۲۰ لباس مجلسی بلند که می توانید امسال بپوشید

لباس مجلسی بلند از آن دسته لباس‌هایی است که هیچوقت از مد نمی‌افتد و معمولا هم حداقل یک مدل آن در کمد لباس‌های هر خانم شیک پوش و زیبایی وجود دارد. این پیراهن بلند که قد آن معمولا تا روی زمین می‌رسد، برای مهمانی‌ها یک لباس شیک و راحت به حساب می‌آید. اما لباس مجلسی بلند از لحاظ استایل تنوع بسیاری دارند و ست کردن آن‌ها با چیزهای دیگر نیز کمی دقت می‌خواهد. به همین دلیل ممکن است که شما را کمی گیج بکنند. اما اصلا لازم نیست نگران باشید؛ اگر یک پیراهن ماکسی مناسب که استایل آن برای فرم بدن شما مناسب است را پیدا کنید و آن را با زیورآلات و اکسسوری مناسب ست کنید، می‌توانید یک استایل شیک و راحت ایجاد کنید. در مقاله امروز قصد داریم تا شما را با صفر تا صد فرآیند انتخاب، خرید، و ست کردن یک لباس مجلسی بلند آشنا کنیم.

ad banner

 

کدام مدل لباس مجلسی بلند را بخریم؟

فرم بدن هر فردی با فرد دیگر متفاوت است. اگر مدل لباسی که می‌پوشید را متناسب با فرم بدن خود انتخاب کنید، می‌توانید زیباتر از حالت عادی باشید. باید بدانید اندامی ریزنقش دارید و یا درشت؛ اگر قدتان زیر ۱۶۰ سانتی متر باشد، یعنی اندامی ریزنقش دارید و اگر معمولا لباس سایز بزرگ می‌پوشید، یعنی اندامی درشت دارید. سپس مدل‌های مختلف لباس مجلسی بلند را بررسی کنید و ببینید که از کدامیک بیشتر خوشتان می‌آید و همچنین، کدامیک برای فرم بدن شما مناسب است. در هنگام انتخاب یک پیراهن مجلسی بلند، این نکات را در نظر بگیرید:

  • اگر کمرتان نسبت به بالا تنه و پایین تنه‌تان بسیار باریکتر است، بهتر است که یک لباس مجلسی بلند دکلته انتخاب کنید.
  • اگر بالاتنه شما بزرگ است، بهتر است که یک پیراهن ماکسی شیک با آستین کاپ انتخاب کنید.
  • اگر فرم بدن شما ورزشکاری است، بهتر است که یک لباس مجلسی بلند کمردار انتخاب کنید. این کار باعث می‌شود تا بدن شما بلند، باریک و زیبا دیده شود.
  • اگر دوست دارید که بالاتنه خود را کوچکتر نشان دهید، یک پیراهن ماکسی با کمر تنگ و رنگی ساده انتخاب کنید.
  • اگر بدن درشتی دارید،یک پیراهن مجلسی بلند انتخاب کنید که کمر آن از زیر سینه آغاز می‌شود. همچنین می‌توانید جنس پارچه پیراهن خود را به نحوی انتخاب کنید که شما را لاغرتر نشان بدهد.

کدام مدل لباس مجلسی بلند را بخریم؟

طرح و رنگ لباس مجلسی بلند 

علاوه بر فرم بدن شما، مدل لباس مجلسی بلند، پارچه، رنگ و طرح آن نیز چند فاکتور کلیدی هستند که باید در هنگام انتخاب و خرید به آن‌ها خوب توجه کنید. پس برای اینکه یک پیراهن بلند مجلسی به زیباترین شکل ممکن روی بدن شما دیده شود، مدلی از آن را انتخاب کنید که پارچه و طرح و رنگش با فرم بدن شما متناسب باشد. اگر بدن ریزنقشی دارید، بهتر است که یک پیراهن بلند تک رنگ و یا طرح‌داری که طرح‌های آن ساده و کوچک هستند را انتخاب کنید. اگر اضافه وزن دارید، بهتر است که یک پیراهن بلند تک رنگ را انتخاب کنید.

همچنین، یادتان باشد که در هنگام انتخاب یک پیراهن بلند، رنگ پوست بدن خود را نیز در نظر بگیرید. سعی کنید رنگ و طرح پیراهن بلند با رنگ پوست شما متناسب باشد تا به زیباترین شکل ممکن دیده شوید. می‌توانید برای اطمینان بیشتر، در این زمینه از دوستان و نزدیکان خود نیز نظرخواهی کنید.

طرح و رنگ لباس مجلسی بلند 

قد مناسب برای پیراهن مجلسی

پیراهن‌های بلند اندازه‌های متفاوتی دارد. بعضی از آن‌ها کمی کوتاه هستند و بعضی دیگر تا روی زمین می‌رسند. بهتر است از میان این اندازه‌ها، اندازه‌ای را انتخاب کنید که برایتان راحت باشد، نه اینکه باعث شود زمین بخورید و یا پیراهن‌تان زیر پایتان گیر کند. ترجیحا سعی کنید قد پیراهن خود را به نحوی انتخاب کنید که انتهای آن روی انگشتان پایتان را لمس کند. یادتان باشد قد یک لباس مجلسی بلند نباید بالاتر از قوزک پای شما باشد. همچنین، بهتر است که قبل از خرید پیراهن خود را بپوشید و با آن کمی راه بروید تا مطمئن شوید که قد آن کاملا برای شما مناسب است و اذیت‌تان نمی‌کند.

قد مناسب برای پیراهن مجلسی

لباس‌هایی که قبلا خریده‌اید را بررسی کنید

قبل از اینکه برای خرید یک پیراهن مجلسی بلند مغازه‌های مختلف را زیر و رو کنید، ابتدا درون کمد خود را بگردید؛ شاید از قبل یک پیراهن بلند داشته باشید که دیگر آن را نمی‌پوشید، اما همچنان قابل پوشیدن است. بدین ترتیب پول خود را هدر نمی‌دهید و یک پیراهن بلند دقیقا شبیه به چیزی که در حال حاضر دارید نمی‌خرید. یک لیست از مواردی را که لازم دارید و همچنین مواردی را که دوست دارید با هم ترکیب کنید تا به استایل مورد علاقه خود برسید تهیه کنید. در این لیست، نام مواردی که می‌توانید با لباس‌های دیگر ست کنید را هم بنویسید. به عنوان مثال، ممکن است که شما یک پیراهن بلند نخی تک رنگ و دکلته داشته باشید. در این حالت می‌توانید پیراهن ماکسی جدید خود را طرح‌دار و یا آستین‌دار انتخاب کنید تا کلکسیون‌تان کامل‌تر شود.

لباس‌هایی که قبلا خریده‌اید را بررسی کنید

حالا می‌توانید یک لباس مجلسی جدید بخرید!

پیراهن‌های بلند تقریبا در تمام بوتیک‌های لباس موجود هستند. مغازه‌ها را خوب بگردید و پیراهن‌های مجلسی بلند مختلف را به طور دقیق بررسی کنید. یادتان باشد لیست مدل‌هایی از پیراهن ماکسی که در حال حاضر دارید را هم همراه با خود ببرید تا اشتباها دو بار از یک مدل پیراهن نخرید. سعی کنید پیراهن ماکسی خیلی گرانی انتخاب نکنید. همچنین، بهتر است مدل، رنگ و طرح پیراهن جدید را به نحوی انتخاب کنید که برای مراسم‌های متفاوتی مناسب باشد و همچنین، با اکسسوری و زیورآلات متفاوتی ست شود؛ بدین ترتیب می‌توانید چند بار و در چندین مراسم مختلف آن را بپوشید. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک پیراهن بلند مجلسی به رنگ مشکی را هم در یک مراسم رسمی بپوشید و هم در یک مراسم غیر رسمی. در ضمن رنگ مشکی با هر رنگ دیگری به راحتی ست می‌شود.

سعی کنید نسبت به بودجه‌ای که دارید، یک پیراهن مجلسی با بالاترین کیفیت تهیه کنید. بدین ترتیب میزان ماندگاری پیراهن‌تان بیشتر می‌شود و پول‌تان را برای یک یا دو بار پوشیدن هدر نمی‌دهید. پارچه‌هایی مثل پنبه خالص و یا ابریشم هم زیبا هستند، هم ماندگاری بیشتری دارند، و همچنین شستن آن‌ها نیز بسیار راحت است؛ چه در خانه و چه توسط خشکشویی.

حالا می‌توانید یک لباس مجلسی جدید بخرید!

استایل‌های مختلف با لباس مجلسی بلند را بررسی کنید

همانطور که قبلا هم گفتیم، پیراهن‌های بلند مدل‌های بسیار متفاوتی دارند؛ بعضی از آن‌ها خیلی رسمی هستند و بعضی از آنها غیر رسمی. بعضی دیگر هم بسیار کاربردی هستند؛ یعنی شما می‌توانید با استفاده از اکسسوری و زیورآلات متفاوت، پیراهن خود را به یک لباس شب و یا یک لباس نیمه رسمی تبدیل کنید. بهترین راه این است که در اینترنت جستجو کنید و ببینید که با استفاده از یک پیراهن بلند می‌توان چه استایل‌هایی و برای چه مناسبت‌هایی خلق کرد. یادتان باشد که علاوه بر استایل خود لباس، به مدل مو، مدل آرایش، اکسسوری و زیورآلاتی که همراه با این پیراهن‌ها استفاده شده است نیز به خوبی دقت کنید.

البته نحوه ست کردن یک پیراهن مجلسی بلند به سلیقه شخصی شما هم بستگی دارد. به عنوان مثال، ممکن است یک نفر دوست داشته باشد که با استفاده از لباس مجلسی خود یک استایل بوهو یا هنری خلق کند.

استایل‌های مختلف با لباس مجلسی بلند را بررسی کنید

با استفاده از اکسسوری استایل خود را کامل کنید

شما می‌توانید استایل خود را با استفاده از لباس‌های دیگر همراه با لباس مجلسی بلند تکمیل کنید. یادتان باشد که قرار است کاری کنید تا توجه دیگران به سمت لباس، اکسسوری و یا کفش‌تان جلب شود. پس حتما لباس‌های دیگری که همراه با پیراهن خود استفاده می‌کنید را ساده انتخاب کنید.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید می‌خواهید همراه با پیراهن بلند خود چه لباس‌های دیگری استفاده کنید، حتما وضع هوا را چک کنید. به عنوان مثال، در روزهای گرم فصل بهار و تابستان می‌توانید همراه با لباس مجلسی خود از یک ژاکت خیلی نازک و یا یک کت کتانی استفاده کنید. در روزهای سرد فصل پاییز و زمستان نیز می‌توانید از یک کت بلند و یا یک شال گردن استفاده کنید تا زیبایی پیراهن شما دوچندان شود.

یادتان باشد که همه اجزای استایل‌تان باید با هم هماهنگ باشند. به عنوان مثال، یک کت بارانی تقریبا با هر چیزی به راحتی ست می‌شود. بهتر است که با یک پیراهن بلند طرح‌دار نیز از یک ژاکت ساده استفاده کنید. اگر دوست دارید که همراه با پیراهن بلند خود یک کت رسمی بپوشید، حتما یک مدل ساده و شیک آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال، یک کت رسمی ساده به رنگ مشکی همراه با یک پیراهن مجلسی بلند گل‌دار بسیار شیک و زیبا دیده می‌شود.

با استفاده از اکسسوری استایل خود را کامل کنید

انتخاب کفش برای لباس مجلسی بلند

اگر دوست دارید که در لباس خود احساس راحتی کنید، بهتر است که همراه با آن یک جفت کفش ساده و راحت بپوشید. معمولا همراه با یک پیراهن بلند، از یک جفت صندل بنددار ساده با رنگی خنثی استفاده می‌شود. اگر با کفش بلند راحت نیستید، می‌توانید از یک جفت کفش یا صندل تخت ساده استفاده کنید. اگر قرار است که در یک مراسم کاملا رسمی شرکت کنید و مدل پیراهن شما هم کاملا رسمی است، می‌توانید آن را با یک جفت کفش پاشنه بلند که جلوی آن کمی باز است ست کنید.

انتخاب کفش برای لباس مجلسی بلند

اضافه کردن اکسسوری

استفاده از زیورآلات و لوازم جانبی شیک همراه با یک پیراهن بلند، زیبایی آن را دوچندان می‌کند. می‌توانید از زیورآلات، کیف دستی و یا کمربند استفاده کنید تا استایلتان تکمیل شود. یادتان باشد که مدل زیورآلاتی که انتخاب می‌کنید، باید با استایل کلی‌تان هماهنگ باشد. به عنوان مثال، اگر دوست دارید که یک استایل بوهو و هنری داشته باشید، تعداد زیادی دستبند به دور مچ خود بیاندازید و در کنار آن‌ها نیز از یک گوشواره حلقه‌‌ای خاص استفاده کنید.

همچنین، می‌توانید همراه با یک پیراهن بلند ساده که رنگی ساده دارد، از یک گردنبند پر زرق و برق استفاده کنید تا استایلتان از حالت سادگی خارج شده و توجه افراد به سمت گردنبندتان جلب شود. برای اینکه در استایل خود تعادل ایجاد کنید، از یک کیف بزرگتر استفاده کنید. اگر لباس مجلسی بلند شما ساده است، می‌توانید از یک کیف دستی طرحدار استفاده کنید. اما اگر پیراهن طرحدار است، از یک کیف دستی ساده استفاده کنید. بسته به مدل لباس اگر دوست دارید که کمر خود را باریکتر نشان دهید و همچنین، کمی از گشادی لباس خود کم کنید، می‌توانید روی آن یک کمربند شیک ببندید.

اضافه کردن اکسسوری

لباس مجلسی بلند برای مراسم‌های رسمی

اگر قرار است که در یک مراسم عروسی، سالگرد ازدواج، و یا هرگونه مراسم رسمی دیگری شرکت کنید، بهتر است پیراهن بلند خود را به نحوی ست کنید که هم شیک و رسمی باشد و هم در آن احساس راحتی کنید. اگر در این مراسم‌ها لباس‌تان مدل و جنس مناسبی داشته باشد و آن را همراه با اکسسوری و زیورآلاتی مناسبی ست کنید، بسیار شیک و خوش پوش دیده می‌شوید.

لباس مجلسی‌هایی که از جنس تور و یا ابریشم هستند، استایل رسمی‌تری دارند. اگر پارچه یک پیراهن ماکسی منجوق‌دوزی شده باشد هم استایلی رسمی خواهد داشت. در مراسم‌های رسمی، همراه با لباس شب بلند خود یک صندل پاشنه بلند بنددار و یا یک کفش پاشنه بلند ساده بپوشید. در آخر هم زیورآلات و کیف دستی خود را با کفش و پیراهن‌تان ست کنید تا استایل‌تان تکمیل شود.

لباس مجلسی بلند برای مراسم‌های رسمی

جدیدترین مدل‌های لباس مجلسی بلند ۲۰۱۹

لباس مجلسی بلند قرمز

لباس مجلسی بلند

لباس مجلسی بلند

لباس مجلسی بلند

لباس-مجلسی-بلند-۱۵

لباس مجلسی بلند

 

مطالب مرتبط: 

۱- چگونه برای لباس مجلسی قرمز خود اکسسوری انتخاب کنیم؟

۲- با هر فرم اندامی چی بپوشیم؟

۳- چند راه حل ساده برای شیک لباس پوشیدن

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

sara در تاریخ 14 ژانویه 2018

مرسی از نویسنده خوب این مطلب
عاشقتم عالی نوشتیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :