تحریریه چی بپوشم در
417

ترفندی برای شناخت رژ لب‌های سمی؛ این ترفند را یاد بگیرید و دیگر رژ لب سمی استفاده نکنید

ترفندی برای شناخت رژ لب‌های سمی؛ این ترفند را یاد بگیرید و دیگر رژ لب سمی استفاده نکنید

رژ لب از مواد مضر زیادی مانند فلزات سمی سنگین سرب، کادمیوم، جیوه و آنتیموان تشکیل شده و خانم‌ها با مصرف طولانی مدت ازاین فرآورده آرایشی این سموم را وارد بدن خود می‌کنند.

ترفندی برای شناخت رژ لب‌های سمی

شیما حلاج کارشناس فرآورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو در هشدار به خانم‌ها در خصوص استفاده بیش از اندازه از لوازم آرایشی هشدار داد و گفت: برخی از خانم‌ها به دلیل افراط در آرایش صورت، سلامتی خود را با چالش مواجه می‌کنند.

وی با اشاره به افزایش میزان استفاده از رژ لب در خانم ها بیان کرد: این فرآورده آرایشی مواد مضر زیادی مانند فلزات سمی سنگین سرب، کادمیوم، جیوه و آنتیموان در خود دارد؛ بنابراین خانم‌ها باید برای پیشگیری از آسیب‌های ناشی از افراط در استفاده از فرآورده‌های آرایشی، نسبت به مصرف این محصولات احتیاط کنند.

کارشناس فرآورده‌های آرایشی سازمان غذا و دارو در خصوص مضرات استفاده طولانی مدت از رژلب توضیح داد: زمانی که رژ لب با عناصر و ترکیبات نام برده شده برای ساعت‌های طولانی روی لب باقی می‌ماند، ممکن است مواد اولیه آن که از آلاینده‌های معمول زیست محیطی هستند به طور ناخواسته و در اثر خوردن یا آشامیدن مواد غذایی، بلعیده شود؛ که نتیجه آن تماس بدن با مواد سمی است.

حلاج در خصوص اقدامات سازمان غذا و دارو در زمینه استاندارد سازی لوازم آرایشی بیان کرد: در کنار اقدامات نظارتی، شناسه گذاری فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی یکی دیگر از اقدامات اداره کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی، فراهم کردن امکان پیگیری اصالت کالا برای مصرف کنندگان است.

وی در پایان تأکید کرد: اداره کل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی برحسب وظیفه قانونی موظف است تا بر تولید، واردات و ارزیابی‌های ایمنی و کیفی فرآورده های آرایشی و بهداشتی، بر طبق دستورالعمل های معتبر جهانی، نظارت کند.

 

منبع: بهداشت‌نیوز

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :