۴۵ مدل طراحی ناخن که هر خانم شیک پوشی باید با آن ها بیشتر آشنا شود

0

انتخاب رنگ و مدل لاک ناخن و طراحی ناخن از آن دسته کارهای هیجان‌انگیزی است که همه خانم‌ها عاشق آن هستند! اما به دلیل اینکه این روزها تنوع این رنگ‌ها و مدل‌ها بسیار زیاد شده است، این فرآیند ممکن است برای شما سخت و خسته‌کننده باشد. خوشبختانه روش‌هایی کاربردی وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، گزینه‌های پیش رو را محدود کنید و راحت‌تر تصمیم بگیرید. برای اینکه با روش‌های کاربردی انتخاب رنگ طراحی لاک ناخن آشنا شوید، با چی بپوشم همراه باشید!

 

انتخاب رنگ و مدل طراحی ناخن بر اساس تناژ رنگ پوست

بدین ترتیب، رنگ و مدلی از لاک ناخن را انتخاب می‌کنید که برایتان مناسب‌تر است. عواملی مانند فصلی که در آن قرار دارید، تناژ رنگ پوست‌تان، و سلیقه و تیپ شخصیتی‌تان، از عواملی هستند که می‌توانند در فرآیند انتخاب لاک مناسب شما را راهنمایی کنند.

انتخاب رنگ و مدل طراحی ناخن بر اساس تناژ رنگ پوست

طراحی ناخن برای تناژ پوست روشن

معمولا لاک‌های روشن و لاک‌های رنگ پوست که اصطلاحا به آنها نود می‌گوییم، روی پوست کسانی که تناژ رنگ پوست‌شان روشن یا متوسط است، بسیار زیبا جلوه می‌کند. کسانی که رنگ پوست‌شان روشن است، می‌توانند از رنگ صورتی پوستی برای لاک استفاده کنند. اما اگر پوست شما خیلی روشن است، بهتر است از لاک‌هایی که تناژ رنگ بژ دارند اصلا استفاده نکنید، چون این تناژ باعث می‌شود پوست دست‌تان به رنگ زرد دیده شود.

طراحی ناخن برای تناژ پوست روشن

اگر رنگ پوست شما متوسط است (یعنی نه خیلی روشن و نه خیلی تیره) می‌توانید هم از لاک‌های رنگ پوستی استفاده کنید که تناژ رنگ بژ دارند، هم آنهایی که تناژ رنگ صورتی دارند. هر دو این تناژها روی پوست شما بسیار زیبا و شیک جلوه می‌کنند. بهتر است کسانی که رنگ پوست تیره‌ای دارند، از لاک‌های رنگ روشن و طراحی ناخن با رنگ روشن استفاده نکنند. اما اگر پوست شما تیره است و عاشق رنگ‌های روشن هستید، می‌توانید از رنگ‌های پاستلی استفاده کنید.

 

طراحی ناخن با تناژ رنگ صورتی

اگر شما هم عاشق رنگ صورتی هستید یک خبر خوب برایتان داریم! این رنگ تقریبا روی هر رنگ پوستی زیبا جلوه می‌کند. اگر رنگ پوست شما خیلی سفید است، می‌توانید از انواع تناژهای رنگ صورتی برای لاک خود استفاده کنید. اگر رنگ پوست شما متوسط است، بهتر است از تناژهای هلویی استفاده کنید. کسانی که پوستشان تیره‌تر است، بهتر است از انواع لاک‌های صورتی براق استفاده کنند.

طراحی ناخن با تناژ رنگ صورتی

طراحی ناخن با رنگ آبی

لاک رنگ آبی، یکی از رنگ‌های بسیار محبوب در سرتاسر دنیاست که روی هر رنگ پوستی زیبا جلوه می‌کند. اگر پوست شما خیلی سفید است، لاک رنگ آبی تیره روی پوستتان بسیار شیک می‌شود. اگر رنگ پوست شما متوسط است، ترجیحا از لاک آبی روشن یا آبی آسمانی استفاده کنید. کسانی که پوستشان تیره‌تر است، بهتر است از رنگ‌هایی مثل آبی لاجوردی استفاده کنند.

طراحی ناخن با رنگ آبی

طراحی ناخن با رنگ آبی

طراحی ناخن با لاک رنگ بنفش

لاک رنگ بنفش معمولا روی هر رنگ پوستی زیبا جلوه می‌کند. اما بهتر است تناژ رنگ بنفش را طبق تناژ رنگ پوست خود انتخاب کنید. برای مثال، اگر پوست شما خیلی سفید است، بهتر است از لاکی به بنفش روشن یا (رنگ اسطوخودوس) استفاده کنید. اگر رنگ پست شما متوسط است، ترجیحا از یک لاک بنفش روشن که کمی تناژ خاکستری دارد استفاده کنید. کسانی که پوستشان تیره‌تر است، می‌توانند از انواع لاک‌های بنفش روشن و براق استفاده کنند. همچنین، رنگ بنفش تیره با تناژ آلبالویی روی دست کسانی که رنگ پوستشان تیره است، بسیار زیبا جلوه می‌کند.

طراحی ناخن با لاک رنگ بنفش

طراحی ناخن با لاک رنگ بنفش

طراحی ناخن با لاک رنگ بنفش

 

طراحی ناخن با رنگ قرمز

رنگ قرمز هم از آن رنگ‌های زیبا و فوق‌العاده شیکی است که همه خانم‌ها عاشق آن هستند! اگر پوست شما خیلی سفید است، بهتر است از یک لاک قرمز روشن و کلاسیک استفاده کنید. اگر رنگ پوست شما متوسط است، لاک قرمز با تناژ نارنجی روی دستان‌تان بسیار زیبا جلوه می‌کند. کسانی که پوستشان تیره‌تر است، بهتر است از لاک قرمز تیره استفاده کنند.

طراحی ناخن با رنگ قرمز

طراحی ناخن با رنگ قرمز

بهتر است کسانی که پوست خیلی سفیدی دارند، از زدن لاک‌های شیشه‌ای خودداری کنند. برای اینکه در هنگام خرید تشخیص دهید جنس یک لاک شیشه‌ای ‌است یا خیر، آن را جلوی نور بگیرید. اگر بافت آن خیلی شفاف بود و آن طرف شیشه لاک دیده می‌شد، یک لاک قرمز دیگر با جنس گچی انتخاب کنید.

 

انتخاب رنگ و مدل و طراحی ناخن برای یک مراسم خاص

برای مراسم‌های رسمی طراحی ناخن ساده مناسب است

رنگ‌های خنثی بسیار کاربردی هستند و تقریبا در هر مراسم یا موقعیتی به کار می‌آیند. مثلا اگر قرار است در یک جلسه کاری حضور پیدا کنید، یا می‌خواهید به سر کار بروید، می‌توانید از یک لاک با رنگ خنثی استفاده کنید. برای موقعیت‌های عادی روزمره، و داشتن ظاهری حرفه‌ای و شیک، می‌توانید از لاک‌هایی با انواع تناژهای رنگ خاکستری، سفید، بژ، و همچنین رنگ‌های روشن با توناژ هلویی استفاده کنید.

برای مراسم‌های رسمی طراحی ناخن ساده مناسب است

 

برای تعطیلات از طراحی ناخن با رنگ‌های روشن استفاده کنید

می‌توانید برای تنوع، در تعطیلات مختلفی که یک مناسبت خاص دارند، از یک رنگ لاک مرتبط با آن مناسبت استفاده کنید. به خصوص اگر قرار است در یک میهمانی خاص و مرتبط با این تعطیلات شرکت کنید. مثلا میتوانید برای تطیلات کریسمس، از لاک سبز یا قرمز استفاده کنید، یا برای هالووین، از لاک رنگ نارنجی استفاده کنید.

 

برای تعطیلات از طراحی ناخن با رنگ‌های روشن استفاده کنید

طراحی ناخن با لاک رنگ بنفش

طراحی ناخن خود را متناسب با فصلی که در آن قرار دارید انتخاب کنید

بعضی از رنگ‌های لاک، برای یک فصل خاص مناسب‌تر هستند. تغییر دادن رنگ لاک هم‌زمان با تغییر فصل، کار جالبی است و منجر به ایجاد تنوع می‌شود. برای مثال:

  • بهتر است برای ماه‌های فصل پاییز، از انواع تناژهای رنگ‌ خاکستری، رنگ آبی و بنفش تیره، رنگ نقره‌ای، تناژهای رنگ آلبالویی، و نارنجی تیره استفاده کنید.
  • برای ماه‌های فصل بهار، بهتر است از از انواع تناژهای رنگ‌ سبز، سفید، صورتی روشن، زرد، و آبی روشن استفاده کنید.
  • برای ماه‌های فصل زمستان، بهتر است از از انواع تناژهای رنگ‌ بنفش تیره، صورتی روشن، خاکستری، و نقره‌ای استفاده کنید.
  • برای ماه‌های فصل تابستان هم بهتر است از از انواع تناژهای رنگ‌ صورتی روشن، سبز، قرمز روشن، مرجانی، و رنگ‌های روشن و پوستی استفاده کنید.

طراحی ناخن خود را متناسب با فصلی که در آن قرار دارید انتخاب کنید

طراحی ناخن براق و اکلیلی

اگر قرار است در موقعیت‌های غیر رسمی حضور پیدا کنید، مثلا می‌خواهید شام را با دوستان‌تان به یک رستوران بروید، می‌توانید از لاک‌هایی استفاده کنید که کمی متفاوت و جالب هستند؛ برای مثال، می‌توانید از یک لاک اکلیلی یا براق استفاده کنید. اگر لاک اکلیلی ندارید، یک لایه برق ناخن اکلیلی روی لاک خود بزنید. ناخن‌های خود لاک مشکی بزنید و کمی صبر کنید تا لاک‌تان به طور کامل خشک شود. سپس روی آن یک برق ناخن با اکلیل‌های طلایی بزنید و از درخشش دستان‌تان لذت ببرید!

طراحی ناخن براق و اکلیلی

 

انتخاب طراحی ناخن بر اساس سلیقه و تیپ شخصیتی خودتان

اگر پرجنب و جوش هستید، از رنگ‌های متالیک استفاده کنید

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که یک جا بند نمی‌شوید و دائم در حال خوش‌گذرانی هستید، پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های متالیک برای لاک خود استفاده کنید. رنگ‌هایی مثل: مشکی متالیک، آبی متالیک، و نقره‌ای. این رنگ‌ها برای میهمانی بسیار مناسب هستند و معمولا کسانی که از این رنگ لاک‌ها استفاده می‌کنند، شخصیتی مهیج و دوست‌داشتنی دارند.

اگر پرجنب و جوش هستید، از رنگ‌های متالیک استفاده کنید

ناخن‌های مربعی و صاف با لاک مشکی

اگر به استایل ستاره‌های راک علاقه دارید، ناخن‌هایتان را به شکل مربعی و صاف مدل دهید و از یک لاک مشکی استفاده کنید. اگر این رنگ لاک را با چیزهایی مثل چرم، سوییت‌شرت کلاهدار، و تیشرت‌هایی که لوگو دارند ست کنید، به راحتی می‌توانید شخصیت خودتان را به دیگران نشان دهید.

ناخن‌های مربعی و صاف با لاک مشکی

طراحی ناخن رنگ روشن برای افراد شاد

بسیاری از رنگ‌ها هستند که با استفاده از آنها میتوانید یک چهره شاد و پر انرژی داشته باشید. رنگ‌های روشن و جیغ مثل نارنجی، سبز، صورتی و زرد سمبل شادی و نشاط هستند. اگر میخواهید هم لاک ناخن‌تان جلب توجه کند و هم شما را پر انرژی نشان دهد، حتما از یک لاک نارنجی روشن یا سبز روشن استفاده کنید. این رنگ‌های تقریبا عجیب و غریب هستند و باعث میشوند شما یک استایل خاص و منحصر به فرد داشته باشید. همچنین، اگر دوست دارید از یک رنگ خیلی روشن استفاده کنید، میتوانید لاک سفید را انتخاب کنید.

طراحی ناخن رنگ روشن برای افراد شاد

طراحی ناخن رنگ روشن برای افراد شاد

طراحی ناخن با رنگ‌های ملایم برای افراد آرام

معمولا کسانی که شخصیت آرام و متینی دارند، از رنگ‌های ملایم برای لاک ناخن استفاده میکنند. رنگ‌هایی مثل بنفش روشن و صورتی روشن، یک حس آرامش و یک وجهه خانمانه را به دیگران نشان می‌دهند. همچنین می‌توانید از لاک آبی روشن هم استفاده کنید.

طراحی ناخن با رنگ‌های ملایم برای افراد آرام

 

طراحی ناخن با رنگ تیره برای یک شخصیت مرموز و پیچیده

اگر دوست دارید شخصیت‌تان مرموز و پیچیده به نظر برسد، از لاک‌هایی استفاده کنید که رنگ تیره با توناژ آلبالویی استفاده کنید. لاک رنگ بنفش تیره یا قرمز شرابی هم نشان‌دهنده یک شخصیت با کلاس و جذاب هستند. بهتر است این رنگ لاک‌ها را با یک لباس‌ رسمی مثل پیراهن شب ست کنید و از استایل شیک خود لذت ببرید.

طراحی ناخن با رنگ تیره برای یک شخصیت مرموز و پیچیده

 

طراحی ناخن با رنگ قرمز برای نشان دادن اعتماد به نفس

رنگ قرمز رسما به عنوان رنگی شناخته می‌شود که اعتماد به نفس شما را نشان می‌دهد. اگر دوست دارید یک استایل زیبا داشته باشید که توجه همه را به خود جلب می‌کند، از یک لاک قرمز روشن استفاده کنید. لاک رنگ قرمز برای موقعیت‌هایی که دوست دارید در آنها اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید بسیار مناسب است. تناژهای دیگر رنگ قرمز مثل قرمز/نارنجی و قرمز خونی هم بسیار شیک و زیبا هستند.

45 مدل طراحی ناخن که هر خانم شیک پوشی باید با آن ها بیشتر آشنا شود

مطالب مرتبط:

۱- ۲۰ اشتباه رایج زیبایی که از انجام دادن آن اطلاع نداشتید!

۲- چگونه بهترین آرایشگاه عروس را انتخاب کنیم؟

۳- برندهای لوازم آرایش با قیمت مناسب

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

ساناز در تاریخ 26 نوامبر 2018

عالی بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :