بیوگرافی ایکو ایشیوکا طراح لباس ژاپنی

0

ایکو ایشیوکا طراح ژاپنی در سال ۱۹۳۸ متولد شد. او طراح صحنه و لباس و کارگردان هنری ژاپنی بود که به خاطر فعالیت‌های هنری، نمایشی و تبلیغاتی خود، معروف شده بود. ایکو ایشیوکا کمپین تبلیغاتی فعالیت‌های هنری خود را به عهده داشت و تمامی تبلیغات مربوط به بوتیک های زنجیره‌ای خود در ژاپن را خودش عهده‌دار شده بود. بیوگرافی ایکو ایشیوکا طراح لباس ژاپنی را در چی بپوشم بخوانید. 

 

ایکو مدتی به طراحی لباس‌های ورزشی پرداخت. او با شرکت لباس ورزشی Descente نیز همکاری کرد. علاوه بر این او طراح لباس‌های تیم‌های سوئیسی، کانادایی و اسپانیایی برای المپیک ۲۰۰۲ نیز بود. در المپیک تابستانی ۲۰۰۸ در پکن نیز مدیر طراحی صحنه برای مراسم افتتاحیه المپیک بود. ایکو در زمینه فیلمسازی هم هنرهای بسیاری از خود به جای گذاشت. جایزه اسکار بهترین طراح لباس برای فیلم دراکولای برام استوکر در سال ۱۹۹۲ را دریافت کرد و نیز نامزد جایزه اسکار در سال ۲۰۱۲ برای بهترین طراح لباس فیلم آینه آینه نیز بود.

بیوگرافی ایکو ایشیوکا طراح لباس ژاپنی

تاریخچه زندگی و حرفه کاری ایکو ایشیوکا

ایشیوکا در توکیو در یک خانواده نسبتا هنری به دنیا آمد. پدرش طراح تجاری گرافیک و مادرش خانه‌دار بود. از کودکی، پدرش او را به یادگیری هنر تشویق می‌کرد و دوست نداشت دخترش به سمت کسب و کارهای بیزنسی متمایل شود. او از دانشگاه ملی هنرهای زیبا دانشگاه توکیو فارغ التحصیل شد و در همین راستا فعالیت‌های شغلی خود را پیش گرفت.

حرفه تبلیغاتی

ایکو حرفه شغلی خود را در سال ۱۹۶۱ با پخش تبلیغات شرکت شیکسو آغاز کرد و چهار سال بعد جایزه بهترین طراح تبلیغات را در ژاپن از آن خود کرد. فردی به نام Tsuji Msduda مسئول فروشگاه های Parco Ikebukuro پس از آشنایی با ایکو به او پیشنهاد همکاری داد. آن‌ها در کنار هم همکاری بسیار خوبی داشتند تا سال ۱۹۷۳ که فروشگاه Parco به Shibuya گسترش پیدا کرد. در سال ۱۹۸۳ او ارتباط خود را با Parco قطع کرد و تصمیم گرفت شرکت طراحی خود را افتتاح کند.

فعالیت‌های سینمایی

در سال ۱۹۸۵، ایکو به عنوان طراح فیلم «میشیما: زندگی در چهار فصل» شد. پس از پایان فیلم در همان سال جاری ایکو توانست جایزه هنری ویژه‌ای را از جشنواره فیلم کن دریافت کند. همکاری بعدی ایکو با فرانسیس فورد در فیلم دراکولا بود که باز هم ارمغان بسیار زیادی به همراه داشت و ایکو توانست جایزه اسکار را از آن خود کند. علاوه بر این او به مدت ۴ سال در فیلم‌های بسیاری با ستارگان مطرحی از جمله جنیفر لوپز در فیلم سلول در سال ۲۰۰۲، و فیلم‌هایی چون پاییز، آینه آینه نیز همکاری داشت.

او همچنین طراحی صحنه و لباس های بسیاری برای تئاتر و سیرک نیز انجام داده است. به طور مثال در سال ۱۹۹۹ برای ریچارد واگرنر در اپرای هلندی، طراحی لباس انجام داد. علاوه بر این با شرکت هایی مثل Cirque du Soleil نیز همکاری کرده است که مشتریانی در سال ۲۰۰۲برای طراحی لباس با او قرارداد بستند  و نیز برای موزیسین مرد عنکبوتی، طراحی لباس انجام داد . ایکو یک موزیک ویدئو را در سال ۲۰۰۲ طراحی کرد و طراحی لباس های خوانندگان مشهور دیگری را نیز انجام داده است.

 

مطالب مرتبط:

۱- مروری بر برندهای پوشاک فرانسه که مطرح و محبوب هستند

۲- ایو سن لورن طراح پرآوازه مد فرانسوی

۳- ۸ حقیقت در مورد جورجیو آرمانی که تاکنون نمی‌دانستید

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :