پاک کردن لکه وایتکس به کمک نکات کاربردی و ساده

0

پاک کردن لکه وایتکس کار ساده ای نیست. استفاده از شوینده های قوی مانند وایتکس سبب رنگ پریدگی سطح لباس می‌شود. آیا پاک کردن لکه وایتکس امکان پذیر است؟ اگر به دنبال روش‌های رایج هستید باید به شما بگوییم که این روش‌ها کارساز نیستند، برای پاک کردن لکه وایتکس با چی بپوشم همراه باشید. 

 

پاک کردن لکه وایتکس

آیا پاک کردن لکه وایتکس ممکن است؟

مهم ترین دلیلی که باعث می‌شود به سراغ وایتکس و سایر شوینده های قوی برویم، قدرت آن‌ها در حذف لکه است؛ اما مشکل از جایی شروع می‌شود که خود این شوینده‌ها بر روی لباس‌ها به خصوص لباس‌های رنگی لکه ایجاد می‌کنند. اگر بخواهید بدانید که آیا می‌توان لکه وایتکس را از بین برد باید صادقانه بگوییم که خیر! اما می‌توان اثر آن را کاهش داد.

 

پاک کردن لکه وایتکس

۱- به محض این که لباس با سفیدکننده تماس پیدا کرد آن را با آب سرد آبکشی کنید تا وایتکس اضافی روی آن شسته شود و روی لباس باقی نماند.

۲- مقداری جوش شیرین را با آب مخلوط کنید، خمیری از جوش شیرین بدست می‌آید آن را بر روی لکه قرار دهید، جوش شیرین باعث کاهش اثر وایتکس می‌شود.

۳- اگر لباس شما تیره (مشکی) است بهتر است مقداری الکل ایزوپروپیل را با پنبه بر روی لکه وایتکس بکشید، الکل کمک می‌کند که رنگ به پارچه برگردد.

۴- اگر لکه بزرگ است و رنگ لباس هم تیره نیست بهتر است روش رنگرزی را امتحان کنید. برای انجام این کار می‌توانید به متخصص رنگرزی پارچه و لباس مراجعه کنید و یا خودتان رنگ مخصوص رنگرزی پارچه همرنگ لباس مورد نظر را تهیه کنید و مطابق دستور نوشته شده روی آن عمل کنید. توجه کنید که این روش برای لباس‌های با الیاف مصنوعی نتیجه مناسبی نخواهد داشت.

 

پاک کردن لکه وایتکس

چگونه مانع ایجاد لکه وایتکس شویم؟

همانگونه که متوجه شدید که پاک کردن لکه وایتکس و سفیدکننده کار ساده‌ای نیست و بهترین روش پیشگیری از وقوع این اتفاق است

۱- قبل از استفاده از وایتکس روی هر نوع لباس برچسب مراقبت لباس را به دقت نگاه کنید و مطمئن شوید که لباس مورد نظر شما Bleach-Safe است.

۲- هرگز وایتکس را مستقیما روی لباس نریزید، این ماده قبل از استفاده باید بر اساس دستورالعمل نوشته شده روی آن با آب رقیق شود و سپس استفاده شود.

۳- هرگز لباس‌های رنگی را با وایتکس نشویید. در این مورد تنها از سفیدکننده‌های اکسیژنه استفاده کنید که خاصیت رنگبری ندارند.

۴- هنگام کار با سفیدکننده لباس‌های کهنه بپوشید تا نگران پاشیدن آن روی لباس‌ها و لک شدن آن نباشید. استفاده از دستکش لاستیکی و ماسک را نیز فراموش نکنید.

 

 

مطالب مرتبط:

۱- ۱۱ روش برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس

۲- راه های پاک کردن لکه واکس از روی لباس

۳- نحوه پاک کردن لکه استفراغ از روی لباس کودک و نوزاد

۴- نکات کاربردی برای پاک کردن لکه نوشابه روی از لباس

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 19 ژانویه 2018

عالی بود چی بپوشم ولی واقعا این مشکل برای من خیلی بوجود اومده و حیف که نمیشه لباس هامو دوباره درست بکنم

صادق در تاریخ 19 ژانویه 2018

اگه ممکن هست لینک پاک کردن لکه رژ لب از روی لباس رو برام ارسال کنید

سارا هنجنی در تاریخ 19 ژانویه 2018

سلام
لینک پاک کردن لکه رژ لب خدمت شما دوست عزیز

تبسم . در تاریخ 04 ژانویه 2021

سلام روی کابینتم یکم لکه ایجاد شده بود ..وابتکس ریختم که پاک بشخ ..اما بدتر شد الان زرد شده . چیکار کنم تازه کابینت زدیم خیلی ناراحتم 😑
چیکار کنم این لکه ی زرد پاک شه ..کابینت سفید زرد بشخ خیلی هم بد دیده مبشخارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :