را سرد کنید

یک دوش آب سرد لاکتیک اسید بعد از ورزش را از بدن شما خارج می کند. تحقیقات در PLos ONE نشان می دهد که یک سرد شدن ناگهانی بدن به مدت 30 ثانیه تمام کاری است که شما برای فعال کردن چربی قهوه ای بدنتان باید انجام دهید که حین گرم شدن حدود 400 کالری حین خواب را از بدنتان دفع می کند.

مطمئنشوید که سرتان را دقیقا زیر دوش می گیرید: زیرا که بیشتر چربی قهوه ای پشت گردن و شانه ها ذخیره می شود.

4- جوشانده های متنوع بنوشید

ژورنال آمریکایی Clinical Nurition بیان می کند که ، فلاون یافت شده در چای سبز می تواند متابولیسم شما را سرعت بخشد و اگر این فنجان قبل خواب، سومین فنجان چایی است که در طول روز می نوشید، شما 3.5 درصد کالری بیشتری در طول خواب خواهید سوزاند. نگران کافیین نباشید. چای سبز نهایتا شما را تا اخبار شباهگاهی ساعت 10 بیدار نگه می دارد، نه همه ی شب را.

5 – در اتاق خنک بخوابید

رادیاتور ها را در طول شب کم کنید تا هزینه ی گاز مصرفیتان هم کم شود. تحیقیقات موسسه ی ملی سلامتی می گوید که شوفاژ ها را تا دمای 66 درجه ی فارنهایت کم کنید و این باعث سوزاندن 7 درصد کالری بیشتر می شود زیراکه بدن شما چربی بیشتری برای نگاه داشتن دمای مرکزی بدن می سوزاند.

مطالب مرتبط : 

1- 6 راهکار برای آب کردن چربی دور شکم

2- تکنیک های ساده برای افزایش وزن

3-  آهسته غذا خوردن راهی برای تناسب اندام

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :