chadmin در
815

خانم‌های شاغل؛ این آرایش مناسب محل کار است! یاد بگیرید

خانم‌های شاغل؛ این آرایش مناسب محل کار است! یاد بگیرید

اگر دوست دارید در طول ساعاتی که در اداره و محل کارتان هستید، در نظر سایر افراد ظاهری منظم و تاثیرگذار داشته باشید حتماً باید آرایش اداری و رسمی را بیاموزید. اغلب بانوان روزها بدون کوچکترین آرایش و رسیدگی به صورت راهی محل کار می‌شوند. این کار باعث می‌شود که همیشه چهره‌ای خسته و عبوس داشته باشید و شاید روی دیگران نیز تاثیر منفی بگذارید.

آرایش صورت رسمی

چگونه به صورت حرفه‌ای آرایش اداری را یاد بگیرم؟

آموزش آرایش اداری چه تفاوت‌هایی با دیگر سبک‌های آرایشی دارد؟ آرایش ادرای مناسب شغل ما کدام است؟ آیا برای اجرای آرایش اداری باید از قوانین خاصی پیروی کنیم و یا اینکه این سبک آرایش نکاتی دارد که پایه و اساس آن را شکل می‌دهند؟

اینها عمده سوالات بانوان شاغلی است که دوست دارند یک ظاهر مرتب و در عین حال حرفه‌ای داشته باشند. ما برای اینکه به درستی کمکتان کنیم تصمیم گرفتیم از آموزه‌های آرایشگران بزرگ دنیا استفاده کنیم. در اینجا به 5 قانونی که کمکتان می‌کنند یک آرایش اداری حرفه‌ای انجام دهید اشاره خواهیم کرد. 5 قانون طلایی آرایش اداری کمکتان می‌کنند تا:

  • در محل کار حرفه‌ای به نظر برسید
  • زیبایی صورتتان حفظ شود
  • خستگی خواب و همچنین پف صورت را برطرف کنید
  • شخصیت و زیبایی خود را نشان دهید بدون اینکه شبیه یک زن در مهمانی باشید
  • روحیه تلاشگری و جدیت خود در رسیدن به هدف را نشان دهید

در ادامه به این قوانین اشاره می‌کنیم، بنابراین از آن‌ها استفاده کنید و در پایان آموزش آرایش اداری با الگوبرداری از این قوانین یک آرایش اداری فوق‌العاده انجام دهید!

آرایش صورت رسمی

چند قانون آرایش اداری که هرگز نباید فراموش کنید

با تعاریف بالا فکر می‌کنیم که آرایش اداری فواید و مزایای زیادی برای شما خواهد داشت. به نظر می‌رسد حیف باشد که اجازه دهیم چندین فرصت ازبین برود، تنها به این دلیل که یک روز را با ظاهری ژولیده و خسته شروع کردیم. آیا هنوز هم باید چیزهای بیشتری یاد بگیریم؟ بله، چند قانون دیگر نیز باقی مانده تا به یک آرایش اداری حرفه‌ای دست پیدا کنیم.

از رژ لب با رنگ طبیعی استفاده کنید

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین قوانین یا مشخصه‌های یک آرایش رسمی اداری این است که شما برای انتخاب رنگ رژ لب سراغ پالت‌ها و محصولات پررنگ نروید. در هر آموزش آرایش اداری آرایشگران حرفه‌ای به شما توصیه می‌کنند که از رنگ‌های طبیعی برای آرایش لب‌هایتان استفاده کنید. آیا باید خیلی رژ لبم روشن باشد؟

خیر منظور از رژ لب با رنگ طبیعی رژ لب خیلی روشن نیست. بزرگترین اشتباهی که یک خانم در آرایش اداری می‌تواند مرتکب شود، استفاده از رژ لب خیلی روشن یا خیلی پر رنگ است. به طور کلی باید میانه رو باشید و تعادل را حفظ کنید.

برای آرایش لب‌ها در تکنیک آرایش اداری باید از یک رژ لب با رنگ ملایم یا خنثی استفاده کنید. رژ لب‌هایی که رنگ ملایم دارند ایده‌آل ترین محصولات برای رنگ دادن به لب‌ها در آرایش اداری هستند. اما چرا باید از رنگ‌های خنثی استفاده کنیم؟

  • رژ لب‌هایی که رنگ خنثی یا ملایم دارند صورت شما را سالم، بشاش و نرم نشان می‌دهند.
  • رژ لب خنثی سبب بروز اشتباه در آرایش نمی‌شود و آرایش را تبدیل به یک سبک دیگر نمی‌کند.

اگر رئیس هستید کمی جسورتر باشید. شما می‌توانید کمی با قوانین بازی کنید و برای اینکه خود را بیشتر در مرکز توجه قرار دهید، از یک رژ لب با رنگ قرمز کمی تیره یا روشن استفاده کنید. در صورتی که استفاده از رژ لب‌های تیره و خیلی گرم در محل کارتان ممنوع است، بهتر است که خودتان هم پروتکل‌ها را رعایت کنید و در آرایش اداری نیز این مورد را لحاظ نمایید.

آرایش صورت رسمی

در استفاده از ریمل برای سرکار حرفه‌ای رفتار کنید

حتماً دیده‌اید که برخی از بانوان با قرار دادن حجم زیادی از ریمل چه ظاهر ترسناکی برای چشم‌های خود ایجاد می‌کنند. فرقی ندارد شما قرار است در یک مهمانی شرکت کنید یا به گردش بروید در هر صورت زیاد ریمل زدن به مژه‌ها اصلاً ظاهر زیبایی به چشم‌های شما نمی‌دهد. حال اگر قرار است هر روز در محل کار حاضر شوید، باید بیشتر به این نکته دقت داشته باشید و با حجم بالایی از ریمل ظاهرتان را آشفته و زشت نکنید.

شما می‌توانید از ریمل‌های حجم دهنده استفاده کنید تا از زیاده روی کردن در مصرف ریمل جلوگیری شود. همیشه ریملی که برای محل کار انتخاب می‌کنید باید ظریف و فاقد گلوله‌ رنگی باشد. برای ریمل زدن دقت و حوصله کافی را بخرج دهید. از پایه تا نوک به مژه‌ها ریمل بزنید. یادتان باشد که در آرایش اداری این قانون را رعایت کنید: همیشه تنها دو لایه نازک ریمل بزنید! مژه‌های شما در آرایش صورت اداری به بیش از دو لایه ریمل نیاز ندارد.

در آرایش اداری نیازی به مژه مصنوعی ندارید

شاید خیلی‌ از بانوان از مژه مصنوعی برای آرایش اداری استفاده کنند و خیلی‌های دیگر هم از آن‌ها تعریف کنند. اما حقیقت این است که برای آرایش اداری هیچ دختر یا خانمی نیاز به مژه مصنوعی ندارد. مژه‌های مصنوعی هیچ تقابل یا نقطه اشتراکی با آرایش رسمی و اداری ندارند. در صورتی که از مژه‌های مصنوعی برای افزایش جلوه مژه‌هایتان استفاده کنید، آرایش شما اغراق آمیز شده و تبدیل به یک آرایش مهمانی می‌شود.

آرایش صورت رسمی

ابروهای طبیعی برای آرایش رسمی مناسب‌تر است

اگر می‌خواهید ابروهایتان را خیلی پررنگ کنید، بهتر است امروز قید سرکار رفتن را بزنید. پر کردن و پررنگ‌تر کردن ابروها با مداد یا ریمل ابرو فقط باعث می‌شود که عبوس دیده شوید و حسابی صورتتان زشت شود. اصلاً سعی نکنید با خطوط عجیب و غریب فرم ابرو را تغییر دهید، چراکه آرایش اداری نیازمند ابروهایی با فرم طبیعی بدون رنگ‌های اغراق آمیز و غلیظ است.

اگر خیلی وقت است که آرایش می‌کنید، حتماً استفاده از سایه چشم را یاد گرفته‌اید. بهتر است از سایه‌های چشم یا ابرو برای مرتب کردن ابروهایتان استفاده کنید. ولی اگر سایه زدن هنوز به مهارت‌های شما اضافه نشده بهتر است از یک ژل ابروی رنگی استفاده کنید. ژل ابرویی که انتخاب می‌کنید باید در طبیعی‌تر نشان دادن ابروهایتان کمک کننده باشد و رنگ خیلی تیره‌ای روی ابروها ایجاد نکند.

یادگیری استفاده از ژل ابرو خیلی سخت نیست. برای اینکه این محصول را روی ابروها استفاده کنید، از روش ریمل زدن الگوبرداری کنید. ژل ابروی رنگی را از پایین به سمت بالا روی ابروها بکشید. در اینصورت تارهای ابرو از هم جدا شده و به سمت بالا می‌روند. سعی کنید یک جهت خاص را برای شانه کردن ابروها دنبال کنید تا فرمی طبیعی و زیبا بگیرند. در مقاله دیگری مفصلا توضیح داده ایم ژل ابرو چیست و چگونه می توان از آن استفاده کرد.

مزیت استفاده از ژل ابرو این است که در طول روز تکان نمی‌خورد، بنابراین حتی نیاز نیست چندبار در طول روز به آینه نگاه کنید و وضعیت فرم ابروها را چک کنید.

آرایش صورت رسمی

رنگ سایه چشم مناسبی برای سرکار انتخاب کنید

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم قرار نیست در آرایش رسمی اداری محصولات آرایشی حذف شوند. شما می‌توانید حتی از سایه‌ها هم استفاده کنید، اما در حد اعتدال! ظاهر طبیعی و در عین حال زیبا هدف ما در آرایش اداری است، بنابراین هنگام استفاده از سایه چشم از قانون رژ لب استفاده کنید و سراغ خنثی‌ترین سایه‌ها بروید.

سایه‌هایی که برای آرایش اداری توصیه می‌شوند، سایه‌های به رنگ خنثی، خاکی و شاید صورتی‌های خیلی کم رنگ و مات باشند. سایه‌های خنثی باعث می‌شوند که چشم‌های شما در مرکز توجه قرار بگیرند. همچنین چنین طیف رنگی صورت را درخشان، حرفه‌ای و فعال نشان می‌دهد.

می‌توانید برحسب سلیقه خودتان از رنگ‌های مختلف در این طیف استفاده کنید. اگر دوست دارید با یک سایه پلک‌ها را آرایش کنید، اما اگر می‌خواهید نتیجه آرایش خیلی حرفه‌ای باشد به یک رنگ اکتفا نکنید. توصیه می‌کنیم یک پالت سایه حاوی سایه‌های خنثی تهیه کنید تا برای آرایش چشم دچار سردرگمی نشوید.

کرم پودر مناسب برای سرکار بزنید

فونداسیون یکی از مهم‌ترین قوانین هر آرایش اداری است. برای زیرسازی آرایش صورت حتماً به این دقت کنید که قرار است آرایش را چند ساعت روی پوست نگه دارید. بنابراین ضمن بادوام بودن کرم پودر باید به سبک بودن آن نیز توجه کنید. همچنین دقت کنید که کرم پودر شما پوستتان را براق نکند و سبب چرب دیده شدن آن نشود.

سعی کنید از رنگ‌های طبیعی استفاده کنید و کرم پودرهای خیلی پررنگ را انتخاب نکنید. همچنین برای اینکه زیرسازی پوستتان خیلی سنگین نشود، بهتر است از BB کرم‌ استفاده کنید.

سخن پایانی: آرایش اداری تنها راه زیبا شدن نیست

با وجود اینکه در اینجا به شما کلیدهای انجام یک آرایش اداری حرفه‌ای را آموزش دادیم، اما قانون آخر را بیشتر مورد توجه قرار دهید. آرایش می‌تواند ظاهرتان را مرتب و حرفه‌ای کند، اما از زیبایی طبیعی خودتان و همچنین هوش و استعدادتان غافل نشوید. در آرایش اداری اعتدال را رعایت کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

منبع: میس و میستر

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :