فرم صورت من به چه شکل است؟

0

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که درباره مدل مو یا انتخاب عینک یا هر چیز دیگری دچار سردرگمی شوید و متوجه نشوید که کدام یک متناسب با فرم صورت شما است؟! شما می­‌توانید با آگاهی و تشخیص فرم صورت خودتان مناسب‌­ترین انتخاب‌­ها را از جمله مدل مو، آرایش، انتخاب کلاه یا انتخاب اکسسوری­‌هایی که مربوط به چهره شما می‌­شود مانند عینک آفتابی داشته باشید. اما برای آن که بدانید فرم اصلی صورت شما به چه شکل است باید چندین دستورالعمل را بدانید. با چی بپوشم همراه باشید تا در این مقاله انواع فرم‌­های صورت را معرفی کنیم تا راحت‌­تر بتوانید فرم صورت خود را تشخیص دهید.

 

برای تشخیص فرم صورت ، ابتدا باید تعدادی اندازه‌­گیری را به دقت انجام دهید:

  • پیشانی: از نوک ابرو تا قسمت قوس بالای سر مربوط به پیشانی است، در ابتدا باید همین محل را اندازه بگیرید.
  • گونه: برخی از افراد گونه‌­های استخوانی و برخی دیگر گونه‌­های صاف­تری دارند در نتیجه از ابتدای برآمدگی تا تا گوشه تیز آن که مربوط به استخوان گونه می‌­شود تا گوشه چشم را برای اندازه گونه، اندازه‌­گیری کنید.
  • فک: تمامی پهنای فک را از روی صورت خود می­‌توانید اندازه بگیرید. (تقریبا از دو سانتی‌متر زیر گوش شروع می­‌شود و در طول صورت است)
  • طول صورت: از مرکز خط موی خود تا نوک چانه مساوی است با طول صورت شما که باید آن را اندازه گیری کنید.

فرم صورت من به چه شکل است؟ راهنمای تشخیص فرم صورت

حال با توجه به اندازه­‌گیری‌­هایی که انجام داده‌­اید، ببینید که کدام بخش از چهره شما اندازه بزرگ­تری دارد سپس مطابق با اطلاعاتی که در ادامه بیان می­‌کنیم فرم صورت خود را تشخیص دهید.

 

فرم صورت دایره‌ای

در این مدل فرم صورت اندازه کشیدگی گونه­‌ها و طول صورت با یکدیگر برابر یا تقریبا نزدیک به هم هستند. اندازه گونه و طول صورت از اندازه فک و پیشانی نیز بزرگتر است و زاویه فک بسیار نرم است.

 

فرم صورت مربعی

در این مدل از فرم صورت نیز تقریبا تمامی اندازه‌­های ذکر شده شبیه به هم هستند و زاویه فک بسیار تیز است.

 

فرم صورت مستطیلی

فرم مستطیلی یا کشیده یکی دیگر از انواع فرم‌­های صورت است. طول صورت در این مدل از بقیه قسمت‌­ها بیشتر است. پیشانی، گونه­‌ها و فک نیز اندازه تقریبا مشابهی با یکدیگر دارند.

 

فرم صورت الماسی

در این مدل فرم صورت، طول صورت از همه بیشتر است اما اندازه پیشانی، گونه‌­ها، پیشانی و فک بسیار کوچک است و گاهی از حد نرمال کوچکتر است. قسمت چانه در این مدل کمی تیز و نقطه‌­ای است.

 

فرم صورت مثلثی

در فرم صورت مثلثی، اندازه فک نسبتا بزرگ است، در کنار آن طول گونه‌­ها کوچکتر است و طول پیشانی کوچکترین مقدار را دارد. بلندی صورت در این مدل در هر اندازه‌ای می­‌تواند باشد.

 

فرم صورت بیضی

در این فرم صورت، اندازه­‌گیری‌­ها به صورت جفتی شکل می­‌گیرد بدین شکل که هر دو بخش از چهره متناسب با هم در نظر گرفته می‌­شود. طول صورت نسبت به کشیدگی طول گونه بزرگ‌تر است و اندازه پیشانی نسبت به طول فک بزرگ­تر می­‌باشد. علاوه بر این زاویه فک در این مدل از فرم صورت به شکل گرد است.

حال با تشخیص فرم صورت خود، می‌­توانید در انتخاب‌­هایی که مربوط به چهره شما است دقیق‌­تر باشید و متناسب با نوع و مدل فرم صورت خود انتخاب‌­های خود را داشته باشید.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه ناخن‌های خود را سوهان بکشید؟

۲- روش های کاربردی پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن

۳- ۱۵ برند تولید کننده لوازم آرایش ارگانیک و طبیعی

chadmin
نویسنده: chadmin


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 07 آوریل 2018

چه جالب بود ممنونم ازتون

arezoo در تاریخ 22 آوریل 2019

سلام. من تموم اندازه هایی که گفتین رو انجام دادم میشه راهنمایی کنین شکل صورتم چه فرمی هست? اندازه گونه ۱۷ و اندازه فک شد ۱۴ که ضرب در ۲ گفتین بکنم شد ۲۸ و اندازه پیشانی ۱۵ و اندازه طول صورت ۲۱ .حالا شکل صورتم چه مدلی هست?ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :