کدام نوع کرم ضد آفتاب را انتخاب کنم؟ + پیشنهاد خرید

کدام نوع کرم ضد آفتاب را انتخاب کنم؟ کرم های ضد آفتاب را می توان به دو دسته عمده طبقه بندی کرد: کرم های ضد آفتاب شیمیایی و فیزیکی. با چی بپوشم همراه باشید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری را در اختیارتان قرار دهیم. 

 

 

کدام بهتر استSunscreen یا Sunblock

کرم‌های ضد آفتاب شیمیایی

کرم های ضد آفتاب شیمیایی یا همان Sunscreen ها حاوی مواد تشکیل دهنده ویژه ای هستند که به عنوان فیلتر عمل می کنند و باعث کاهش نفوذ اشعه ماوراء بنفش به پوست می شوند. این کرم های ضد آفتاب اغلب بی رنگ هستند و باعث ایجاد یک لایه نازک بر روی پوست می شوند. این کرم های ضد آفتاب معمولا حاوی مواد شیمیایی  جذب کننده UVA و UVB هستند. ضد آفتاب های فیزیکی یا همان sun block ها حاوی مواد تشکیل دهنده ای مثل تیتانیوم دی اکسید واکسید روی که به صورت فیزیکی مانع جذب اشعه ماوراء بنفش می شود. Sunblock ها مانع جذب هر دو اشعه UVA و UVB می شوند. این نوع ضد آفتاب ها اغلب برای مردم غیر قابل قبولند به دلیل اینکه دارای رنگ خیلی روشن (سفید) هستند و به آسانی شسته نمی شوند.

 

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

کدام بهتر استSunscreen یا Sunblock

کرم‌های ضد آفتاب فیزیکی

با این حال برخی از محصولات جدید اکسید روی  دارای رنگ متناسب با پوست هستند که مورد علاقه جوانان نیز می باشد. کرم های ضد آفتاب فیزیکی  برای  افرادی توصیه می شود  که معمولا  حساسیت بالایی به   اشعه ماوراء بنفش(UVR)دارند.

 

 

 

مطالب مرتبط:

1- چه کار کنیم در تابستان عرق سوز نشویم؟

2- محافظت از پوست بدون استفاده از کرم ضد آفتاب

3- کرم ضد آفتاب مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

مائده قربان زاده
نویسنده: مائده قربان زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :