این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

بله درست است! پوشیدن یک سری آیتم‌ها از نظر قوانین مد و فشن در عروسی کاملا غیر اصولی و غیر متعارف است. می‌دانیم که دوست دارید هرچه زودتر این آیتم‌ها را بشناسید و روش اصولی پوشیدن آن‌ها را بدانید. این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید.

مطالب مرتبط:

۱- راهنمای انتخاب کفش عروسی

۲- واسه عروسی تو بهار چی بپوشم؟

۳- انتخاب کفش مناسب برای کت و شلوار

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

۱- لباس مجلسی سفید حالت‌دار

این مجلس عروسی شما نیست و شما عروس نیستید. پس بهتر است از پوشیدن لباس مجلسی‌های سفید حالت دار که شاید موجب  اشتباه گرفتن شما و عروس شود خودداری کنید.

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

۲- هر نوع سویشرت

کلا پوشیدن سویشرت در عروسی کار جالبی نیست و از پوشیدن هر مدل از آن خودداری کنید. این لباس‌ها برای استفاده روزمره طراحی شده اند و مناسب مجالس رسمی نیستند.

۳- هرچیزی که موجب دیده شدن سینه بند شما شود

در مجلس عروسی این یک مورد معمولی نیست که سینه بند شما از کنار یا از زیر لباستان معلوم شود. پس حتی اگر سفید هم می‌پوشید طوری رنگ لباس مجلسی‌تان را انتخاب کنید که به اندازه کافی کدر باشد تا سینه بند شما نمایان نشود. ولی قانون لباس زیر این است که همواره هم رنگ پوست شما باشد تا در زیر لباس‌های سفید دیده نشود.

۴- آرایش زیاد و خلیجی

اگر کمی دقت کنیم این مدل آرایش‌ها هم مناسب عروسی نیستند و دید دیگران را نسبت به ما عوض می‌کنند. سعی کنیم آرایش‌های ساده و کم داشته باشیم.

۵- لباس مجلسی طرح پلنگی

این گونه ساپورت‌ها و یا لباس‌های بلند مجلسی اصلا مناسب عروسی نیستند و می‌توانید در مهمانی‌های دیگر از آن‌ها استفاده کنید. به جای آن‌ها از لباس زنانه طرح‌دار استفاده کنید. مراسم های عروسی زمان امتحان کردن تیپ های مختلف و آزمون و خطا نیست. بهتر است با بهترین ظاهر خود در جمع حاضر شوید و لباس‌هایی که طرح‌های رسمی‌تری دارند انتخاب کنید.

۶- صندل هم ممنوع است

صندل هم از مواردی است که پوشیدن آن در مجلس عروسی جایگاهی ندارد و خارج از عرف است. به جای آن کفش پاشنه بلند و کفش‌های مجلسی زیادی در لیست انتخاب‌های شما هستند.

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

۷- شلوار جین پاره هرگز

هرگز آن مدل شلوار جین که برای فعالیت‌های روزمره می‌پوشید را در عروسی نپوشید. هر چند هیچ مدل شلوار جینی برای عروسی مناسب نیست اما اگر بازهم قصد پوشیدن دارید انواع پاره را انتخاب نکنید! شلوار جین برای مراسم های رسمی مناسب نیست. حتی اگر با خود فکر میکنید شلوار جین شما کاملا نو است و با کت اسپرت به خوبی ست می‌‎شود بهتر است برای حضور در مراسم عروسی یک لباس مجلسی‌تر و شیک انتخاب کنید.

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

۸- پیراهن آستین کوتاه

راه اصولی و متعارف پوشیدن پیراهن، پوشیدن آستین بلند است. شاید بگویید من گرمایی هستم و گرمم می شود. بالا زدن آستین را برای همین مواقع است. می‌توانید در حین شام خوردن یا موقعی که گرمتان می‌شود آستینتان را بالا بزنید.

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

۹- سرتا پا مشکی نپوشید

به مجلس عروسی دعوت شده‌اید و نه مجلس عزا. پس رنگ‌های تیره را درآورده و رنگ‌های روشن بپوشید. به غیر از مشکی انتخاب‌های بسیاری برای پوشیدن دارید. با انتخاب یک پیراهن رنگ روشن و یا کراوات و پوشت رنگی با کت و شلوار مشکی می‌توانید ظاهر خود را برای شرکت در مراسم عروسی متعادل کنید.

۱۰- شلوارک نپوشید!

بعید می‌دانم کسی در کشور ما همچین کاری را انجام دهد ولی محض اطلاعتان می‌گویم که پوشیدن شلوارک در مراسم عروسی چه برای کودکان و چه بزرگسالان کاری غیر معقول است.

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

۱۱- کلاه نگذارید

منظور ما همه کلاه‌ها نیست. منظور کلاه‌های نقاب دار یا کلاه‌هایی که مناسب حال مجالس عروسی نیستند است. پوشیدن کلاه‌های کابوی و کلاه شاپوری مانعی ندارد.

۱۲- لباس‌های بدن نما

این لباس‌ها از نظر عرفی و شرعی هم مناسب حال عروسی نیستند. سعی کنید پوشیده باشید.

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

۱۳- رنگ‌های نئونی ممنوع است

با این کار باعث می‌شوید در عکس‌های عروسی همه قبل از عروس شما را ببینند. از آنجایی‌که نه جشن تولد است و نه عروسی شما پس از پوشیدن رنگ‌های جیغ مثل صورتی و سبز جیغ خودداری کنید.

۱۴- رنگ‌های براق

شما به عروسی دعوت شده‌اید نه یک مهمانی و یا دورهمی! از طرفی شما عروس نیستید که این گونه لباس بپوشید و در مرکز توجهات باشید. تا حد ممکن لباس‌های گران قیمت و جواهراتتان را باهم ست کنید و این گونه لباس‌ها را نپوشید.

۱۵- تاکسیدو 

تاکسیدو یا اسموکینگ نوعی کت مردانه است که یقه ایستاده دارند و در دوخت آن از پارچه ماهوت براق مشکی استفاده می‌شود. چون این لباس شباهت زیادی به لباس داماد دارد بهتر است از پوشیدن آن در مراسم عروسی خودداری کنید.

این لباس‌‎‎ها را در عروسی نپوشید

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 13 آوریل 2017

چه نکته خوبی در مورد لباس مجلسی گفتید مرسی محمد رضا جانارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :