روش های کاربردی پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن

اگر می‌خواهید لاک ناخن‌های خود را پاک کنید ولی استون و لاک پاک کن و استون در اختیار ندارید نگران نباشید، در این مطلب چند روش برای پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن و استون را به شما آموزش خواهیم داد. با چی بپوشم همراه باشید. 

ad banner

 

روش های کاربردی پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن و استون

استفاده از الکل و محصولات بر پایه الکل برای پاک کردن لاک ناخن

هرچه درصد الکل در محصولی که برای پاک کردن لاک ناخن استفاده می‌کنید بیشتر باشد، نتیجه بهتری خواهید گرفت. البته، اولین گزینه شما برای پاک کردن لاک ناخن شما باید الکل ایزوپروپیل باشد که با نام الکل نیز شناخته می‌شود، اما سایر محصولات حاوی الکل (یا اتیل گلیکول) نیز برای این کار قابل استفاده خواهند بود. در تهیه برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی نیز الکل به کار رفته است و از این محصولات برای پاک کردن لاک ناخن می‌توان استفاده کرد. این موارد عبارتند از:

۱- عطر

۲- حالت دهنده مو

۳- ضد عفونی کننده دست

۴- دئودورانت

روش های کاربردی پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن و استون

استفاده از سرکه سفید

سرکه سفید و مخلوط آن با آبلیمو می‌تواند برای پاک کردن لاک ناخن موثر باشد. سرکه یک پاک کننده کاربردی است که در هر خانه ای پیدا می‌شود. برای بیشتر کردن اثر سرکه سفید می‌توانید از آبلیمو استفاده کنید. بهتر است قبل از تلاش برای پاک کردن لاک ناخن به این روش ناخن‌ها را برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه در مخلوط سرکه سفید و آبلیمو قرار دهید.

روش های کاربردی پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن

استفاده از خمیر دندان 

اگر سرکه سفید در اختیار نداشتید می‌توانید از خمیر دندان سفید برای پاک کردن لاک ناخن استفاده کنید. خمیر دندان را روی ناخن‌ها قرار دهید و بعد از چند دقیقه با یک حوله یا مسواک قدیمی که دیگر نیاز ندارید، لاک را از روی ناخن‌ها پاک کنید. فقط دقت داشته باشید که خمیر دندانی که برای این کار استفاده می‌کنید باید سفید باشد.

روش های کاربردی پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن

استفاده از آب اکسیژنه و آب گرم 

یکی دیگر از روش‌های پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن استفاده از آب اکسیژنه است. آب اکسیژنه و آب گرم را به نسبت دو به یک با یکدیگر مخلوط کنید و دست‌ها را به مدت ۱۰ دقیقه در این محلول قرار دهید. سپس با استفاده از سوهان ناخن؛ لاک را از روی ناخن‌ها پاک کنید.

روش های کاربردی پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن

برای پاک کردن لاک ناخن از روی ناخن‌ها به کمک مواد گفته شده می‌توانید از پنبه نیز استفاده کنید. به دلیل استفاده نکردن از استون یا لاک پاک کن و با توجه به اینکه موارد گفته شده قدرت پاک کنندگی کمتری نسبت به استون و لاک پاک کن دارند، باید صبر و حوصله بیشتری داشته باشید. چند دقیقه اجازه دهید تا مواد کاملا جذب شده و سپس اقدام به پاک کردن لاک ناخن بکنید.

استفاده از لاک ناخن جدید برای پاک کردن لاک ناخن قدیمی

یک لاک ناخن که سریع خشک نشود انتخاب کنید. لاک ناخن بعد از تبخیر شدن مواد حلال موجود در آن خشک می‌شود. زدن یک لایه دیگر از لاک ناخن باعث می‌شود که لاک ناخنی که قبلا زده بودید نرم شده و به راحتی پاک شود. از یک لایه لاک ناخن که سریع خشک نشود و رقیق نیز باشد برای این کار استفاده کنید. به یاد داشته باشید که بعد از زدن لایه دوم لاک ناخن باید سریعا اقدام به پاک کردن لاک ناخن بکنید، در غیر این صورت لاک ناخن خشک شده و مشکل شما تشدید می‌شود. هنگام پاک کردن لاک ناخن با استفاده از این روش، از گلوله‌های پنبه‌ای استفاده نکنید، بهتر است از دستمال کاغذی یا دستمالی پارچه‌ای که به آن احتیاج ندارید برای این کار استفاده کنید. ممکن است مجبور شوید چند بار این مراحل را تکرار کنید تا لاک ناخن به خوبی از روی ناخن‌ها پاک شود.

روش های کاربردی پاک کردن لاک بدون لاک پاک کن

مطالب مرتبط:

۱- رنگ لاک ناخن برای بهار و تابستان ۲۰۱۸

۲- راه و روش پاک کردن لاک ناخن ژله ای در خانه

۳- تاریخچه برند فرانسوی لانکوم

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

حسین زاده در تاریخ 24 مارس 2018

من که عاشق لاک زدن هستم.. مرسی چی بپوشم
بهترین سایت مد و لباس و آرایش در ایران شما هستید
بقیه دارند از شما تقلید می کنند

روشنک در تاریخ 12 جولای 2018

چسب مایعم خیلی خوب جواب میدهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :