۹ راهکار برای داشتن لبخندی زیبا

0

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چرا برخی از افراد لبخند زیبا و دلنشینی دارند؟ زیبایی و جذابیت از جمله صفاتی است که هر انسانی به دنبال آن است. داشتن لبخند زیبا و دلنشین یکی از زیبایی‌های چهره به شمار می‌رود که نشان دهنده شادابی، جذابیت و اعتماد به نفس فرد است. در کنار تمام عوامل روحی که برای داشتن لبخندی جذاب و دلنشین نیاز است، عوامل فیزیکی مانند سلامت دندان‌ها و لب‌ها برای داشتن لبخندی زیبا نیاز است. با چی بپوشم در این مقاله همراه باشید تا عوامل موثر برای داشتن لبخند زیبا و دلنشین را شرح دهیم.

 

چگونه لبخند زیبا داشته باشیم

مراقبت دهان و دندان

یکی از مهم ترین عواملی که بر زیبایی چهره و لبخند شما تاثیرگذار خواهد بود داشتن دندان‌های سالم، سفید و براق است. سلامت دندان‌ها بر روی جذابیت لبخند و چهره شما موثر است پس از این رو در سلامت آن‌ها باید کوشا بود. هر گونه پوسیدگی، لک و یا خرابی موجب اثرات منفی بر روی چهره خواهد. پس با مراجعه به یک متخصص زیبایی دندان از سلامت دندان‌های خود آگاه شوید.

9 راهکار برای داشتن لبخندی زیبا

نوشیدن آب

آب یکی از نوشیدنی‌های بسیار خوب برای سلامت تمام بدن است. نوشیدن مقدار کافی آب در روز سبب از بین رفتن هرگونه باکتری از روی دندان می‌شود علاوه بر این آب از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و رنگ دندان‌ها را نیز روشن‌تر می‌کند. سعی کنید از نوشیدنی‌های اسیدی مانند نوشابه که سبب پوسیدگی دندان می‌شود پرهیز کنید. علاوه بر سلامت بیشتر دندان‌ها نوشیدن آب سبب جوان سازی و شادابی پوست نیز می‌شود و چهره شما را بسیار زیباتر می‌سازد.

چگونه لبخند زیبا داشته باشیم ، 9 راهکار برای داشتن لبخندی زیبا

مسواک زدن دندان‌ها

یکی از رایج‌ترین کارها برای داشتن دندان‌هایی سالم و براق مسواک زدن است. سعی کنید از مسواک‌های نرم و خمیردندان‌های باکیفیت استفاده کنید تا دندان‌های سفید و براق‌تری داشته باشید و لبخند شما زیباتر جلوه کند.

9 راهکار برای داشتن لبخندی زیبا

استعمال دخانیات را ترک کنید

استفاده از سیگار و قلیان در طولانی مدت عوارض بسیار بدی برای دندان‌ها خواهد داشت و علاوه بر این تاثیرات بسیار بدی بر روی چهره انسان خواهد داشت. هنگامی که دود ناشی از قلیان و سیگار به مینای دندان نفوذ پیدا کند سبب خرابی و تیره شدن رنگ دندان می‌شود که از بین بردن آن نیز کار بسیار دشوار و در برخی موارد غیر ممکن است.

سلامت بدن را حفظ کنید

بیماری‌های گوناگونی بر روی داشتن چهره زیبا و در عین حال لبخند زیبا و دلنشین موثر است. بیماری‌هایی مانند فشار خون بالا، داشتن دندان خراب، اضافه وزن، دیابت. در نتیجه از سلامت بدن خود اطمینان حاصل کنید. برای این کار می‌توانید هر ماه آزمایشات و معاینات کلی انجام دهید و تغذیه مناسب و ورزش کافی داشته باشید.

 

مصرف قهوه و چای خود را کم کنید

نوشیدن مداوم قهوه و چای در مدت زمان کوتاهی سبب ایجاد لایه زرد رنگی بر روی دندان‌ها می‌شود و میزان جرم موجود روی سطح دندان را افزایش می‌دهد و سبب می‌شود از زیبایی دندان‌ها کاسته شود.

چگونه لبخند زیبا داشته باشیم ، 9 راهکار برای داشتن لبخندی زیبا

از محصولات سفید کننده دندان استفاده کنید

برای از بین بردن جرم‌های موجود بر روی سطح دندان و سفیدی و براقی دندان‌ها می‌توانید از بسیاری از محصولات سفید کننده دندان مانند دهان شویه‌های باکیفیت استفاده کنید. بسیاری از این سفید کننده‌ها برای از بین بردن جرم‌های ایجاد شده بر روی دندان مناسب هستند.

چگونه لبخند زیبا داشته باشیم ، 9 راهکار برای داشتن لبخندی زیبا

از نخ دندان استفاده کنید

در طول روز ممکن است دسترسی به مسواک دشوار باشد در نتیجه می‌توان از نخ دندان استفاده کرد علاوه بر این نخ دندان می‌تواند پلاک‌هایی که در میان دندان‌ها وجود دارند و با مسواک نمی‌توان آن‌ها را از بین برد، را از میان برد. قبل از استفاده از نخ دندان شیوه استفاده صحیح آن را فرا بگیرید.

مراقبت از لب‌ها را فراموش نکنید

در کنار داشتن دندان‌های سالم، سفید و براق، لب‌ها نیز در داشتن لبخند زیبا و دلنشین بسیار موثر هستند. برای مراقبت از لب‌های خود سعی کنید از نرم کننده و کرم‌های مخصوص برای جلوگیری از خشکی و ترک خوردگی استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- فرم صورت من به چه شکل است؟

۲- چگونه ناخن‌های خود را سوهان بکشید؟

۳- ۱۵ برند تولید کننده لوازم آرایش ارگانیک و طبیعی

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 08 آوریل 2018

بسیار عالیارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :