نیما بهنود طراح لباس ایرانی

0

نیما بهنود طراح لباس ایرانی از چهره‌های شناخته شده مد در جهان است که با نوآوری توانسته گرافیک و مد را ترکیب کرده و سبک جدیدی بیافریند. نیما بهنود اولین طراح مدی است که خطوط نستعلیق فارسی را بر روی لباس طراحی و رایج کرده است و در این مقاله می‌خواهیم به سبک طراحی و برند نیما بهنود طراح لباس ایرانی بپردازیم.

نیما بهنود چگونه برند نیمانی را خلق کرد؟

نیما بهنود در 27 مرداد 1355 در تهران به دنیا آمده است. او در سانفرانسیسکو در رشته گرافیک تحصیل کرده و در سال 2000 وارد مدرسه عالی مد نیویورک  (FIT : Fashion Institute of Technology)  شده و پس از فارغ التحصیلی گروه مد نیمانی را که برند محصولات وی است تاسیس کرده است.

برند نیمانی

برند نیمانی

برند نیمانی

در میان ایرانیان خارج از کشور، برند نیمانی و تی شرت‌های آن، به عنوان یکی از زیباترین نمونه‌های کار آفرینی با استفاده از عناصر فرهنگی ایران شناخته شده است. نیما بهنود ساکن نیویورک است و در سال‌های گذشته با استفاده از خوشنویسی که هنری قدیمی اما ناشناخته در خارج از کشور است اقدام به تولید تی شرت‌های دست دوزی نموده که در مدتی کم در بازار پر رقابت مد توانسته جای پای محکمی برای خود باز کند.

نیما بهنود طراح لباس ایرانی

او خوش نویس نیست و حتی طرح‌هایی که به کار می‌برد بدیع نیستند، اما هنر او  که تلفیق خوشنویسی و تی شرت است اقدامی بسیار نوآورانه است که با تمجید کارشناسان و منتقدان و خریداران مواجه شده است. برند نیمانی امروزه و در مدت بسیار کوتاه به برندی شناخته شده در تولید تی شرت‌های دست دوز تبدیل شده است.

نیما بهنود طراح لباس ایرانی

برند نیمانی، محبوب در میان هنرمندان

محصولات نیمانی در کشورهای مختلف جهان در شوهای کوچک و بزرگ عرضه می‌شوند. از هنر پیشه‌های ایرانی تاکنون بهرام رادان، پیمان معادی و میترا حجار در تبلیغ این محصولات با وی همکاری کرده‌اند. او حتی برای کریستیانو رونالدو فوتبالیست مشهور نیز طراحی لباس انجام داده است.

یکی از مهم ترین ویژگی‌های برند نیمانی این است که از هر محصول تنها یک مدل تهیه شده و لذا منحصر به فرد است. همچنین نیمانی در ایران هیچ نمایندگی رسمی نداشته و تمام محصولات خود را به صورت اینترنتی به فروش می‌رساند.

نیما بهنود طراح لباس ایرانی

مطالب مرتبط:

1- پل اسمیت طرح لباس مردانه

2- توری برچ طراح موفق امریکایی

3- ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

sepehr در تاریخ 08 نوامبر 2016

امیدوارم که همیشه سالم و سربلند باشن

سونیا در تاریخ 11 ژوئن 2017

من عاشق نیما بهنود هستممممارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :