محمد رضا اهوارکی در
0

راه های تمیز کردن گوش

راه های تمیز کردن گوش

همه ما این روزها عادت داریم هر روز یا حداقل یک روز در میان یک بار به حمام برویم. و مسلما هدفی از این کار به جز نظافت و زیبایی وجود نخواهد داشت. حال این گوله های بعضا قهوه ای رنگ که درون گوش ما تولید می شود و نشانه چیست؟ چگونه جرم گوش را پاک کنیم؟ در این مطلب به صورت اختصاصی به راه های تمیز کردن گوش می پردازیم. 

راه های تمیز کردن گوش

آیا استفاده از گوش پاک کن ها لزومی دارد؟ طبق تحقیقات نشان داده شده است که ۱۲ میلیون آمریکایی هر ساله از طریق لوله کردن اوراق درون اداره‌شان یک گوش پاک کن ساخته و از آن استفاده می کنند. این کار درستی نیست و روش اصولی آن استفاده از گوش پاک کن های پنبه ای است. ولی آیا راه های جایگزینی هم وجود دارد؟بله. در زیر به آن ها می پردازیم:

در واقع تمیز کردن گوش شما به هیچ وسیله ی داروخانه ای نیاز ندارد. به راحتی با روش زیر این کار را انجام دهید:

۱-  یک لیف حمام را با آب گرم خیس کرده و روی گوشتان را تمیز کنید. سپس با حوله آن را خشک کنید.

۲- یک قطره چکان چشم را با هیدروژن پروکسید یا روغن بچه پر کنید. (این کار برای چرب کردن و ساختن ساختی شبیه به گوش پاک کن است)

۳- سرتان را به یک سمت بخوابانید و در گوشی که به سمت بالاست ۴ یا ۵ قطره بچکانید.

۴- به آرامی روی غضروف مثلثی بیرونی گوش فشار داده و به صورت دایروی آن را بچرخانید.

۵- سپس قطره چکان را مجددا با آب پر کنید و چند قطره داخل گوشتان بریزید. با اینکار هرگونه چرک و کثیفی از گوشتان بیرون می زند. سرتان را چرخانده و این کارها را برای گوش دیگر نیز انجام دهید.

۶- به همین سادگی. شما به قطره های گوش و یا مواد شیمیایی دیگر نیازی نخواهید داشت (که سازمان بهداشت جهانی هم از استفاده ی آن همه را نهی کرده و گفته مضرات آن از فوایدش بیشتر است) .

اگر گوشمان هیچ چرکی تولید نکرد چه؟ مشکلی ندارد و این نشان از تمیز بودن گوش شماست. بعضی گوش ها به صورت طبیعی عملیات پاکسازی چرک ها را انجام می دهند.

مطالب مرتبط:

1- ۷ مدل ریش برتر المپیک ریو

2- شوره ی سر را نابود کنیم

3- ۵ وسیله برای اصلاح صورت آقایان

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :