چند مشکل زیبایی و راه حل آن‌ها

همه دوست دارند زیبا و بی نقص باشند و برای این منظور از روش های مختلف برای مراقبت و زیبا کردن پوست و صورت خود استفاده می کنند اما گاهی مشکلاتی پیش می آید که به نظر لاینحل می آید. در این مطلب چند مشکل زیبایی و راه حل آن‌ها را مطرح خواهیم کرد.

1- ابروهایم را بد برداشته ام چه کنم؟

ابتدا مرزهای قسمتی را که می خواهید ابروی جدید شما باشد مشخص کنید. استفاده از یک شابلون ابرو می تواند کمک خوبی باشد. سپس با یک مداد ابرو که کمی از رنگ طبیعی موهای ابروی شما روشن تر است جاهای خالی را با حرکات مویی شکل پر کنید. سپس با یک برس ابرو یا مسواک برس بزنید تا رنگ مداد مخلوط و طبیعی شود. برای دادن جلوه بههتر و طبیعی تر به موهای ابروها از ریمل ابروی بی رنگ یا همرنگ مداد ابرو استفاده کنید. نگران رشد موها نباشید معمولا تا یک ماه بعد موهای ابرو ها در می آیند. برای تقویت ابرو و رشد سریع تر می توانید از يل های تقویت کننده و یا سیر استفاده کنید. حبه سیر را برش دهید و به قسمت های خالی ابرو بمالید. زمانی که سوزش و قرمزی احساس کردید آن را بشویید.

چند مشکل زیبایی و راه حل آن‌ها

2- به خاطر کارم مجبورم دستکش لاتکس بپوشم و ناخن هایم شکننده و پوسته پوسته می شود.

دلیل اصلی این اتفاق نرسیدن هوا به ناخن و پوست است که باعث آسیب به آن می شود. هر ساعت یک بار دستکش ها را خارج کنید و به مدت سه دقیقه به دستان خود اجازه تنفس بدهید. شستن بیش از حد دست ها نیز باعث چنین مشکلی می شود بنابراین پس از هر بار شستن دست ها و شب ها قبل از خواب با یک مرطوب کننده ملایم دست ها و ناخن ها را ماساژ دهید. استفاده از برق ناخن و لاک ناخن نیز به محافظت از ناخن ها در مقابل خشکی و آسیب کمک می کند.

چند مشکل زیبایی و راه حل آن‌ها

3- پوستم به شکل بدی برنزه شده است

اگر پوست تیره ای دارید که دچار آفتاب سوختگی شده است و یا قصد برنزه شدن داسته اید و از نتیجه راضی نیستید در حمام گرم از روغن بچه روی پوست خود استفاده کنید سپس با لیف پوست خود را ماساژ دهید. این وسیله تا 80 درصد رنگ طبیعی پوستتان را باز می گرداند. پس از حمام برای جلوگیری از خشکی پوست از مرطوب کننده استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

1- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

2- بهترین روش برای خشک کردن مو

3- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :