امید جعفری در
0

۸ حقیقت در مورد جورجیو آرمانی که تاکنون نمی‌دانستید

۸ حقیقت در مورد جورجیو آرمانی که تاکنون نمی‌دانستید

جورجیو آرمانی پایه‌های امپراتوری خودش را سال ۱۹۷۵ زمانی که مدرسه، درس و دانشگاه را رها کرد و به عنوان یک فروشنده وارد فروشگاه بزرگی شد، تأسیس کرد. بعد از مدتی جورجیو آرمانی از استعداد ذاتی خودش در طراحی و علاقه‌اش به لباس و مد، آگاه می‌شود و اولین بوتیک مستقل خودش را در سال ۱۹۸۱ در میلان تأسیس می‌کند. آرمانی هم اکنون هم تنها وارث این امپراتوری است و از زمان تأسیس تاکنون از محبوبیت برندش کاسته نشده است. همراه «چی بپوشم» باشید تا هشت واقعیت در مورد برند جورجیو آرمانی که شاید تاکنون نمی‌دانستید را با هم مرور کنیم.

single_content ad banner

 

شغل مورد علاقه جورجیو آرمانی

جورجیو آرمانی در مصاحبه‌های مختلف گفته است که اگر دوباره می‌توانست به سال‌های جوانی خودش برگردد، هیچ وقت سراغ دنیای مد نمی‌رفت و به جای آن شروع به فیلم‌سازی می‌کرد. جورجیو آرمانی در مصاحبه‌های زیادی خودش را، یک بازیگر شکست خورده، تهیه کننده، کارگردان و حتی فیلم بردار معرفی کرده است. او اهمیت زیادی به سینما و بازیگری می‌دهد، به طوری که تهیه لباس‌های فیلم‌های معروف هالیوودی توانست به شهرت او کمک فراوانی کند. رشد برند او در آمریکا، مدیون ارتباط نزدیکش با هالیوود و بازیگرانی همچون رابرت دنیرو است.

جورجیو ارمانی

 

جورجیو آرمانی کاپشن‌های خلبانی را باب کرد

کاپشن‌های چرم که این روزها به کاپشن موتورسواری و خلبانی مشهورند، در خلال جنگ جهانی دوم برای گرم نگه داشتن خلبان‌ها در داخل کابین هواپیما طراحی شده بود. در آن سال‌ها تنها راه گرم نگه داشتن خلبان، لباس‌های این چنینی بود. آرمانی در سال ۱۹۷۰ برای اولین بار ایده ورود این کاپشن‌های به دنیای مد مردانه را مطرح کرد و از آن زمان تاکنون، مدل‌های مختلفی از این کاپشن‌ها به لطف جورجیو آرمانی و همتایانش در دنیای مد، طراحی و دوخته شده‌اند.

 

جورجیو آرمانی عاشق ورزش است

جورجیو آرمانی از علاقه‌مندان به فوتبال است. تیم مورد علاقه او چند سال پیش چلسی بود ولی هم اکنون او علاقه شدیدی به تیم ایتالیایی اینترمیلان دارد. نکته جالب توجه در مورد آرمانی این است که علاقه او به فوتبال باعث شد، در سال ۱۹۹۴ لباس‌های تیم ملی ایتالیا برای شرکت در جام جهانی همان سال را طراحی و تولید کند.

ارمانی

 

جورجیو آرمانی تولیدات محصولات غذایی دارد

مد برای آرمانی فراتر از لباس‌ها پیش رفته است. جورجیو آرمانی در شهر فلورانس ایتالیا، کارخانه بسته بندی و تولید شکلات‌های معطر و طعم‌دار لوکس دارد. شیرینی‌سازی او، علاوه بر تولیدات روزانه، شیرینی‌های ویژه‌ای برای روزهای مخصوصی از سال تولید می‌کند.

 

 

اولین شعبه خارج از ایتالیای جورجیو آرمانی در چین بود

آرمانی از اولین برندهایی بود که نخستین شعبه خودش را توانست در دهه نود میلادی، در چین افتتاح کند. درست ده سال بعد و در سال ۲۰۱۰ بود که آرمانی، پای خودش را به بازار آمریکا گذاشت. آرمانی اولین برند محبوبی بود که توانست فروش محصولاتش را به صورت فیزیکی و الکترونیکی در سطح آسیا گسترش دهد.

جورجیو ارمانی

 

لباس خدمه پرواز آلیتالیا را جورجیو آرمانی طراحی کرده بود

در اوایل دهه نود میلادی، جورجیو آرمانی، لباس‌های خدمه شرکت هوایی آلیتالیا را طراحی کرده بود؛ اما در سال ۱۹۹۵ مجله نیویورک‌تایمز با کنایه در مورد لباس‌های این شرکت هوایی سخن گفت. در مقاله‌ای، نویسنده به شکلی طعنه‌آمیز از اهمیت دادن شرکت هوایی آلیتالیا به مد و لباس خدمه، بیشتر از کیفیت پروازی، سخن گفت. همین گوشه‌کنایه‌ها باعث شد تا لباس‌های جورجیو آرمانی در سال ۱۹۹۵ تعویض شود.

ارمانی

 

برند جورجیو آرمانی شهر میلان را توسعه داد

این برند آرمانی بود که میلان را تبدیل به قطب مد دنیا کرد. طوری که هرساله هفته مد میلان بزرگ‌ترین گردهمایی بزرگان دنیای لباس را پذیرا است. برندهای دیگر مد همانند دولچه اند گابانا، پرادا و موسکینو هم در میلان قرار دارند ولی همه آن‌ها اعتراف می‌کنند که از آرمانی تقلید کرده‌اند و پیشرفت خودشان چه بسا مدیون برند آرمانی هستند.

جورجیو ارمانی

 

محدودیت‌های برند آرمانی

در سال ۲۰۰۶، جورجیو آرمانی اولین برندی بود که از مدل‌هایی که شاخص توده بدنی زیر ۱۸ داشتند، استقبال نکرد و آن‌ها را برای نمایش لباس خودش استفاده نکرد. آرمانی قصد داشت با این کارش، نگرانی افراد از BMI خودشان را کاهش دهد. در همان سال بود که آرمانی مصاحبه‌ای کرد و گفت که از قصد این کار را کرده است تا نگرانی‌ها در مورد شاخص توده بدنی، از دنیای مد فراموش شود.

امیدوار هستیم که توانسته باشیم دانش شما را در مورد برند جورجیو آرمانی ارتقا دهیم. اگر این مطلب را دوست داشتید، می‌توانید به مطالب مرتبط ما هم نگاه بیاندازید.

 

مطالب مرتبط:

۱- برند آف وایت و ۷ حقیقت جالب در مورد آن که تاکنون نمی‌دانستید

۲- برند گوچی و ۱۵ حقیقت جالب و خواندنی در مورد این برند ایتالیایی

۳- با ریکاردو تیشی ؛ طراح ایتالیایی برندهای مطرح مد و لباس آشنا شویددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :