پنکیک روی پوست صورت‌تان می‌ماسَد؟ پس این روش‌ها را امتحان کنید!

استفاده از پنکیک برای جلا و رنگ و رو دادن به پوست؛ برای خیلی‌ها دلپذیر است؛ چون هم سبک است، هم استفاده‌اش راحت است و هم اینکه به راحتی می‌توان آن را شست. اگر شما هم این طور فکر می‌کنید باید بگوییم در یک بند از این توصیفات از پنکیک اشتباهی وجود دارد که باعث می‌شود با همه علاقه‌مان به این وسیله آرایشی؛ بسیاری از مواقع پشیمان بشویم و یا به مارک آن شک کنیم؛ درحالیکه هم هزینه زیادی برای آن کرده‌ایم و هم پیشنهاد افراد مطمین و متخصص بوده اند.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

اشتباه اصلی ما در مورد پنکیک که در جملات بالا هم بود؛ بر می‌گردد به اینکه فکر می‌کنیم؛ استفاده از پنکیک ساده است؛ در صورتیکه این طور نیست و اتفاقا باید مراحلی را با دقت طی کنید که دچار مشکلاتی مانند ایجاد ترک روی پوست؛ دو رنگ شدن وعدم یکنواختی روی سطح پوست نشوید. بنابراین بد نیست؛ وقت بگذارید و با درست استفاده کردن از آن آشنا شوید تا این بازی را که در آن بازنده شدید؛ ببرید.

با یک صورت تمیز شروع کنید

قبل از اینکه پد پینکیک را بردارید و روی صورت خود بکوبید؛ باید صورت خود را به خوبی شست و شو دهید. این مورد برای زدن کرم پودر هم صدق می‌کند تا به آرایشی عالی دست پیدا کنید.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

برای تمیز کردن پوست از یک شستشو دهنده ملایم صورت، استفاده کنید. شست و شو دهنده‌ای که آنقدر قوی است که پوست شما را خشک می‌کند.

پایه مرطوب بسازید

یک مرطوب کننده مناسب پوست؛ مهمترین چیزی است که باید روی میز توالت هر «آدمی» فرقی نمی‌کند دختر یا پسر باشد.مرطوب کننده‌ای که برای پوست شما با ویژگی‌هایی که دارد؛ ساخته شده است. اگر این مورد را رعایت نکنید؛ خانه پوست را از پایه ویران می‌کنید و به هیچ وجه به آرایشی بی‌عیب و نقص دست پیدا نمی‌کنید.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

مرطوب کننده همیشه به صاف شدن پوست کمک می‌کند. اما زمانیکه می‌خواهید از کرم پودر یا کانسیلر استفاده کنید، استفاده از مرطوب‌کننده قبل از آن؛ به خصوص برای خانواده پوست‌های خشک بسیار ضروری است.

اگر لکه‌های خشکی روی صورت خود دارید، استفاده از پنکیک برای شما مناسب نیست و هر چقدر هم مراحل را درست اجرا کنید؛ پوست یکنواختی نخواهید داشت و پوست شما خشک‌تر از آنچه هست به نظر می‌رسد.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

گذشته از پیگیری از طریق متخصص پوست؛ یکی از دلایل این خشکی ها؛ کم آبی است. پس حتما آب زیادی بنوشید و از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. این موضوع بسیار مهم است، حتی برای دخترانی با گروه پوست چرب.

بستن منافذ خود با پرایمر

هرگز قدرت پرایمر را دست کم نگیرید. پرایمر نقش مهمی در چسبیدن پودر یا پایه آرایش به صورت شما دارد.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

این مورد برای کسانی که روی صورتشان خراش و یا جای آکنده مانده ضروری است. . پرایمر تمام منافذ پوست شما را می‌بندد و آن را صاف‌تر می‌کند و پودر می‌تواند به صورت یک دست روی پوست شما بنشیند و در آن فرو نرود و بعد از مدت کوتاهی محو نشود.

با کرم پودر شروع کنید

بعد از آماده‌سازی اولیه، با کرم پودر شروع کنید. پودرهای فشرده فقط پوششی شفاف تا متوسط به شما می‌دهند. بنابراین اگر به پوشانندگی کامل نیاز دارید، قبل از پودر با یک لایه کرم پودر و کانسیلر؛ یکنواخت‌سازی انجام دهید.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

توجه داشته باشید که اگر نمی‌خواهید پوشش کاملی روی پوست داشته باشید و تنها روی نقاط خاصی تمرکز دارد مانند پیشانی؛ چانه؛ گونه‌ها و همچنین به هیچ وجه دوست ندارید از کرم پودر استفاده کنید از این مرحله صرف نظر کنید.

برس پودر یا اسفنج آرایشی

تکنیک استفاده از پودر فشرده یکسان است؛ حتی اگر آن را روی یک لایه فونداسیون بزنید و یا مستقیماً بعد از پرایمر بمالید. برای استفاده از پودر می‌توانید از برس پودر، اسفنج آرایشی، پد و یا هر چیز دیگری استفاده کنید. اما بهترین ابزاری که می‌توانید برای پودر فشرده استفاده کنید عبارتند از: برس پودر و اسفنج آرایشی.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

اگر می‌خواهید تنها یک پوشش شفاف ایجاد کنید، می‌توانید فقط با یک برس پودر، پودر را روی صورت خود بزنید. اما اگر می‌خواهید کمی پوشش متوسط بیشتری داشته باشید، باید از اسفنج استفاده کنید و آن را روی پوست خود فشار دهید.

نکته‌های جانی

پس از استفاده از کانسیلر زیر چشم، فوراً آن را با پودر بپوشانید، در غیر این صورت کانسیلر شروع به چروک شدن می‌کند.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

  • باید پودر را به پوست خود فشار دهید تا به درستی روی لایه‌های دیگر قرار گیرد.
  • اگر پودری به شما احساس خارش و خشکی می‌دهد، مناسب پوست شما نیست.
  • اگر آرایش کامل صورت دارید، روتوش با پنکیک از جنس پودر فشرده واقعا ضروری است.
  • اگر روز طولانی در پیش دارید و قرار نیست زمانی برای انجام بقیه آرایش خود داشته باشید، حمل یک پودر فشرده کافی است زیرا می‌تواند به راحتی کل صورت شما را ترمیم کند. استفاده مجدد از پودر این توهم را ایجاد می‌کند که آرایش خود را تمدید کرده اید.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

پنکیک شناسی

انواع مختلفی از پودرها در بازار موجود است، اما موارد اساسی عبارتند از:

پنکیک فشرده

نکات مثبت: عالی برای استفاده روزمره/ حمل آسان/مناسب برای پوشش رنگ شفاف تا متوسط/ رنگدانه خوب

نکات منفی: باید در فواصل زمانی منظم تمدید شود

مراحل استفاده از پنکیک صورت

 پنکیک شفاف

نکات مثبت: نور را روی صورت باز می‌تاباند/ بافت پوست را برجسته نمی‌کند/ آرایش را برای ساعت‌های طولانی حفظ می‌کند.
معایب: رنگدانه ندارد.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

پنکیک پودری

پنکیک‌های فشرده به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند و در مقایسه با دیگر انواع استفاده آسانی دارند. دارای رنگدانه هستند و در رنگ‌های مختلف موجود است. درست مانند هر کرم پودر یا کانسیلر، شما باید سایه مناسب خود را انتخاب کنید.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

یک رنگ فشرده روشن‌تر از رنگ پوست شما ممکن است در نهایت لکه دار، خشک و پوسته پوسته به نظر برسد. پودری تیره‌تر از رنگ پوست شما می‌تواند به عنوان برنز کننده استفاده شود؛ بنابراین اگر نمی‌خواهید برنزه شوید؛ رنگ پوست خودتان را انتخاب کنید.

خرید آنلاین پودر فشرده ممکن است کمی مشکل باشد. ترجیحاً به فروشگاه بروید و رنگ‌های مختلف را امتحان کنید، زیرا تصاویر آنلاین نمی‌توانند رنگ واقعی را نشان دهند. حداقل بار اول را حضوری خربد کنید.

معایب پنکیک پودری

استفاده از آن برای مبتدیان دشوار است/سفر دوست نیست/ به اندازه پودرهای فشرده رنگدانه ندارد. بافت پوست را برجسته نمی‌کند و پوشش زیادی ندارند.

پودرهای فشرده همیشه حتی در روزهایی که پوستتان حال خوبی ندارد؛ به آرایش کمک می‌کند و با آن می‌توانید کانتور، ابرو و سایه چشم خود را اصلاح کنید.

مراحل استفاده از پنکیک صورت

افزودن یک لایه پودر فشرده مات به محصولات مبتنی بر کرم شما کمک می‌کند که در جای خود باقی بمانند و ذوب نشوند. بنابراین، پس از چند ساعت که آرایش شما شروع به از بین رفتن می‌کند، اولین لایه بیرونی که محو می‌شود پودر فشرده است. به همین دلیل است که باید هر ۳-۴ ساعت یکبار آن را دوباره تمدید کنید.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :