۱۰ قانون طلایی برای شیک پوش بودن

نادیده گرفتن نکات ساده‌ و کوچک، می‌توانند باعث نامناسب بودن لباس شما بشوند. یک اتفاق کوچک و یا عدم آگاهی از آخرین روند پوشش و مد، می‌تواند دلیلی برای بد لباسی شما باشد. در این مقاله قصد داریم به بیان ۱۰ قانون طلایی برای شیک پوش بودن بپردازیم. با «چی بپوشم» همراه باشید.

ad banner

 شیک پوش بودن هوسی است که بیشتر مردان در سر دارند، اما تقریباً اکثر آن‌ها احساس می‌کنند که این یک هدف دست نیافتنی است. اما در واقع چنین چیزی صحت ندارد. می‌توان انتخاب لباسی به روز و سبکی مناسب را در این ۱۰ قانون طلایی شیک پوشی خلاصه کرد. با به کار بردن این قوانین، می توانید همه نظرات مثبت را همیشه جذب خود کنید.

 

از سبک پوشش اطرافیان الهام بگیرید

قبل از هرچیز، بد نیست که از افرادی که همیشه شیک پوش هستند، الهام بگیرید. البته به دنبال افراد مشهور بودن تنها راه الهام گرفتن نیست، در واقع معمولاً این کار بدترین راه است، زیرا آن‌ها سبک‌های حرفه‌ای، مقدار بسیار زیادی پول و زمان زیادی برای وقت گذاشتن روی سبک و نحوه‌ی پوشش خود دارند.

شما می‌توانید از دوستان، همکاران و یا افرادی که به طور اتفاقی در خیابان می‌بینید، الهام بگیرید. روش دیگر این است که می‌توانید در اینترنت جست و جو کرده و از سبک‌های خیابانی موجود در اینترنت مراجعه کنید. اگر چیزی پیدا کردید که از آن خوشتان آمد، می‌توانید از آن الگوبرداری کنید. همچنین اگر از سبکی خوشتان آمد و خواستید آن را به حالتی که سازگاری و راحتی بیشتری با آن دارید، تغییر دهید، هیچ اشکالی ندارد.

10 قانون طلایی برای شیک پوش بودن

سایز خود را بدانید

وقتی که تصمیم گرفته‌اید چه سبکی بپوشید، باید آگاه باشید که چه سایزی و چه ست و ترکیبی برای بهتر نشان دادن شکل بدن شما مناسب است. ممکن است مد روز ترین لباس‌های شیک و گران قیمت را تهیه کنید، اما اگر آن‌ها را درست ست نکنید، به طور کل تیپ شما خراب می‌شود. باید پی ببرید که اگر پیراهن جذب و شلوار جین چسبان برای شما مناسب است، دقیقا با چه طول و عرضی باید باشد.

این تنها با پوشیدن لباس‌های مختلف و تماشای خود در آینه امکان پذیر است. اگر لباسی بسیار گشاد یا تنگ است باید سایز و ترکیب آن را عوض کنید. شلوار جین چسبان را فقط به خاطر این که به نظرتان جالب است نپوشید، البته اگر به نظرتان ست جذب برایتان مناسب است، ایرادی ندارد. شکل بدن هر فردی متفاوت است و لباس‌های ما انعکاس بدنمان هستند.

10 قانون طلایی برای شیک پوش بودن

به اندازه کافی و بر حسب نیازتان لباس بخرید

حالا از سایز خود آگاه شدید. بعد از آن نوبت خرید لباس است. با لباس‌های اساسی شروع کنید. یک لباس خوب همیشه دارای ساختاری منسجم است. با خرید چند تی‌شرت یقه گرد ساده، شلوار جین در رنگ‌های متنوع، یک پیراهن مردانه، یک پیراهن جین، چند ژاکت کشباف یقه گرد و سوئیشرت، هرچیزی که به آن نیاز دارید را تهیه کرده‌اید. برای این که لباس‌هایتان دقیق‌تر باشد، بد نیست به یک خیاطی سر بزنید. مجبور نیستید یک مورد گران را انتخاب کنید، بدون خالی کردن موجودی حساب بانکی خودتان، می‌توانید خیاط‌های خوبی پیدا کنید. با این روش، پیراهن‌های اندازه‌تر و لباس‌های کشباف مناسب‌تری خواهید داشت. یک مرد می‌تواند فقط همین لباس‌ها را داشته باشد، اما اگر دنبال این هستید که بیشتر با شخصیت به نظر برسید و سبک منحصر به فرد خودتان را داشته باشید، لازم است تا از مدل‌ها و طرح‌های دیگری نیز استفاده کنید.

سبک لباس پوشیدن خود را بشناسید

اینجا جایی است که باید در انتخاب لباس خود، کمی شجاعانه عمل کنید. انتخاب یک سبک با کمی جستجو قابل انجام و انتخاب است. نشریه‌ها و سایت‌ها همیشه مقالاتی درباره پیش‌بینی مد بر اساس دیده‌های خود از نمایشگاه‌های مد مختلف در سراسر دنیا، منتشر می‌کنند. ما پیشنهاد نمی‌کنیم که همیشه به طور کامل پیرو مد باشید، زیرا دائما تغییر می‌کند و هزینه زیادی بر می‌دارد. اما به این معنا نیست که به طور کل مد را نادیده بگیرید.

محوریت مد امسال، لباس کار است، لباس مناسب کار برای پوشیدن در اجتماع، با زیبایی دهه ۷۰ و شلوارهایی با پاچه‌های تنگ‌تر. با خرید دو سه مدل از این سبک که البته در آن راحت باشید، و این که کمی شجاع‌تر از قبل باشید، صاحب تیپ جدیدی می‌شوید که البته بعد از مدتی به آن عادت می‌کنید.

کفش‌های مناسب بخرید

وقتی که بحث مراقبت از پا باشد، باید حداقل یک جفت کفش دقیق و مناسب داشته باشید. این می‌تواند از نوع بروگ (پاشنه کوتاه)، دربی و یا مانک (سگک دار) باشد. نباید تنها برای ست شدن لباس، کفش را انتخاب کرد، اما می‌توانید آن را با شلوار جین و پیراهن آکسفورد ست کنید. نکته مثبت انتخاب یک کفش دقیق و مناسب این است که محدودیت زمان ندارد و از مد نمی افتد و همیشه می‌توانید از آن استفاده کنید.

10 قانون طلایی برای شیک پوش بودن

کفش اسپرت

اگر مشکل مالی ندارید، داشتن بیش از یک جفت کفش اسپرت یا کفش راحتی، بسیار خوب است. با شلوار جین یا شلوارک ست فوق‌العاده‌ای خواهد شد.

همچنین به یک کفش با دوام و سنگین برای فعالیت‌های سنگین‌تر و تفریحات آخر هفته هم نیاز خواهید داشت.

10 قانون طلایی برای شیک پوش بودن

هر لباسی برای موقعیتی مناسب است

هیچ وقت در مراسم رسمی با شلوار جین غیرمعمولی، تی شرت با طرح گرافیکی و کفش اسپرت ظاهر نشوید. راجع به جایی که می‌خواهید بروید فکر کنید و اینکه افراد حاضر چه می‌پوشند و چه طرز تفکری دارند.

خانه تکانی در کمد لباس‌ها

حالا کمد لباس‌های شما تکمیل شده است. احتمالا وقت آن رسیده که لباس‌هایی که نمی‌پوشید، اندازه نیست و یا قدیمی شده‌اند را کنار بگذارید. اگر شلوار جدید خود را می‌خواهید با تی‌شرتی که دارای کثیفی پاک نشدنی است ست کنید، همه زحماتتان هدر می‌رود. از لباس‌های نامناسب خود بگذرید. همچنین می‌توانید این لباس‌ها را به خیریه بدهید.

10 قانون طلایی برای شیک پوش بودن

نکات تکمیلی

اکنون وقت آن رسیده که نکات تکمیلی را برای ظاهر خود به کار ببرید. وقتی نوبت اضافه کردن این وسایل جانبی (اکسسوری) می‌رسد، معتقد هستیم که کم آن هم زیاد است. یک ساعت مناسب برای خود تهیه کنید. نیاز نیست خیلی گران باشد، اما پیشنهاد ما چیزی است که هم با لباس رسمی و هم لباس راحتی مناسب باشد. اگر از طرفداران کلاه هستید، مدل کشباف، لبه دار و اگر اهل ماجراجویی هستید کلاه باکت مناسب است. یک کوله پشتی بزرگ و خوب همیشه مفید است. ساک دستی نیز برای باشگاه رفتن و گردش‌های آخر هفته بسیار مناسب است.

مطالب مرتبط:

۱-چگونه لباس‌های مردانه خاکستری بپوشیم؟

۲- بهترین شلوارها متناسب با اندام آقایان

۳- کدامیک از پیراهن‌های مردانه نیاز به کراوات دارند؟

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 29 مارس 2017

شیک پوشی و خوش پوشی بهترین کاریه که هر مردی باید رعایت کنه. مرسی چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :