دسته‌بندی مطالب

چرا کره‌ای‌ها هم برنج میخورند و هم لاغرند؟ پس راز اندام خوبشان چیست؟

لاغری دوباره مد شد: مردم همیشه می خواهند بدانند واقعا چه نوع اندامی جذاب است. باید گفت این بستگی زیادی به سلیقه هر فردی دارد. با این حال رسانه و دنیای مد نقش مهمی در شکل دهی و تغییر سلیقه ما دارد.
راز اندام لاغر کره ای
به همین دلیل مدل های کشیده و لاغر باز به عرصه مد و رسانه بازگشته اند. تا سال ها پیش اندام های پروتزی و برجسته جای استایل لاغر را گرفته بودند. همچنین در مردان نیز اندام های عضلانی و پهن جذاب به نظر می رسید. اما مد هرگز وفادار و متعهد به قاعده خاصی نبوده است.امروز مدل های مرد و زن مانند دهه های 70 و 80 میلادی لاغر و کشیده هستند. مردان نیز ترجیح می دهند به جای عضله های بیش از اندازه بزرگ، بدنی خوش فرم، عضلانی اما لاغر داشته باشند.برای سال ها تصور می شد لاغری می تواند به اندام ما آسیب بزند. اما جالب است بدانید درست غذا خوردن به مرور اندامی که خواهانش هستید را به شما می دهد. در این بخش ما یکی از رازهای جالب چینی ها را فاش می‌کنیم که باعث لاغر ماندن می شود. با ما همراه باشید.

ad banner

لاغری دوباره مد شد: چرا چینی ها با وجود خوردن لاغر هستند؟

پسر چینی خوش تیپ

لاغری دوباره مد شد: این یک سوال بسیار رایج است. اگر کربوهیدرات عاملی برای چاقی می شود، پس چرا بسیاری از آسیایی ها از جمله مردم چین و ژاپن با وجود مصرف زیاد برنج و کربوهیدرات، بازهم لاغر هستند.

مردم آسیا معمولاً زیاد از برنج استفاده می کنند و بسیاری از اوقات برنج در حاشیه بشقاب آن ها وجود دارد. اما چرا چاق نمی شوند؟ به این سوال پاسخ خواهیم داد.

دلایل عمده:

مصرف کم شکر فراوری شده یا فروکتوز

لاغری دوباره مد شد: کم مصرف کردن شکر فراوری شده یا فروکتوز، در نتیجه مقاومت به انسولین در آن ها در حد متعادل است.

نشاسته غیر فرآوری شده

لاغری دوباره مد شد: استفاده از نشاسته غیر فرآوری شده مثل برنج قهوه ای و ریشه سبزیجات که هضم و گوارش آرامی دارند و محتوای فیبر آن ها بالاست و در نتیجه از پرخوری آن ها جلوگیری می کند.

مصرف مواد مغذی

لاغری دوباره مد شد: مصرف مواد مغذی . معمولاً اسیایی ها دوست دارند از مواد مغذی استفاده کنند. مثلاً در کشورهایی مثل ویتنام یک کاسه بزرگ گوشت قرمز را همراه با نودل و برنج مصرف می کنند. در تایلند هم انواع مختلفی از سبزیجات و گوشت را در وعده های غذایی به کار می گیرند.

در چین هم وضعیت همین است. در کنار برنج از سبزیجات و گوشت استفاده می کنند و همین باعث می شود که مواد مغذی به بدن آن ها برسد و از هر گروه غذایی استفاده کنند و در نتیجه تغذیه سالم، مانع از چاقی در آن ها می شود.

فعالیت های فیزیکی

لاغری دوباره مد شد: انجام فعالیت های فیزیکی و دوری از تنبلی ( در صورتی که مردم نواحی دیگر همیشه پشت میز می نشینند و یا در حال رانندگی هستند ) اما مردم چین با انجام فعالیت فیزیکی گلوکز زیادی می سوزانند و همین عاملی برای لاغر ماندن آن ها می شود. منظور ما از فعالیت بدنی، بلند کردن وزنه ها و انجام ورزش هایی مثل دو یا کار کردن در باشگاه نیست، بلکه فعالیت روزانه آن ها بالا است. آنها معمولا تا محل کار پیاده روی می کنند. هر روز جنب و جوش دارند و به همین دلیل سطح تری گلیسیرید و فشار خون آن ها متعادل است.

مصرف برنج بیشتر و گندم کمتر

لاغری دوباره مد شد: مصرف کردن برنج بیشتر و گندم کمتر. 90 درصد تولید برنج در جهان در آسیا انجام می شود. بعضی از مناطق 10 هزار سال است که برنج تولید می کنند. برنج سفید معمولاً اصلی ترین منبع غیر رسمی از گلوکز است. مصرف بالای برنج باعث می شود که این مردم بیش از حد از گندم استفاده نکنند. البته نمی توان تعیین کرد که گندم از برنج بهتر است و یا برعکس اما برنج معمولاً باعث ایجاد حساسیت و بیماری نمی شود.

نکته مهم

لاغری دوباره مد شد: البته بعضی ها معتقدند که مردم آسیا و کشور چین مدت زمان طولانی است که برنج قهوه ای نمی خورند و برنج سفید مصزف می کنند. به همین دلیل دیگر مثل قبل لاغر نیستند و بیشتر از قبل به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند و همین ممکن است عاملی برای چاقی شکم در طولانی مدت باشد.

منبع: گفتنی

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :