آرایش ساده صورت را چگونه انجام دهیم؟

همه ما خانم‌ها دوست داریم که زیبایی چهره خود را بهتر نمایان کنیم؛ چه از طریق آرایش کردن، و چه از راه‌های دیگر مثل استفاده از ماسک صورت و غیره. اما بعضی از خانم‌ها آرایش کردن را دوست ندارند و ترجیح می‌دهند که چهره‌ای طبیعی داشته باشند. به همین دلیل است که ما تصمیم گرفتیم تا در مقاله امروز، آرایش ساده صورت را به شما آموزش دهیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

آماده کردن پوست برای آرایش ساده صورت

یک آرایش ساده یعنی شما به میزانی کم از یک کرم پودر و یا پنکیک دقیقا به رنگ پوست صورت خودتان استفاده کنید. بدین ترتیب می‌توانید عیوب پوست خود را بپوشانید و آن را شادابتر و زیباتر نشان دهید. سپس می‌توانید برای برجسته کردن زیبایی‌های طبیعی چهره خود، از یک رژ لب و رژ گونه ملایم استفاده کنید و چشمان خود را نیز کاملا ساده آرایش کنید. در ادامه مراحل این فرآیند را به طور کامل برای شما شرح می‌دهیم.

 

در ابتدا، صورت خود را به خوبی بشویید

قبل از استفاده از هر گونه مواد آرایشی، ابتدا باید پوست صورت خود را برای این فرآیند به خوبی آماده کنید. بهتر است صورت خود را با استفاده از یک شوینده صورت ملایم بشویید تا گرد و غبار و چربی از روی آن کاملا پاک شود. سپس صورت خود را با یک حوله تمیز و نرم و با ضربات آرام خشک کنید.

اگر هنوز هم اثراتی از لوازم آرایش قبلی روی پوست صورتتان باقی مانده است، با استفاده از پنبه آرایش و مایع پاک کننده آرایش این اثرات را از روی پوست خود کاملا پاک کنید. سعی کنید از مواد پاک کننده آرایشی که اکسفولیانت (لایه بردار) هستند استفاده نکنید؛ چون این مواد باعث می‌شوند که پوست صورت شما ملتهب و قرمز بشود.

در ابتدا، صورت خود را به خوبی بشویید

از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید

مواد مرطوب کننده، پوست شما را آبرسانی کرده و آن را کاملا نرم و لطیف می‌کنند. به اندازه یک نخود از کرم مرطوب کننده را روی سر انگشت خود بزنید، سپس آن را روی خطوط پوست صورت خود بمالید. حدودا ۵ دقیقه صبر کنید که مرطوب کننده به خوبی به پوستتان جذب شود. اگر پوست صورتتان مستعد حساسیت و قرمز شدن است، ترجیحا از کرم مرطوب کننده‌ای استفاده کنید که رایحه ندارد. اگر پوست صورت شما به طور طبیعی چرب است، هرگز از کرم مرطوب کننده‌ای که روغن اضافی دارد استفاده نکنید. این مدل کرم‌ها باعث می‌شوند که پوست صورت شما از حالت عادی چربتر شده و جوش بزند.

از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید

از پرایمر آرایشی استفاده کنید

پرایمر آرایشی یکی از مواد آرایشی بسیار مفید است که چند کار مهم برای شما انجام می‌دهد؛ ۱٫ به شما کمک می‌کند تا پوستی نرم و لطیف داشته باشید که مواد آرایشی به خوبی روی آن پخش می‌شوند. ۲٫ پوست شما را مات می‌کند که به خصوص برای خانم‌هایی با پوست چرب و براق مناسب است. ۳٫ کاری می‌کند که میزان ماندگاری لوازم آرایشی روی پوست صورت شما افزایش یابد.

به اندازه یک نخود از پرایمر آرایشی را روی نوک انگشت خود بزنید. سپس آن را روی گونه‌ها، بالای ابروها، و خط بینی خود بمالید (این‌ها قسمت‌هایی هستند که معمولا چرب شده و برق می‌زنند). با استفاده از انگشتان خود پرایمر را به طور یکنواخنت روی دیگر قسمت‌های پوست صورت نیز پخش کنید. چند دقیقه صبر کنید و اجازه بدهید که پرایمر کاملا به پوستتان جذب شود. پرایمر آرایشی کاری می‌کند تا کرم پودر و یا پنکیک روی پوست صورت شما کاملا طبیعی به نظر برسد. همچنین، بهتر است بدانید که استفاده از این محصول آرایشی کاملا اختیاری است.

از پرایمر آرایشی استفاده کنید

 

هایلایت طبیعی پوست برای آرایش ساده

تناژ پوست صورت خود را تعیین کنید

پدیده‌ای به نام هایپر پیگمنتیشن باعث می‌شود تا رنگ نقاط مختلف پوست صورت شما با هم فرق داشته باشند. کسانی که چنین پوستی دارند، معمولا روی پوست صورت خود لکه‌های تیره رنگ، کک و مک، خال، لکه‌های تیره حاصل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، و یا جای زخم باقی مانده از آکنه دارند. در ابتدا پوست صورت خود را به خوبی بررسی کرده و این نقاط را شناسایی کنید. در هنگام زدن کرم پودر، پنکک و یا کانسیلر، حواستان را جمع کنید که این نقاط کاملا پوشانده شده، و پوست صورت شما صاف و یکنواخت به نظر برسد.

تناژ پوست صورت خود را تعیین کنید

روی پوست صورت کرم پودر و یا پنکک بزنید

کرم پودر و پنکک به شما کمک می‌کنند تا عیوب و یا قرمزی پوست صورت خود را بپوشانید و در نتیجه، پوستی صاف و زیبا داشته باشید. برای اینکه احساس سنگینی نکنید و آرایشی طبیعی داشته باشید، بهتر است که کرم پودر و یا پنکک را به رنگی دقیقا مطابق با رنگ پوست خودتان انتخاب کرده، و آن را فقط روی قسمت‌هایی از پوست صورت بزنید که احتیاج به پوشانده شدن دارند. سپس آن را روی صورت محو کنید تا کاملا طبیعی به نظر برسد. می‌توانید این کار را با استفاده از یک برس آرایشی، اسفنج آرایشی و یا انگشت خود انجام دهید.

روی پوست صورت کرم پودر و یا پنکک بزنید

در قدم بعدی، از یک کانسیلر استفاده کنید

متاسفانه گاهی کرم پودر و پنکک نمی‌توانند عیوب پوست صورت را به طور کامل پوشش دهندو اینجاست که کانسیلر به کمک شما میاید. با استفاده از یک برس آرایشی، مقداری کانسیلر روی قسمت‌هایی از پوست صورت که دوست دارید پوشانده شوند و همچنین بر روی پوست اطراف بینی خود بزنید. برای پوشاندن پوست تیره اطراف چشم‌ها، از مقدار بیشتری کانسیلر استفاده کنید. سپس با استفاده از یک اسفنج آرایشی و یا انگشت خود، کانسیلر را کاملا محو کنید تا آرایشتان طبیعی به نظر برسد. برای اینکه چهره‌ای طبیعی‌تر داشته باشید، بهتر است که رنگ کانسیلر را یک درجه روشنتر از رنگ پوست خودتان انتخاب کنید.

در قدم بعدی، از یک کانسیلر استفاده کنید

در آخر از فیکساتور آرایش استفاده کنید

پودر فیکساتور به شما کمک می‌کند تا پوستی مات داشته باشید و همچنین، کاری می‌کند که مدت زمان ماندگاری کرم پودر و یا پنکک روی پوست صورت شما افزایش یابد. شما می‎توانید به دلخواه، از یک پودر فیکساتور بدون رنگ و یا رنگی (که رنگ آن دقیقا مطابق با رنگ پوست صورتتان است) استفاده کنید. با استفاده از یک برس آرایشی بزرگ این پودر را با فرم حرف W روی پوست خود بزنید؛ یعنی از قسمت بالایی صورت و زیر خط رویش مو شروع کنید، سپس روی گونه‌ پودر بزنید، بعد به سراغ استخوان بینی بروید، سپس روی گونه دیگرتان پودر بزنید و در آخر هم دوباره می‌رسید به قسمت بالایی صورت و زیر خط رویش مو.

بهترین مدل پودرهای فیکساتور، پودرهای بدون رنگ هستند که برای هر رنگ پوستی مناسبند. همچنین، این پودرها نور را منعکس می‌کنند، در نتیجه کاری می‌کنند تا پوست صورت شما به شکلی طبیعی و زیبا بدرخشد.

در آخر از فیکساتور آرایش استفاده کنید

آرایش چشم، گونه و لب‌ها

روی گونه‌های خود کمی رژ گونه بزنید

زمانی که تصمیم می‌گیرید تا پوست صورت خود را به شکلی کاملا طبیعی آرایش کنید و آرایش ساده داشته باشید، باید به جای برنزر، از یک رژ گونه با رنگی طبیعی استفاده کنید که رنگ آن تا حد امکان به رنگ طبیعی پوست صورتتان نزدیک باشد. با استفاده از یک برس رژ گونه آن را روی گونه‌های خود بزنید و سپس محو کنید تا کاملا طبیعی به نظر برسد.

روی گونه‌های خود کمی رژ گونه بزنید

یک لایه نازک ریمل بزنید

سعی کنید که تا حد امکان چشمان خود را طبیعی آرایش کنید. در ابتدا با استفاده از یک فرمژه، مژه‌های خود را فر کنید. سپس از طریق یک برس ریمل نازک، یک یا دو لایه ریمل روی مژه‌های خود بزنید. اگر رنگ مژه‌های شما به طور طبیعی مشکی است، می‌توانید از ریمل استفاده نکنید و فقط مژه‌هایتان را فر کنید تا زیباتر دیده شوند. برای یک آرایش ساده همین مقدار ریمل کافی است!

یک لایه نازک ریمل بزنید

 

رنگ طبیعی و زیبای لب‌های خود را بهبود ببخشید

در آخر فرآیند، با استفاده از یک رژ لب و یا برق لب، رنگ طبیعی و زیبای لب‌های خود را بهبود ببخشید. می‌توانید از رنگ صورتی روشن، هلویی، و یا شنی استفاده کنید. سپس روی آن یک لایه برق لب بدون رنگ بزنید. اگر دوست دارید که آرایش لب‌هایتان کاملا طبیعی باشد، می‌توانید از زدن رژ لب صرف نظر کرده و فقط از یک لایه برق لب استفاده کنید.

رنگ طبیعی و زیبای لب‌های خود را بهبود ببخشید

 

مطالب مرتبط:

۱- ۲۰ اشتباه رایج زیبایی که از انجام دادن آن اطلاع نداشتید!

۲- چگونه بهترین آرایشگاه عروس را انتخاب کنیم؟

۳- ۴۵ مدل طراحی ناخن که هر خانم شیک پوشی باید با آن ها بیشتر آشنا شوددیدگاه شما

سارا کشفی در تاریخ 11 دسامبر 2018

وای مرسی از راهنمایی تونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :