بهراد در
0

تاریخچه برند لیوایز

تاریخچه برند لیوایز

لیوایز یکی از مشهورترین برند های پوشاک و مخصوصا جین محسوب میشه که تاریخچه اون به سال ها قبل بر می گرده. این برند یکی از پیشرو ترین و خوش نام ترین برند ها در زمینه تولید پوشاک جین محسوب میشه و امروز در چی بپوشم قصد داریم مختصرا تاریحچه برند لیوایز رو مرور کنیم.

این برند توسط لیوایز استراس ایجاد شد. وی در سال 1828 در باواریای آلمان متولد شد. بعد از مرگ پدرش در سال 1846، او و خواهرش به نیویورک رفتن تا با دیگر برادراش تو شرکت فروش خشک بار کار کنند. در زمانی که طلایابی خیلی معمول شده بود، او هم به ساحل غربی رفت تا به دنبال طلا باشه ولی بعد از مدتی شعبه ای از فروش خشک بر به نام لیوایز استراس را پایه گذاری کرد.

تاریخچه برند لیوایز

در همین زمان ها هم شلوار های جین پوشیده می شدند ولی اگه یکی از اونها رو می دیدید، عمرا تشخیص می دادید که همین جین های آبی معروف هستن. دیویس شخصی بود که این شلوارها رو تولید می کرد و وقتی از او خواسته شد که جین های مقاوم تری درست کنه از پرچ های فلزی و نوع جدیدی از جین استفاده کرد ولی توانایی ثبت اختراع رو نداشت برای همین رفت پیش صاحت برند لیوایز استراس و اونها با هم شراکت خودشون رو شروع کردن.

تاریخچه برند لیوایز

در دهه 1960 فقط وع سرتاپایی جین تولید میشده که توسط کارگران استفاده میشد. در اواخر دهه 1960 بالاخره جین های آبی معروف که امروزه میبینیم پدیدار شدن و بلافاصله محبوبیت عمومی هم پیدا کردن.

تاریخچه برند لیوایز

این برند الان در برج لیوایز در نزدیکی سان فرانسیسکو قرار داره. این کمپانی امروز بیشتر از 15 هزار کارمند داره و با بیشتر از 2800 زیر شاخه ای که داره، جزو یکی از بزرگ ترین شرکت های دنیا محسوب میشه.

مطالب مرتبط:

1- به هیچ وجه شلوار جین تان را نشویید

2- لیوایز و گوگل نسل جدید پوشاک را تولید می کنند

3- ۱۱ لباسی که هر خانمی باید در کمد لباس هایش داشته باشددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :