مهفام میرزایی در
0

حسین چالایان، طراحی با تکنولوژی

حسین چالایان، طراحی با تکنولوژی

حسین چالایان طراح ترک تبار قبرسی از چهره های مطرح فشن حال حاضر جهان است. با ابداعات خلاقانه او و ترکیب مد با تکنولوژی، آثار وی مسیری متفاوت از دنیای مد را طی کرده اند و آثار او همواره مورد توجه علاقمندان بوده است و دو بار برنده جایزه طراح سال بریتانیا شده است. در این مطلب حسین چالایان، طراحی با تکنولوژی را معرفی و زندگی نامه و گزیده ای از آثارش در حیطه مد و فشن را بررسی می کنیم.

حسین چالایان در سال 1970 در نیکوزیا پایتخت قبرس به دنیا آمد. با شدت گرفتن درگیری ها بین مناطق ترک نشین و یونانی نشین این جزیره کوچک، حسین و خانواده اش در سال 1978 مجبور به مهاجرت به انگلستان شدند. پس از پایان دوره ابتدایی او تحصیلات خود را در رشته فشن ادامه داد و از مدرسه هنر وارویکشایر دیپلم مد و لباس گرفت سپس به کالج هنر و طراحی لندن رفت تا در رشته طراحی مد تحصیل کند و در 1993 فارغ التحصیل شد.

حسین چالایان، طراحی با تکنولوژی

یک سال بعد او کمپانی خود را با نام کارتزیا تاسیس کرد که شامل خط تولید لباس های آماده طراحی شده توسط خودش بود. طراحی های او ترکیبی از علم و فن آوری و معماری با بدن انسان است. نمایش های مد وی چیزی متفاوت از شو های معمولی برند های مختلف است و در آن ها از موسیقی و فیلم و عناصر دیگر به شیوه ای متفاوت و هنرمندانه استفاده می شود که خاص وی است. عنصر تعلیق، فرم های هندسی و تکنولوژی مفاهیم دور از همی است که چالایان آن ها را در شو های لباس خود گرد هم می آورد.

حسین چالایان، طراحی با تکنولوژی

در سال های 1999 و 2000 چالایان به عنوان طراح سال بریتانیا برگزیده شد. در سال 2002 او خط تولید لباس های مردانه را نیز راه اندازی کرد. او در سال 2008 مجموعه ای از لباس های لیزری LED طراحی کرد که در توکیو به نمایش در آمدند. در همان سال او به عنوان طراح هنری برند ورزشی پوما انتخاب شد. او در زمینه ساخت فیلم های کوتاه با محوریت مد و لباس که از نمایش های مد خود وی الهام گرفته می شوند نیز فعالیت می کند.

حسین چالایان، طراحی با تکنولوژی

مطالب مرتبط:

1- نگاهي به برند ورا وانگ

2- نگاهي به برند بوتگا ونتا

3- نگاهي به برند بالمين

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :