زک پوزن : با اسطوره طراحی لباس عروس و لباس مجلسی بیشتر آشنا شوید

زک پوزن یکی از طراحان مد برجسته و مشهور در سرتاسر دنیا است. زک پوزن جزو آن دسته از طراحان موفقی است که قبل از به نمایش گذاشتن کارهای خودش به صورت مردمی، توانست شهرت بسیاری پیدا کند. امروزه زک پوزن برای بسیاری از افراد در حوزه مد و فشن یک الگوی بسیار موفق محسوب می‌شود. با چی بپوشم همراه شوید تا با بیوگرافی زک پوزن، طراح مد برجسته آشنا شویم و نگاهی جزئی‌تر به زندگی کاری  و شخصی او بیاندازیم.

 

بیوگرافی زک پوزن

بیوگرافی زک پوزن را با نگاهی کلی به زندگی او شروع می‌کنیم. اولین رونمایی از طراحی‌های زک پوزن به عنوان طراح مد، در سال ۲۰۰۲ شکل گرفت که پس از رونمایی، انتقادات بسیار زیادی از طرف طراحان برجسته مد بر آثار او وارد شد. اما هیچ یک از انتقادات، این جوان پویا و با پشتکار را متوقف نکرد زیرا در آن زمان، زک تنها ۲۱ سال سن داشت و هنوز فرصت بسیاری برای دیده شدن و کسب تجربه داشت.

 

زک پوزن : با اسطوره طراحی لباس عروس و لباس مجلسی بیشتر آشنا شوید

دو سال بعد در سال ۲۰۰۴، فردی به نام سین دیدی (Sean Diddy)، تحت تاثیر کارهای زک پوزن قرار گرفت و تصمیم بر آن گرفت تا به عنوان اسپانسر بر روی کارهای زک پوزن سرمایه گذاری کند. نتیجه این همکاری بسیار موفق آمیز بود و سبب شد تا برای اولین بار طراحی‌های زک پوزن بر روی فرش قرمز حضور پیدا کند. از آن پس زک پوزن کلکسیون‌های متعددی را طراحی کرد و حتی خط تولید خود را نیز راه اندازی کرد.

 

سال‌های ابتدایی زندگی زک پوزن

زک پوزن که امروزه به عنوان یکی از برجسته‌ترین طراحان مد، شناخته می‌شود در ۲۴ اکتبر ۱۹۸۰ در شهر نیویورک متولد شد. پدر او، استفان پوزن یک نقاش بود و مادرش سوزان پوزن یکی از وکیل‌های دادگستری بود. زک در منطقه‌ای در منهتن بزرگ شد که به گفته افراد نیویورک آن منطقه از منهتن، منطقه هنر و پول نام داشت. از همان دوران کودکی، زک علاقه بسیار زیادی به طراحی لباس داشت و همیشه از قیچی کردن و مدل دادن پارچه‌ها در خانه لذت می‌برد.

زک پوزن : با اسطوره طراحی لباس عروس و لباس مجلسی بیشتر آشنا شوید

به گفته خود زک پوزن طراحی لباس در خون و ریشه او بوده است و او از همان دوران کودکی تجربه طراحی را داشته‌. او همیشه برای پوشیدن لباس‌هایش و ترکیب و ست کردن آن‌ها، ایده‌هایی در سر داشته که سعی می‌کرد آن‌ها را عملی کند. در نتیجه حرفه طراحی لباس از همان کودکی همراه او بوده است. زک پوزن تحصیلات اولیه خود را در بروکلین گذراند. سپس در سن ۱۸ سالگی وارد کالج هنر و طراحی مارتین که یکی از کالج‌های برتر هنر لندن بود، شد. او در طول دوره تحصیل بسیار موفق بود و حتی یک بار پروژه طراحی لباس شب او جزو طراحی‌های برتر انتخاب شد.

 

زندگی زک پوزن به عنوان طراح مد

در سال ۲۰۰۰ در حالی که زک هنوز به عنوان یک دانشجو در حال تحصیل در رشته طراحی لباس بود، لباس شبی برای یکی از دوستانش طراحی کرد. این لباس در عرض مدت زمان کوتاهی مورد استفاده چند نفر دیگر از افراد مشهور قرار گرفت و همگی آن‌ها نیز از چهره‌های سرشناس بودند که از آن لباس در مراسم‌های مهم استفاده کرده بودند، در نتیجه اولین موفقیت زک از همان جا شروع شد زیرا هنوز دانشجویی بیش نبود اما نامش به عنوان طراح لباس زبان‌زد همگان شد.

زندگی زک پوزن به عنوان طراح مد

بعد از فارغ‌التحصیلی زک به نیویورک بازگشت تا با خانواده‌اش زندگی کند و تصمیم گرفت تا کسب و کار خودش را در همان‌جا به همراه خانواده‌اش آغاز کند. در نتیجه زک دوره‌های آموزشی در خصوص طراحی لباس در منزل خودش برگزار کرد در حالی که مادرش مشاور حقوقی او در کارهای زک شد و خواهر بزرگ او، الکساندرا، که خلاقیت بسیار زیادی در این زمینه داشت به او در مدیریت کارها کمک می‌کرد.

زندگی زاک پوسن به عنوان طراح مد

موفقیت‌های تجاری زک پوزن

اولین شو لباس زک پوزن در سال ۲۰۰۲ رو نمایی داشت که تمام طراحی‌های آن مجموعه برای خانم‌ها بود و همین سبب شد تا انتقادات بسیاری به خصوص از طرف طراحانی که بیشتر به پوشش مردانه اهمیت می‌دادند، بر کارهای زک پوزن وارد شد. اما طولی نکشید که بسیاری از چهره‌های برجسته در دنیای مد و فشن مانند آنا وینتور سردبیر مجله ووگ و گروه تخصصی مد و فشن LVMH علاقه بسیاری به کارهای زک پوزن نشان دادند. با وجود آن که زک پوزن سن و سال زیادی نداشت اما در مدت زمان کوتاهی توانست توجه بسیاری از مطبوعات و رسانه‌ها را به سمت خود معطوف کند.

بیوگرافی زک پوزن

پس از موفقیت‌های اولیه خود، زک از خانواده خود جدا شد تا در استدیو تریبکا مشغول به کار شود. در همان جا فردی بر روی کارهای زک سرمایه گذاری کرد و این سبب شد تا تغییر و تحولی بسیار عظیم در زمینه کاری برای زک به وجود آورد تا جایی که سلبریتی‌های بسیاری چون ناتالی پورتمن و کلاری دانس از لباس‌های طراحی شده توسط زک پوزن بر روی فرش قرمز استفاده کردند و این نقطه اوج بزرگی در حرفه کاری زک پوزن بود.

 

 

رکورد اقتصادی در حرفه کاری زک پوزن

از آن جایی که اکثر طراحی‌های زک پوزن بر اساس الهاماتی بود که از زندگی اجتماعی افراد دریافت می‌کرد و سعی داشت واقعیت‌ها را وارد دنیای مد و طراحی کند و سعی داشت این ویژگی‌ها را در لباس‌هایی که طراحی می‌کرد برجسته کند، طرفداران سبک او بسیار زیاد بود. با این وجود منتقدین بسیار درباره کارهای او نظرات مثبت و منفی داشتند. رکورد اقتصادی برند زک پوزن در سال ۲۰۰۸ با کاهش دو رقمی در فروش مواجه بود اما پس از آن زک همچنان پشتکار خود را داشت و توانست طراحی‌های خود را مقرون به صرفه‌تر در اختیار افراد بگذارد.

رکورد اقتصادی در حرفه کاری زاک پوسن

در حال حاضر زک پوزن، کمپانی خود را دارد و هرساله سه خط تولید شلوار جین، عطر و لباس مجلسی و لباس عروس را دارد، اما او همچنان در حال تلاش برای توسعه کسب و کار خود است و به گفته خودش می‌خواهد روزی برند تجاری خود را خلق کند که در تمام دنیا به شهرت برسد.

 

مطالب مرتبط:

۱- کارولینا هررا دیگر برای برندش طراحی نخواهد کرد!

۲- حسین چالایان، طراحی با تکنولوژی

۳- اوبر دو ژیوانشی خالق افسانه ای برند ژیوانشی

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

حسین زاده در تاریخ 15 آوریل 2018

من عاشق طراحی لباس عروس زک پوزن هستم واقعا بهترینه تو این حوزهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :