با هر فرم اندامی چی بپوشیم؟

بسیاری از شما دقیقا می دانید که چه لباسی به شما می آید و دوست ندارید درگیر فرم های اندامی و فرمول های پیچیده خاص با اسم های میوه ها شوید! اما اگر جزو افراد سردرگم هستید و نمی دانید چه لباس هایی مناسب اندام شما است این مطلب را که یک راهنمای کامل برای انتخاب لباس بر اساس فرم اندام است بخوانید تا بدانید باید با هر فرم اندامی چی بپوشیم؟

اندام ساعت شنی

ویژگی خاص این نوع اندام این است که فرد لاغر نیست اما کمر باریکی دارد. افراد دارای این نوع اندام باید بر کمر خود تاکید کنند و لباس هایی بپوشند که در قسمت کمر باریک باشد مثل بافتنی های تنگ، تاپ کوتاه و دامن مدادی. در میان مانتو ها مانتوهایی که در یک طرف بسته می شوند به این افراد توصیه می شود. شلوار مناسب این افراد نیز شلوار گشاد و کمر باریک است.

با هر فرم اندامی چی بپوشیم؟

اندام سیبی شکل

اگر پاهای لاغری دارید و وزن شما در قسمت کمر متمرکز شده است جزو این دسته هستید. یک مانتوی راسته نسبتا آزاد بهترین نوع مانتو برای این افراد است. تونیک لباس مناسب برای خانه و دامن مناسب این افراد دامن کلوش است. برای شلوار هم بهتر است شلواری بپوشند که فاق بلند و راسته باشد.

با هر فرم اندامی چی بپوشیم؟

اندام موزی شکل

اگر اندام شما مستطیلی شکل است یعنی عرض کمر و باسن شما تقربا یکسان اسن در این دسته قرار می گیرید. سعی کنید بلوز هایی بپوشید که چین دار باشد و از کت های کوتاه استفاده کنید. مانتویی انتخاب کنید که دارای برش در کناره ها باشد تا در بدن ایجاد فرم و حجم کند. بهترین شلوار برای این افراد شلواری است که در قسمت دمپا تنگ شود.

با هر فرم اندامی چی بپوشیم؟

اندام گلابی شکل

اگر در پایین شما تنه وزن بیشتری متمرکز شده است شما جزو این دسته هستید. دامن فون بهترین نوع دامن و شلوار دمپا گشاد بهترین نوع شلوار برای این افراد است. ژاکت های جیرو چرم که به بالاتنه حجم بدهد و مانتوهایی که در قسمت بالاتنه روشن تر باشد گزینه مناسبی برای این افراد است.

با هر فرم اندامی چی بپوشیم؟

مطالب مرتبط:

۱- بهترین دامن فون برای هر اندام

۲- چطور لباسی مناسب اندامتان تهیه کنید؟

۳- کوتاه ها چی بپوشند؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :