مصی روشن در
1,484

آرایش خود را با این روش‌ها، ماندگار کنید؛ راهکارهایی برای زیبایی در روزهای گرم

آرایش خود را با این روش‌ها، ماندگار کنید؛ راهکارهایی برای زیبایی در روزهای گرم

فرقی نمی‌کند پوست چرب یا خشک داشته باشید ممکن است آرایش شما در طول روز لکه‌دار یا محو شود اما مسلما شما می‌خواهید آرایش‌تان را تا حداکثر زمان ممکن بی‌عیب و نقص نگه دارید. بنابراین ما نکات و تکنیک های را به شما می‌گوییم که باعث شود آرایش شما برای چند ساعت ماندگاری داشته باشد بدون اینکه تغییری در آن ایجاد شود.

افزایش ماندگاری آرایش

یکم: لایه برداری پوست

اولین نکته مهم این است که پوست صورتتان را لایه برداری کنید. آرایش روی پوست لایه برداری شده بهتر انجام می‌شود اما مراقب باشید که بیش از حد لایه‌برداری نکنید.

افزایش ماندگاری آرایش

سعی کنید دو تا سه بار در هفته این کار را انجام دهید. افرادی که پوست چرب دارند می‌توانند هفته‌ای سه بار و افرادی که پوست خشک دارند هفته ای دو بار لایه‌برداری کنند.

دوم: اسفنج آرایشی

از لایه بندی بیش از حد آرایش خودداری کنید. استفاده بیش از حد کرم پودر یا پینکیک باعث می شود محصولات زیبایی شما سریع از بین بروند. لایه های ضخیم به اصطلاح درست روی پوست شما نمی‌خوابند بنابراین بعد از چند ساعت روی صورت می‌لغزند.

افزایش ماندگاری آرایش

با یک لایه نازک شروع کنید و از انگشت خود یا یک اسفنج آرایشی برای مالیدن محصول به پوست خود استفاده کنید.

سوم: پودر تثبیت کننده

پودر تثبیت کننده به شدت به کارتان می‌آید. این پودرها از لکه شدن آرایش صورت شما در طول روز جلوگیری می‌کنند. در آخرین مرحله آرایش از پودری استفاده کنید که با رنگ پوست شما مطابقت داشته باشد.

افزایش ماندگاری آرایش

یک برس مخصوص این کار را به پودر آغشته کنید و به آرامی آن را در امتداد خط فک، گونه‌ها، پیشانی و بینی خود بکشید. اگر پوست شما مستعد تجمع چربی است یک لایه بسیار سبک پودر تثبیت‌کننده به ناحیه T و ناحیه چانه خود اضافه کنید.اما اگر پوست خشکی دارید، اسپری تثبیت کننده آرایش تا حدی به پودر برتری دارد. برای استفاده از اسپری بطری آن را در فاصله حدود پانزه سانتی‌متری از صورت خود نگه دارید و پس از تمام شدن آرایش صورت خود را دو سه بار اسپری کنید.

چهارم: جنس پوست و نوع وسایل آرایش

از محصولاتی استفاده کنید که برای نوع پوست شما فرموله شده‌اند. استفاده از محصولات زیبایی متناسب با پوست شما باعث می‌شود آرایش شما در طول روز تازه به نظر برسد. اگر پوست خشکی دارید، محصولات آرایشی را انتخاب کنید که آبرسانی می‌کنند.

افزایش ماندگاری آرایش

تغذیه پوست خشک با آبرسانی بیشتر از پوسته پوسته شدن آرایش شما در طول روز جلوگیری می کند. اگر پوست شما مستعد تجمع چربی و جوش است، از پودر زیرسازی مات کننده با اسید سالیسیلیک استفاده کنید. به عنوان یک لایه بردار شیمیایی، اسید سالیسیلیک به مبارزه با لکه‌ها و کنترل تولید چربی در پوست کمک می کند.

پنجم: محصولات تاریخدار

تاریخ انقضای محصولات خود را بررسی کنید. محصولات تازه بهتر روی سطح پوست شما می‌خوابند. اگر ریمل، خط چشم یا سایر محصولات آرایشی شما خشک، شکننده یا سفت شده احتمالا تاریخ مصرفشان تمام شده است.

افزایش ماندگاری آرایش

در این بین محصولات پوستی از اهمیت بیشتری برخوردارند.

ششم: دوری از آفتاب و گرما

زمانی که محصولات مراقبت از پوست شما در معرض نور، هوا، گرما، باکتری یا تغییرات دمای بالا قرار بگیرند، میزان تخریب به میزان قابل توجهی زیاد می‌شود. بهتر است محصولات مراقبت از پوست پمپی باشند نه داخل شیشه و برای ماندگاری بیشتر آنها را داخل کمد یا کشوی اتاق خواب خود نگه دارید و از این طریق از رطوبت و نوسانات دما و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید که در حمام بیشتر اتفاق می‌افتد تا حد امکان دوری کنید.

اما در کل مهم نیست که چقدر محصولات مراقبت از پوست خود را با دقت نگهداری می کنید، همیشه باید به تاریخ انقضا بعد از باز کردن دقت داشته باشید. اگر مثلا روی بسته‌بندی محصول شما 12 M  حک شده بود به این معنی است که این محصول را می‌شود به مدت 12 ماه پس از باز شدن نگه داشت.

هفتم: ریمل ضد آب

افزایش ماندگاری آرایش

مشخص است که خانم‌ها برای آرایش چشم‌ها وقت بیشتری صرف می کنند. اما اغلب بعد از چند ساعت رنگ‌ها محو می‌شوند و  ریمل به اصطلاح می‌ریزد. البته مدت‌هاست همه می‌دانند که آماده سازی چشم‌ها برای آرایش با پرایمر خیلی مهم است و استفاده از محصولات ضد آب برای ماندگاری بیشتر اهمیت زیادی دارد با این حال آرایش چشم‌ها چندان دوام نمی‌آورد.

افزایش ماندگاری آرایش

نکته مهم این است که نه فقط پلک‌ها، بلکه مژه‌ها هم باید آماده شوند به خصوص اگر سایه چشم استفاده نشود. برای ماندگاری بیشتر آرایش چشم‌ها تنها چیزی که نیاز دارید یک برس مخصوص آرایش و پودر تثبیت‌کننده است. پودر را خیلی نزدیک به خط مژه بزنید و فراموش نکنید که آن را دور چشم‌هایتان هم بزنید. این پودر چربی اضافی را حتی زیر خط مژه جذب می کند و باعث می‌شود ریمل به اطراف پوست شما مالیده نشود. به این نکته توجه کنید که ریمل ضد آب به معنای ضد روغن نیست. به همین دلیل است که ریمل ضد آب در تماس با پوست چرب می تواند لکه به وجود بیاورد.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :